Inter, AC i Juventus vyhrály jasně 3:0. Nováček Spal překvapil na Laziu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Juventusu Turín si v úvodu italské ligy s přehledem poradili s Cagliari. Úřadující mistr zvítězil 3:0 po gólech Mandžukiče, Dybaly a Higuaína. Stejným výsledkem triumfovaly oba milánské kluby. AC vyhrál v Crotone, Inter zničil Fiorentinu. Radovat se mohli i další favorité Neapol a AS Řím. Naopak Lazio zklamalo, doma jen remizovalo s nováčkem Spal 0:0.

Fotbalisté AS Řím zahájili éru bez legendárního Francesca Tottiho vítězně. V úvodním kole italské ligy vyhrál úřadující vicemistr 1:0 v Bergamu. Zápas rozhodl v 31. minutě z trestného kopu Aleksandar Kolarov, letní posila z Manchesteru City.

Bergamo, které v minulé sezoně překvapilo čtvrtým místem, tři minuty před koncem málem vyrovnalo, ale Josip Iličič trefil tyč. Na lavičce AS tak oslavil úspěšný debut trenér Eusebio Di Francisco, který nahradil Luciana Spallettiho. Už jen z tribuny sledoval vítězství Totti, který se po minulé sezoně přesunul z trávníku do vedení římského celku.

O přestupu právě do AS Řím údajně jedná český reprezentant Patrik Schick, který chyběl v nominaci Sampdorie Janov při výhře 2:1 nad nováčkem Beneventem.

Z českých hráčů v 1. kole zasáhl od začátku do bojů jen Jakub Jankto z Udine, ale prohru 1:2 s Chievem neodvrátil. Jeho spoluhráč Antonín Barák zůstal jen na lavičce. Na té začal také Ladislav Krejčí z Boloně, který při remíze 1:1 s Turínem nastoupil na závěrečných osm minut.

Vydařený vstup do sezony za sebou mají oba milánské celky. Inter doma přehrál 3:0 Fiorentinu, když se dvakrát prosadil útočník Icardi. Stejný výsledek uhrálo i AC v duelu na hřišti Crotone. Gólem a asistencí k tomu přispěl teprve devatenáctiletý Cutrone.

AC Milán, který hrál od páté minuty v početní výhodě po vyloučení Ceccheriniho, měl držení míče 80 procent. To je pro slavný velkoklub nejvíce v italské lize od sezony 2004/05.

Juventus neměl problémy

Skóre zápasu Juventus - Cagliari otevřel ve 12. minutě střelou z voleje chorvatský reprezentant Mandžukič, v 39. minutě ale mohlo být vyrovnáno. Sudí Maresca odpískal po radě videorozhodčího nedovolený zákrok v pokutovém území, Farias ale z penalty nepřekonal gólmana Buffona.

Naopak těsně před přestávkou na druhé straně zvýšil na 2:0 Dybala. Argentinský forvard mohl po změně stran vstřelit i další branku, tentokrát však trefil břevno. Juventus to však mrzet nemuselo, neboť se prosadil také kanonýr Higuaín.

Neapol od začátku ve Veroně dominovala a po poločase vedla o dvě branky. Nejprve si do vlastní brány srazil míč Souprayen a vzápětí úspěšně zakončil protiútok polský útočník Milik. V 54. minutě mohl snížit Verde, s jeho přízemní střelou si ale poradil gólman Reina.

Na druhé straně naopak další gól Neapole přidal Ghúlam a hosté měli pohodlný náskok. Závěr se jim ale příliš nepovedl. Hysaj fauloval ve vápně a dostal červenou kartu, nařízenou penaltu navíc proměnil Pazzini. Hellas vstřelený gól nabudil a měl i další šance, zdramatizovat utkání se mu už ale nepodařilo.