Schick hrál jen 20 minut, střídal kvůli výronu. Rozjetý Jankto dal gól

Autor: , ,
Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport

Sváteční utkání si Patrik Schick moc neužil. V nedělním duelu Sampdorie s Juventusem (0:1) šel do akce v 53. minutě. Na hřišti ale dlouho nevydržel. Při jednom ze soubojů ve vápně se český útočník zranil a v 75. minutě musel předčasně z trávníku. Následné testy potvrdily výron v pravém kotníku, což může znamenat komplikaci pro národní tým. Záložník Ladislav Krejčí přispěl asistencí k obratu Boloni proti Chievu Verona (4:1). Jakub Jankto přispěl závěrečným gólem k vítězství fotbalistů Udine 4:1 nad Palermem.

První šanci duelu Sampdoria - Juventus měl domácí Quagliarella, Buffonovu branku však minul a vzápětí se dostali do vedení hosté, když se po Asamoahově centru hlavou trefil Cuadrado.

Mistrovský celek zápasu dominoval a měl několik dalších slibných příležitostí. S hrou svého týmu musel být kouč Massimiliano Allegri spokojený, starosti mu ale přidělalo zranění útočníka Dybaly, který musel v 27. minutě opustit hřiště.

V 53. minutě se dostal do hry Schick, český reprezentant však na trávníku dlouho nepobyl. O čtvrt hodiny později si přivodil zranění, po ošetření se ještě chvíli pokusil pokračovat, ale v 75. minutě jej nahradil Djuričič. „Po zranění Schicka klesla údernost našeho útoku,“ posteskl si po utkání trenér Sampdorie Marco Giampaolo

Klub na svém webu informoval o tom, že lékařské testy odhalily, že si český útočník přivodil výron v pravém kotníku.  Sampdoria po sedmi duelech prohrála, naopak Juventus prodloužil sérii bez porážky na deset zápasů a v čele tabulky má desetibodový náskok na Neapol.

Ta mohla v Empoli vést už od sedmé minuty, Mertens ale první pokutový kop v zápase neproměnil. Skóre však otevřel o chvíli později Insigne, na kterého navázal z přímého kopu Mertens a zaznamenal 20. gól v sezoně. V 38. minutě dostala Neapol k dispozici další penaltu, s níž si Insigne poradil. Dvě branky v zápase vstřelil podruhé za sebou.

Řím prohrával se Sassuolem od deváté minuty, kdy se povedenou střelou pod břevno prezentoval Defrel. Favorit ale brzy zabral a už v 16. minutě vyrovnal přízemním pokusem zpoza vápna Paredes. Po sérii šancí na obou stranách dokonal obrat v nastavení prvního dějství Salah.

Po hodině přišel do hry domácí útočník Džeko a hned se dostal do několika šancí, z nichž tu v 68. minutě proměnil. Sassuolo z posledních čtyř utkání získalo jediný bod.

Krejčí připravil branku Boloni, Jankto skóroval

Vítězství Neapole se ale nakonec nerodilo tak lehce. Dvacet minut před koncem snížil El Kaddúrí a kontaktní gól posléze vstřelil Maccarone z dalšího pokutového kopu. Vyrovnat se ale Empoli nepodařilo, z posledních osmi zápasů tak vytěžilo jediný bod a nachází se na 17. místě. Neapol zvítězila potřetí za sebou.

Bergamo se oklepalo z debaklu z minulého kola, kdy prohrálo 1:7 s Interem Milán. S poslední Pescarou vyhrála Atalanta 3:0 po dvou gólech Gómeze a jedné Grassiho trefě a posunula se zpět na šesté místo před AC Milán. Svěřenci Zdeňka Zemana z Pescary ztrácejí na nesestupové pozice deset bodů.

Boloňa nezačala s Chievem dobře a ve 40. minutě inkasovala poté, co Castro zužitkoval Ingleseho přihrávku za obranu. Domácí ale v druhém poločase zabrali a v 61. minutě srovnali, když po Krejčího pasu skóroval Verdi. Obrat dokonal dvěma góly Džemaili a v nastavení Di Francesco a Boloňa na svém stadionu po čtyřech prohrách konečně uspěla.

Čtvrté Lazio Řím pouze remizovalo 0:0 na hřišti Cagliari, Fiorentina díky Kaliničově gólu v poslední minutě porazila venku 1:0 Crotone.

Záložník Jakub Jankto přispěl závěrečným gólem k vítězství fotbalistů Udine 4:1 nad Palermem. Palermo od 12. minuty vedlo po gólu Sallaie, pak už ale úřadovali domácí. Ještě do poločasu vyrovnal nejlepší střelec Udine Théréau, v druhém poločase dokonali obrat Zapata, De Paul a Jankto, který se dostal k dorážce poté, co Zapatovu hlavičku gólman Posavec vyrazil pouze k českému záložníkovi.

Empoli - Neapol 2:3
Branky: 70. El Kaddúrí, 81. Maccarone z pen. - 19. a 38. z pen. Insigne, 24. Mertens

Bergamo - Pescara 3:0
Branky: 14. a 90.+3 Gómez, 69. Grassi

Boloňa - Chievo 4:1
Branky: 72. a 90. Džemaili, 61. Verdi, 90.+3 Di Francesco - 40. Castro

Cagliari - Lazio Řím 0:0

Crotone - Fiorentina 0:1
Branky: 90. Kalinič

Sampdoria Janov - Juventus Turín 0:1