Rekordní kolo v Itálii! Zeman začal historickou výhrou, zaválelo i AS

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 25. KOLA | To byl návrat jako z říše snů! Trenér Zdeněk Zeman při obnovené premiéře u fotbalistů Pescary dovedl poslední tým italské ligy k drtivé domácí výhře 5:0 nad Janovem, což je historicky nejvyšší triumf "Delfínů" v Serii A. Ligový nováček si připsal teprve druhé vítězství v sezoně a na první nesestupové místo ztrácí deset bodů. Další český zástupce, záložník Ladislav Krejčí, se bodů nedočkal. Bývalý sparťan odehrál celý zápas za Boloňu, která však doma kvůli gólu Gabigola prohrála 1:0. V čele italské ligy je i nadále Juventus, který si smlsl na Palermu 4:1. Paul Dybala, bývalý hráč sicilského klubu, vstřelil dva góly. Druhé AS Řím, které ztrácí na lídra soutěže sedm bodů, si poradilo 4:1 s Turínem a dočkalo se tak rekordní patnácté ligové výhry na domácím stadionu v řadě.

Devětašedesátiletý Zeman, jenž se do Pescary vrátil po pěti letech a nahradil odvolaného Massima Odda, se mohl radovat už v páté minutě po vlastním gólu Lucase Orbána. Do půl hodiny náskok zvýraznili Ahmed Benali s Gianlucou Caprarim, který se trefil ještě v 81. minutě. Těsně před koncem uzavřel skóre Alberto Cerri.

"Přesvědčili jsme fanoušky, že má smysl chodit na stadion. Každý, kdo se podívá na tabulku, ví, jaká je realita. Tahle výhra nás přece nezachránila. Ale to nijak nebrání tomu, abychom se bavili atraktivním fotbalem," řekl po zápase Zeman, který jako tradičně poslal na hřiště svůj tým v ofenzivním rozestavení 4-3-3.

"Dík patří hráčům, líbilo se mi jejich nadšení, i když fyzicky na tom nejsou nejlépe. Od úterý začneme tvrdě pracovat. Nechám kluky trochu proběhnout. Vysoká výhra a to, že jsme zahráli dobře, nám psychicky pomůže," doplnil Zeman.

Útočník Sampdorie Janov Patrik Schick do domácího duelu s Cagliari naskočil z lavičky v 81. minutě, ale na remíze 1:1 už nic nezměnil. Sampdoria utnula šňůru tří výher a zůstala desátá. Záložník Jakub Jankto zůstal mezi náhradníky Udine při porážce 1:2 se Sassuolem.

Neapol ve Veroně porazila Chievo 3:1, poskočila na druhou příčku a na vedoucí Juventus Turín ztrácí devět bodů. AS Řím má však k dobru večerní zápas s FC Turín. Za Neapol skórovali v první půli Lorenzo Insigne s Markem Hamšíkem a po změně stran střídající Piotr Zieliński, čestný úspěch Chieva zaznamenal Riccardo Meggiorini.

Bergamo ani Juventus nezaváhaly

Úvod zápasu v Bergamu byl velmi opatrný a první střelu viděli diváci v Bergamu až v 34. minutě, což je nejpozději v dosavadní sezoně Serie A. Crotone ji ale nezužitkovalo.

První střela na branku přišla dokonce až v druhém poločase a hned z ní byl gól. Po Petagnově přízemním pasu do vápna se prosadil domácí záložník Conti. V závěru mohl pojistit vítězství Kessié, Cordazovu branku však těsně minul.

Více se dařilo Juventusu, který vedl od 13. minuty po Marchisiově dorážce, Dybala pak krátce před poločasem parádně zatočil trestný kop před zeď. Po změně stran se Higuaín devatenáctým gólem v sezoně osamostatnil v čele tabulky střelců a v závěru po chybě soupeřovy obrany oplatil gólovou přihrávku Dybalovi. Buffonova neprůstřelnost skončila až v nastavení po Čočevově hlavičce.

Krejčího Boloňa padla, AS si poradilo s Turínem

Fotbalisté Boloni s českým reprezentantem Ladislavem Krejčím v italské ligy doma podlehli Interu Milán 0:1. Zápas 25. kola rozhodl až v 81. minutě střídající brazilský útočník Gabriel Barbosa.

Boloňa držela s favoritem dlouho krok, ale D'Ambrosio v závěru našel před odkrytou brankou Gabriela, který si snadno připsal premiérový gól za Inter. Domácí v Serii A prohráli počtvrté za sebou a v neúplné tabulce jim patří čtrnácté místo. "Nerazzurri" jsou po devátém vítězství z posledních deseti kol čtvrtí.

AS Řím po domácím vítězství 4:1 nad FC Turín udržel druhé místo v tabulce a sedmibodovou ztrátu na vedoucí Juventus Turín. Na Olympijském stadionu se během 10. a 17. minuty prosadili Edin Džeko a Mohamed Salah, po hodině hry přidal třetí zásah Leandro Paredes. Maxi López v 84. minutě snížil, ale poslední slovo měl v nastaveném čase domácí Radja Nainggolan. AS zaznamenal sedmou ligovou výhru za posledních osm utkání.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.