Dortmund porazil Daridovu Herthu a vede ligu. Poslední je Gladbach

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

NĚMECKÁ LIGA - SOUHRN 3. KOLA | Borussia Dortmund šlape. Svěřenci trenéra Thomase Tuchela vyhráli i svůj třetí zápas v bundeslize, když porazili Herthu Berlín, za kterou nastoupil Vladimír Darida, 3:1. Dortmund tak vede ligu o skóre před rovněž stoprocentním Bayernem. Dočkal se i obránce Pavel Kadeřábek, který může oslavit první bundesligový bod. Jeho Hoffenheim totiž uhrál na půdě nováčka z Darmstadtu remízu 0:0. Hůř dopadl Adam Hloušek, jehož Stuttgart prohrál doma s Frankfurtem 1:4 a je poslední.

Do vedení dostal Borussii ve 27. minutě po Kagawově centru hlavičkou Hummels. Po přestávce navýšil náskok domácích po pohledné kombinaci Aubameyang, jenž se v této sezoně prosadil zatím v každém zápase.

Hertha dokázala snížit v 78. minutě, když Daridovu střelu vyrazil brankář Bürki pouze ke střídajícímu Kalouovi, který pohotově zakončil do odkryté branky. Berlínský celek ale na vyrovnání nedosáhl, v nastavení naopak zpečetil výhru Dortmundu Ramos.

Hloušek, který v nové sezoně nastupuje na postu stopera, se v 11. minutě snažil odvrátit Oczipkův centr, jenže si míč nešťastně srazil do vlastní sítě.

Po půlhodině sice vyrovnal Daniel Didavi a domácí útočná dvojice Harnik, Ginczek měla několik dalších šancí, ale ještě před poločasem poslal Frankfurt do vedení Castaignos.

I po přestávce měli více příležitostí domácí, jenže produktivní byli opět hráči Eintrachtu, na jehož lavičce proseděl zápas Václav Kadlec. V 67. minutě fauloval brankář Tytoň ve vápně unikajícího Castaignose a z penalty skóroval Seferovič.

Aktivní Castaignos přidal chvíli před koncem ještě čtvrtý gól a potvrdil špatný vstup Stuttgartu do sezony.

Poprvé v sezoně bodoval Hoffenheim, který i s Kadeřábkem v obraně remizoval na stadionu Darmstadtu 0:0. Domácí nováček soutěže má na kontě po třech zápasech tři nerozhodné výsledky.

Ingolstadtu se po postupu daří ještě lépe, dnes překvapivě vyhrál na půdě Augsburgu. Kolín nad Rýnem doma otočil utkání s Hamburkem. Vítězný gól vstřelil z pokutového kopu Anthony Modeste, který se prosadil ve třetím zápase proti Hamburku za sebou.

Fotbalisté Schalke, kteří budou soupeřem Sparty v Evropské lize, podlehli už v pátek v 3. kole německé nejvyšší soutěže na hřišti vicemistra Wolfsburgu 0:3. Pro mužstvo z Gelsenkirchenu to byla první bundesligová porážka pod novým koučem Andrém Breitenreiterem.

Wolfsburg šel do vedení v 17. minutě po voleji Base Dosta. V 59. minutě zvýšil z penalty Ricardo Rodríguez a krátce nato zpečetil výhru Timm Klose. Domácí se minimálně na pár hodin posunuli do čela tabulky. Jasnou výhru si Wolfsburg připsal i bez hvězdného záložníka Kevina De Bruynea, který má namířeno do Manchesteru City, údajně za 75 milionů eur.

Po sérii několika neproměněných šancí na obou stranách otevřel skóre zápasu Brémy - Mönchengladbach v 39. minutě z penalty domácí útočník Jóhannsson. Vedení Werder neudržel ani do přestávky, v závěru prvního dějství vyrovnal Stindl.

V 53. minutě vrátil Brémám vedení hlavou Vestergaard, který se v dánském dresu představil i na mistrovství Evropy do 21 let v Praze. V závěru dostali domácí další možnost skórovat z pokutového kopu, Kroos ale minul branku. U premiérové výhry Brém v této sezoně nechyběl ani obránce Theodor Gebre Selassie, jenž odehrál celé utkání.