Schick byl v základu u remízy, Pescara napodruhé se Zemanem padla

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Lazia Řím porazili v 26. kole italské ligy gólem z penalty Udine 1:0 a posunuli se v tabulce na páté místo. Stejným poměrem vyhrál AC Milán na hřišti Sassuola. V základní sestavě Sampdorie Janov nastoupil útočník Patrik Schick a jeho tým remizoval v Palermu 1:1. Ladislav Krejčí odehrál 84 minut za Boloňu, jež hrála také 1:1 na půdě FC Janov. Po 14 zápasech prohrála Neapol, která v sobotu překvapivě padla 0:2 s Bergamem, Juventus naopak po úspěchu s Empoli vyhrál posedmé za sebou a vede o 10 bodů. Ve šlágru kola porazil AS Řím 3:1 Inter Milána a upevnil si druhé místo.

Roli favorita zvládl Juventus, který si poradil 2:0 s Empoli. O výhře rozhodli po přestávce Mandžukič se Sandrem a Stará dáma tak vyhrála posedmé za sebou. Během této série navíc turínský celek inkasoval jedinou branku.

O první porážku Neapole od říjnové prohry s vedoucím Juventusem se dvěma góly postaral stoper Caldara. Hosty na cestě k sedmé výhře z posledních devíti zápasů nezastavilo ani vyloučení záložníka Kessieho, který dostal během tří minut dvě žluté karty.

Juventus vede Serii A se ziskem 66 bodů a před druhým AS Řím, které však proti Interu Milán nastoupí až v neděli, má desetibodový náskok. Třetí Neapol je o další dva body zpět.

Zeman s Pescarou napodruhé neuspěl

Zápas Lazia Řím s Udine nepřinesl mnoho šancí a rozhodující moment přišel až s penaltou, kterou sudí nařídil po Adnanově ruce. Pokutový kop s přehledem proměnil Immobile a Lazio z posledních čtyř zápasů získalo deset bodů.

Také v duelu mezi Sassuolem a AC Milán padl jediný gól z penalty, ač ty byly odpískány hned dvě. Zatímco v 11. minutě domácí útočník Berardi ztroskotal na brankáři Donnarummovi, o deset minut později proměnil pokutový kop na druhé straně Bacca. Milánští zvítězili na hřišti Sassuola poprvé v historii.

Pescara s trenérem Zdeňkem Zemanem nenavázala na vysokou výhru 5:0 nad FC Janov z minulého kola a ve Veroně podlehla Chievu 0:2. Góly dali Birsa a Castro. Sampdoria dlouhou dobu v Palermu prohrávala po trefě Nestorovského z penalty, v poslední minutě ale vyrovnal Quagliarella a janovský celek tak popáté za sebou bodoval.

V zápase týmů, kterým se v poslední době nedařilo, vedla až do čtvrté minuty nastavení díky Vivianovi Boloňa, bod domácímu FC Janov ale zachránil po dvou minutách na hřišti střídající Ntcham. Janovští, které poprvé vedl trenér Andrea Mandorlini, čekají na výhru už deset zápasů.

AS Řím vyhrál na Interu

AS Řím byl od začátku zápasu na hřišti Interu Milán aktivnější. První šanci měl Salah, jeho pokus ještě gólman Handanovič zneškodnil, o čtyři minuty později už ale nestačil na Nainggolanovu technickou střelu. Blízko gólu byl také Džeko, Handanovič ale držel naděje Interu. V závěru poločasu měl příležitost na druhé straně Brozovič, s jeho skákavou střelou si ale brankář Szczesny poradil.

Přestože po přestávce měl Inter několik šancí, udeřili znovu hosté. Nainggolan přeběhl s míčem polovinu hřiště a střelou zpoza vápna nedal Handanovičovi šanci. Belgický záložník dal v posledních čtyřech zápasech pět gólů.

Devět minut před koncem sice snížil 16. gólem v sezoně Icardi, vzápětí ale sudí nařídil po Medelově faulu na Džeka penaltu, kterou s přehledem proměnil Perotti. Definitivně tím ukončil Interu sérii osmi vyhraných zápasů na domácím hřišti.