Oslabený Bayern uhrál remízu se Schalke, Neuer lapil penaltu

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN 19. KOLA BUNDESLIGY | Fotbalisté Bayernu Mnichov po debaklu 1:4 s Wolfsburgem jen remizovali v úterním utkání 19. kola německé bundesligy se Schalke 1:1. V dalších zápasech remizoval Frankfurt s Wolfsburgem a Hannover s Mohučí také 1:1. Tři body si připsala pouze Borussia Moenchengladbach po výhře nad Freiburgem.

Hosté: 72. Höwedes

Domácí: Neuer – Weiser (88. Rode), Benatia, J. Boateng, Alaba – Alonso – Robben, T. Müller (55. Lewandowski), Schweinsteiger, Bernat – Götze (26. Dante).

Hosté: Giefer – Höwedes, Matip, Nastasić – Neustädter, Učida, Sam (77. Sané), Meyer, Fuchs – Choupo-Moting, K-P. Boateng (87. Barnetta).

75 000 diváků

Bayern hrál v deseti od 17. minuty, kdy byl vyloučen Jérome Boateng. Rozhodčí navíc za faul nařídil penaltu, s pokusem Erica Maxima Choupo-Motinga si však Manuel Neuer poradil. Domácí byli i v oslabení lepší a po přestávce šli do vedení, když se trefil Arjen Robben . O chvíli později ale srovnal Höwedes.

Obhájce titulu ztráta nakonec mrzet nemusela, protože na plno nebodoval ani Wolfsburg. Druhý tým tabulky, který na úvod jara deklasoval Bayern 4:1, zachránil remízu ve Frankfurtu až dvě minuty před koncem díky brance Kevina De Bruyneho. Domácí před tím poslal do vedení Stefan Aigner, český útočník Václav Kadlec zůstal jen mezi náhradníky.

Zaváhání Wolfsburgu využil Mönchengladbach a po výhře 1:0 nad Freiburgem, kterou zařídil ve 23. minutě Patrick Hermann, snížil ztrátu na třetím místě na pět bodů. Za poražené odehrál celý zápas záložník Vladimír Darida .

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.