Schick dal gól snů, prohře ale nezabránil. Zeman sestupuje s Pescarou

Autor: ČTK, pta
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Jízda Patrika Schicka v italské lize pokračuje! Český útočník znovu v dresu Sampdorie Janov potvrdil, v jak báječné formě se nachází. V utkání 33. kola  otevřel skóre utkání proti Crotone zatím nejkrásnější trefou po svém loňském přestupu ze Sparty. K bodům to jeho týmu ale nestačilo, když doma podlehl soupeři bojujícímu o záchranu 1:2. Český trenér Zdeněk Zeman nedokázal udržet fotbalisty Pescary v italské lize. Jeho svěřenci v dohrávce 33. kola doma podlehli AS Řím 1:4 a na záchrannou sedmnáctou příčku už nedosáhnou.

Zeman, který v květnu oslaví sedmdesátiny, se vrátil na lavičku Pescary v únoru a hned po jeho nástupu si mužstvo připsalo druhou výhru v sezoně, když deklasovalo FC Janov 5:0. Z následných osmi zápasů ale poslední celek tabulky vytěžil jen dva body.

Římský klub vyhrál venku popáté za sebou. Po několika nevyužitých šancích o tom rozhodl vydařeným závěrem prvního poločasu, kdy se nejprve zblízka trefil Strootman a v nastavení vstřelil druhou branku hostů Nainggolan.

Po návratu z kabin přidal ještě dva góly Salah, až pak domácí snížili. Nejlepší střelec Serie A Džeko , autor 25 branek v sezoně, se proti obraně Pescary neprosadil a v 70. minutě střídal.

Po nedělním zaváhání Neapole má AS Řím na druhém místě tabulky čtyřbodový náskok a mnohem lepší vyhlídky na přímý postup do Ligy mistrů. Na vedoucí Juventus ztrácí osm bodů.

Schickova gólová paráda

Schick poprvé rozvlnil síť Crotone už v 18. minutě, jeho brance ale předcházel těsný ofsajd a gól nebyl uznán. Obdiv si od fanoušků vysloužil až za svoji akci z 21. minuty. Přijal přihrávku od zády k brance soupeře, prvním dotekem si přehodil  zahanbeného obránce Giana Marca Ferrariho, který nestíhal reagovat a Schickovi se od té chvíle už díval jen na záda. Český reprezentant upaloval sám za kořistí. Zakončení? Nekompromisní do protipohybu brankáře Alexe Cordaze.

Fernandes mohl následně poslat Sampdorii do dvougólového vedení, trefil však pouze břevno. V 68. minutě hosté vyrovnali, když se po Trottově střílené přihrávce prosadil Falcinelli. Obrat dokonal deset minut před koncem Simy. Crotone z posledních čtyř zápasů získalo deset bodů, přesto zůstává na sestupové osmnácté příčce o pět bodů za Empoli.

VIDEO | Podívejte se na Schickův excelentní gól

Fotbalisté Bergama pokračují v italské lize po výhře 3:2 nad Boloňou v útoku na příčky zajišťující účast v předkole Ligy mistrů. Zápas rozhodl čtvrt hodiny před koncem Mattia Caldara. Za Boloňu odehrál 78 minut český reprezentační záložník Ladislav Krejčí .

Úžasnou přestřelku pak předvedli hráči Fiorentiny a Interu Milán. Domácí nakonec vyhráli 5:4, hostům nestačil ani hattrick Maura Icardiho.

Schickův gól - začátek akce: míč převzal zády k brance

Naopak Neapol v neděli jen remizovala na půdě Sassuola, nevyužila možnost jít na druhé místo, posedmé v řadě bodovala, nenavázala však na předchozích šest venkovních výher.

Všechny čtyři branky padly až v druhém poločase. Hamšík v 51. minutě vystřelil těsně vedle, o minutu později už ale hosté vedli, když Callejónův centr hlavou zužitkoval Mertens. Útočníci Neapole jsou v této sezoně velmi produktivní. Mertens se přímo podílel na 27 brankách, když jich 22 dal a na pět přihrál. Callejón je prvním hráčem v Serii A, který v tomto ročníku zaznamenal dvouciferný počet gólů i asistencí.

