23. září 2015 • 21:50

Kadeřábek urval bod. Hoffenheim remizoval s Dortmundem

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN 6. KOLA BUNDESLIGY | Fotbalisté Dortmundu remizovali v šestém kole německé ligy na hřišti Hoffenheimu 1:1 a po první ztrátě v sezoně zůstali na druhém místě tabulky o dva body za Bayernem. Na remíze se v dresu Hoffenheimu podílel i český obránce Pavel Kadeřábek, který odehrál celé utkání. Soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy Schalke porazil Frankfurt zásluhou Matipa a Saného 2:0.

Hoffenheim i Dortmund si v prvním poločase vytvořily několik slibných šancí, ve 24. minutě se mohli domácí dostat do vedení, když gólmanovi Bürkimu vypadl centrovaný míč z rukou. Vargasovu dorážku ale švýcarský brankář vyrazil na roh. Ve 42. minutě už ale ve vstřelení gólu nezabránil. Střelou ke vzdálenější tyči se po Vargasově pasu prosadil Rudy.

Kadeřábkův VIDEOBLOG: Těším se na Reuse a Aubu. I když to může být kolotoč

Po přestávce mohl navýšit Vargas, trefil však tyč. Na druhé straně dokázal v 55. minutě srovnat Aubameyang, kterému ve vápně hrudí sklepl míč Castro. Gabonský útočník se trefil posedmé v sezoně a stal se prvním fotbalistou v historii, který se trefil v každém z úvodních šesti bundesligových kol.

Dokonat obrat mohl Castro, jeho pokus ale zneškodnil gólman Baumann. Hoffenheim tak neprohrál už čtyřicet ligových duelů, v nichž po poločase vedl, v řadě.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Schalke rozhodlo o výhře nad Frankfurtem v závěru. Nejprve se v 77. minutě po Geisově centru hlavou prosadil Matip. Těsné vedení musel několika povedenými zákroky podržet gólman Fährmann, jenž se zaskvěl proti pokusům Aignera či Meiera. V nastavení pojistil výhru domácích střídající Sané a Schalke s Frankfurtem v bundeslize neprohrálo už 13 utkání.

Trenér Schalke André Breitenreiter poslal do hry sestavu Fährmann - Riether, Matip, Neustädter, Kolašinac - Geis, Höger (70. Sané) - Goretzka, Meyer (83. Höwedes), Choupo-Moting (76. Di Santo) - Huntelaar.

Mönchengladbach nastoupil k prvnímu utkání bez kouče Favreho, který v neděli rezignoval. V úvodním duelu pod dočasným trenérem Schubertem dokázal vybojovat první výhru v sezoně, Augsburg porazil 4:2.

Už po pěti minutách Borussia vedla zásluhou Johnsona, na což navázala v rozmezí 17. a 21. minuty dalšími třemi trefami. Prosadili se Xhaka, Stindl a Dahoud, na všechny tři branky přihrál útočník Raffael. Augsburg v druhém poločase pouze snížil díky dvěma proměněným penaltám Verhaegha.

Leverkusen zvítězil 1:0 nad Mohučí díky Hernándezovi, který se v německé lize prosadil poprvé po příchodu z Manchesteru United. Hannover podlehl 1:3 Stuttgartu, za který se do hry nedostali obránce Adam Hloušek a útočník Jan Kliment.

Mönchengladbach - Augsburg 4:2
Branky: 5. Johnson, 17. Xhaka, 19. Stindl, 21. Dahoud - 51. a 74. obě z pen. Verhaegh

Schalke - Eintracht Frankfurt 2:0
Branky: 76. Matip, 90.+1 Sané

1. