Bayern vyškolil nováčka, Stuttgart hrál bez Hlouška a padl se Schalke

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

SOUHRN 5. KOLA BUNDESLIGY Bayern Mnichov vyhrál v 5. kole německé fotbalové ligy na hřišti nováčka Darmstadtu 3:0 a zůstal v čele tabulky bez ztráty jediného bodu. Fotbalisté Hoffenheimu s českým obráncem Pavlem Kadeřábkem prohráli v předehrávce 1:3 v Mohuči. Na kontě tak mají stále jen bod a v tabulce jsou třetí od konce. Bundeslize i nadále kraluje Dortmund.

Hoffenheimu nebylo nic platné, že šel ve 13. minutě díky trefě Jonathana Schmida do vedení. Domácí obrat řídil Yunus Malli, jenž skóroval v 18., 61. a 68. minutě a prvním bundesligovým hattrickem v kariéře dovedl Mohuč k třetímu vítězství v sezoně.

Bundeslize nadále kraluje Dortmund, který ve šlágru pátého kola německé nejvyšší soutěže zdolali Leverkusen 3:0 a se stoprocentní bilancí vedou tabulku o skóre před Bayernem Mnichov. Schalke, jeden ze soupeřů pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, vyhrálo ve Stuttgartu 1:0.

Borussii nasměroval za výhrou v 19. minutě Jonas Hofmann, který dostal míč za obranu, prohodil si brankáře a přesně zakončil. Pojistku zařídil v 58. minutě Šindži Kagawa a o poslední gól se postaral čtvrt hodiny před koncem Pierre-Emerick Aubameyang, který skóroval v každém z úvodních pěti kol. Dortmund má 15 bodů a skóre 18:3.

Stuttgart v úvodních čtyřech kolech nezískal ani bod a v dnešním domácím duelu vyzkoušel poprvé v sezoně stoperskou dvojici bez Adama Hlouška. VfB měl především v prvním poločase řadu jasných šancí, žádnou ale neproměnil, naopak po změně stran překonal jeho obranu Leroy Sané.

Trenér Schalke André Breitenreiter nasadil sestavu: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Aogo - Geis - Sané (62. Höjbjerg), Goretzka, Meyer (88. Höwedes) - Di Santo, Huntelaar (71. Choupo-Moting).