Domácí ale dokázali stav otočit. V 59. minutě po Hamšíkově chybě skóroval Berardi a deset minut před koncem dokonal obrat střídající Mazzitelli. Mezitím Neapol dvakrát trefila brankovou konstrukci. Bod jí zachránil až pět minut před koncem další náhradník Milik, jenž se prosadil poprvé po vleklém zranění. Neapol posedmé v řadě bodovala, nenavázala však na předchozích šest venkovních výher.

Juventus přejel Turín a má 11 bodů náskok

Juventusu se povedl start zápasu s Janovem a už v 18. minutě vedl o dvě branky, když na Muňozův vlastní gól navázal o 73 vteřin později Dybala. V závěru poločasu přidal třetí zásah Mandžukič. V 64. minutě stoper Bonucci předvedl z vlastní poloviny sólo až k soupeřově brance a akci zakončil přesnou střelou.

Skórovat mohli také Marchisio, Higuaín či Asamoah, všechny jejich pokusy ale skončily na brankové konstrukci. Juventus v této sezoně vyhrál všech 17 domácích duelů se skóre 44:8, sérii bez porážky prodloužil na 14 zápasů. Janov z posledních šesti zápasů získal jediný bod.

Lazio v úvodních 26 minutách nastřílelo Palermu pět branek, což se naposledy v Serii A povedlo Juventusu proti Fiorentině v roce 1938. Dvěma trefami otevřel skóre útočník Immobile, na kterého navázal třemi brankami v rozmezí pěti minut Keita. Senegalský forvard vstřelil nejrychlejší hattrick tohoto století.

V druhém poločase dvěma góly snížil Rispoli, k bodům ale měl sicilský celek daleko, v závěru navíc na konečných 6:2 upravil střídající Crecco. Palermo získalo z posledních deseti utkání pouze dva body a zůstává předposlední se ztrátou 13 bodů na záchranu.

AC Milán sice od začátku zápasu s Empoli tlačil, do vedení se však po 40 minutách dostali hosté, když se po El Kaddúrího centru hlavou trefil Mčedlidze. Svěřenci trenéra Vincenza Montelly měli možnost po přestávce vyrovnat, jenže Suso nepřekonal z penalty Skorupského, který si poradil i s dorážkou.

Zaváhání Empoli potrestalo druhým gólem, trefil se Thiam. Domácí rychle zareagovali zásluhou Lapaduly, na body ale nedosáhli a po čtyřech duelech poprvé nebodovali. Empoli na hřišti AC zvítězilo poprvé od října 2007.

Záložník Jakub Jankto odehrál za Udine 90 minut duelu s Cagliari, který jeho tým zvládl poměrem 2:1. Na branky Perici a Angella zareagoval pouze Borriello.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

Bergamo - Boloňa 3:2
Branky: 3. Conti, 14. Freuler, 75. Caldara - 16. Destro, 61. Di Francesco

Fiorentina - Inter Milán 5:4
Branky: 23. a 64. Vecino, 70. a 79. Babacar, 63. Astori - 34., 88. a 90.+2 Icardi, 29. Perišič

Lazio Řím - Palermo 6:2
Branky: 21., 24. z pen. a 26. Keita, 8. a 10. Immobile, 90.+1 Crecco - 46. a 52. Rispoli

Sampdoria Janov - Crotone 1:2
Branky: 21. Schick - 67. Falcinelli, 80. Simy

Udine - Cagliari 2:1
Branky: 70. Perica, 73. Angella - 86. Borriello

Juventus Turín - FC Janov 4:0
Branky: 17. vlastní Muňoz, 18. Dybala, 41. Mandžukič, 64. Bonucci

Pescara - AS Řím 1:4
Branky: 83. Benali - 44. Strootman, 45. Nainggolan, 48. a 60. Salah