9. listopadu 2008 • 22:33

Inter do čela ligy brankou v nastavení

Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalistům Interu Milán se podařilo ve šlágru 11. kola italské ligy s Udine získat všechny tři body, výhru 1:0 zařídil v druhé nastavené minutě argentinský útočník Julio Cruz.

Inter se tak posunul na první místo tabulky, jelikož AC Milán přišel v poslední minutě o výhru nad Lecce a propadl se na druhou pozici. O skóre zpět je třetí Neapol, která si poradila 2:0 se Sampdorií Janov.

Inter se proti obraně Udine těžko prosazoval, navíc si musel dávat pozor na rychlé brejky hostů. Když se už zdálo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, dostali se domácí k centru, u kterého byl první Cruz a hlavičkou zblízka rozhodl o výhře Interu.

Brazilec Ronaldinho mohl být podruhé během jednoho týdne hrdinou AC Milán. Po brance v nastavení zápasu Poháru UEFA dnes deset minut před koncem poslal AC do vedení nad Lecce. Jenže domácí stihli ještě srovnat, když v poslední minutě udeřil obránce Stendardo. Po celé utkání u toho byl i český reprezentant Marek Jankulovski.

Výhru slavil i Juventus, který za ziskem tří bodů nasměroval Del Piero. Potvrdil tak formu, díky níž v týdnu dvěma góly sestřelil v Lize mistrů Real Madrid. Na konečných 2:0 pak upravil jeho kolega z útoku Iaquinta. Pavel Nedvěd tentokrát do hry nezasáhl, uzdravený Zdeněk Grygera nastoupil v turínském celku na závěrečných šest minut.

Dařilo se i Fiorentině, která vyhrála nad Bergamem 2:1. O vítěznou branku se postaral útočník Gilardino, který se vrátil po dvouzápasovém trestu za gól rukou. I přes svůj osmý gól v sezoně však přišel o vedení v tabulce střelců. Před Gilardina se totiž dostal kanonýr FC Janov Milito, který si dnes připsal hattrick do sítě Regginy a na kontě má již devět přesných zásahů.

Výsledky - 11. kolo:
Catania - Cagliari 2:1 (37. Mascara, 87. Sabato - 6. Jeda), Chievo - Juventus Turín 0:2 (40. Del Piero, 53. Iaquinta), FC Janov - Reggina 4:0 (54. z pen., 74. a 90.+2 Milito, 81. Sculli), Fiorentina - Bergamo 2:1 (20. Melo, 23. Gilardino - 77. Floccari z pen.), Inter Milán - Udine 1:0 (90.+2 Cruz), Lazio Řím - Siena 3:0 (86. a 90. Rocchi, 58. Zárate), Neapol - Sampdoria Janov 2:0 (23. Mannini, 74. Zalayeta), Lecce - AC Milán 1:1 (90. Stendardo - 79. Ronaldinho).