Hamšík zářil, dvěma góly pokořil Juventus

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Juventusu Turín prohráli v 11. kole italské ligy s Neapolí 2:3 na svém hřišti, přestože vedli ještě v 58. minutě o dvě branky. Dvěma trefami o se výhru jihoitalského klubu zasloužil slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Gól! Tam kdesi dole je Marek Hamšík, dvougólový střelec NeapoleFoto ČTK/AP
Domácí poslal po půlhodině hry do vedení francouzský útočník Trézeguet, který přesně hlavičkoval po centru Zdeňka Grygery. Vedení "Staré dámy" zvýšil po přestávce talentovaný záložník Giovinco a zblízka potrestal hrubou chybu hostující obrany.

Neapolští se ale nevzdali a už za pět minut snížili z rychlé akce zakončenou slovenským středopolařem Hamšíkem.

O dalších pět minut později vyrovnal po závaru před brankou neapolský útočník Dátolo a obrat dokonal osm minut před koncem druhou trefou v zápase Hamšík, který dal už sedm ligových branek.

Gól! Tam kdesi dole je Marek Hamšík, dvougólový střelec Neapole

Naděje Juventusu na vyrovnání zmenšil Brazilec Amauri, který byl v nastaveném čase vyloučen za střet z hostujícím brankářem.

Italská fotbalová liga - 11. kolo:

Juventus Turín - Neapol 2:3 (35. Trézeguet, 54. Giovinco - 59. a 82. Hamšík, 65. Dátolo)

20:45 AC Milán - Parma.