Kadeřábkův Hoffenheim podlehl Bayernu, v čele soutěže je Dortmund

Autor: rjm, ČTK
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

SOUHRN 2. KOLA BUNDESLIGY | Fotbalisté Hoffenheimu prohráli ve 2. kole bundesligy na domácím hřišti s Bayernem Mnichov 1:2. Na čele soutěže je s plným počtem bodů Borussia Dortmund, která porazila nováčka z Ingolstadtu 4:0. Bayern je druhý o skóre.

Útočník domácího týmu Kevin Volland sice vstřelil úvodní gól po Alabově chybě již v deváté sekundě utkání a vyrovnal bundesligový rekord Karima Bellarabiho z Leverkusenu, který se stejně rychle prosadil v prvním kole minulé sezony na hřišti Dortmundu (2:0), ale na vítězství Hoffenheim nedosáhl. V 90. minutě rozhodl o výhře hostů Lewandowski.

Bavorský celek se poprvé do větší šance dostal v 33. minutě, Müllerovu hlavičku ale reflexivně vytěsnil Baumann. Bayern přesto do přestávky dokázal vyrovnat, právě Müller se dostal po Costově střele k dorážce a zakončil do odkryté branky. V 66. minutě mohl dokonat obrat Vidal, jeho střela zpoza pokutového území ale skončila na břevnu.

Utkání nedohrál obránce Bayernu Boateng, který obdržel v 71. minutě první žlutou kartu za faul, o dvě minuty později inkasoval druhou za ruku v pokutovém území. Polanski ale z penalty trefil pouze tyč. Závěr patřil favoritovi. Costa přihrál do vápna střídajícímu Lewandowskému, díky němuž si Bayern udržel i po druhém kole stoprocentní bilanci.

Trenér Hoffenheimu Markus Gisdol i přes porážku své svěřence pochválil. "Je pro mě těžké najít správná slova, protože jsme všichni zklamaní. Musím svému týmu ale složit kompliment, neboť Bayern téměř porazili," řekl.

"Jsem spokojený s výhrou a zejména s naším výkonem, byl to jeden z nejlepších ligových zápasů mého mužstva za poslední tři sezony. Věděli jsme, že to bude těžké, v posledních letech máme s Hoffenheimem vždy velké problémy," uvedl jeho protějšek Pep Guardiola.

Bundeslize vládne o skóre Dortmund

Fotbalisté Dortmundu zůstali po dvou kolech německé ligy bez ztráty bodu. Na hřišti nováčka Ingolstadtu vybojovali vítězství 4:0 zásluhou gólů z druhé půle a díky lepšímu skóre se zařadili na první místo tabulky před obhájce titulu Bayern Mnichov.

Fanoušci v Ingolstadtu poprvé dostali příležitost navštívit bundesligu a až do úvodu druhé půle mohli při této premiéře dokonce doufat v bodový zisk. V 55. minutě se ale Dortmund přece jen dočkal vedoucí branky, když se prosadil obránce Matthias Ginter.

Ve zbytku duelu už potvrzoval favorit svou převahu. Za pět minut zvýšil z pokutového kopu Marco Reus, v závěru završili skóre Šindži Kagawa a Pierre-Emerick Aubameyang.

Dortmund zopakoval výsledek z úvodního kola s Mönchengladbachem a společně s duelem 4. předkola Evropské ligy s Odds Grenland (4:3) nastřílel potřetí za sebou čtyři branky.

Hlouškův Stuttgart nestačila na Hamburk

Stuttgart s Adamem Hlouškem na pozici stopera prohrál v Hamburku 2:3. Po prvním poločase vedli hosté 2:1 díky dvěma trefám Ginczeka, od 53. minuty ale hrál Hamburk po vyloučení Kleina přesilovku, kterou v závěru využili Lasogga a Djourou. Hlouškův spoluhráč Jan Kliment do duelu nezasáhl, Jaroslav Drobný a Petr Jiráček nebyli ani v nominaci Hamburku.

Kolín nad Rýnem se radoval z gólu hned po první střele na branku Wolfsburgu, o kterou se postaral Zoller. Ten se dostal do šance i na začátku druhého poločasu, včas proti němu ale vyběhl brankář Casteels, který se následně blýskl i při dvou Modesteho pokusech.

Bod pro druhý celek minulé sezony zachránil Bendtner, jenž všech osm gólů, které vstřelil v soutěžních zápasech v dresu Wolfsburgu, dal jakožto střídající hráč.
Schalke do zápasu s nováčkem Darmstadtem nevstoupilo dobře a od deváté minuty po Rauschově trefě prohrávalo. Hosté mohli náskok v prvním poločase ještě navýšit, pokusy Vrančiče i Stroh-Engela ale zneškodnil gólman Fährmann.

Domácí favorit vyrovnal hned po přestávce, po Di Santově pasu do vápna se prosadil Draxler. V závěru zápasu Schalke soupeře zatlačilo, vítězného gólu se ale nedočkalo.
Frankfurt od 23. minuty prohrával s Augsburgem, za který se po přímočaré akci prosadil Caiuby. V závěru vyrovnal Russ a oba týmy získaly první bod v sezoně. Václav Kadlec zápas sledoval pouze z lavičky Frankfurtu.

Na druhém místě neúplné tabulky je Leverkusen, který gólem Calhanoglua z přímého kopu zvítězil v Hannoveru 1:0.

Hosté: 41. T. Müller, 90. Lewandowski

Domácí: Baumann – Kadeřábek, Schär (90+2. Ochs), Süle, Kim Džin-Su – Schmid (65. Rudy), Schwegler (C), Polanski – Zuber – Kurányi (69. Uth), Volland.

Hosté: Neuer – Lahm (C) (67. Lewandowski), J. Boateng, Benatia (38. Rafinha), Alaba – Alonso – Robben (58. Th. Alcântara), T. Müller, Arturo Vidal, Costa – Götze.

Domácí: Bičakčić, Rudy, Strobl, Grahl, Toljan, Uth, Ochs

Hosté: Dante, Alcântara, Lewandowski, Rafinha, Bernat, Rode, Ulreich

Domácí: Schwegler, Kim Džin-Su, Polanski

Hosté: J. Boateng, J. Boateng (č), T. Müller, Rafinha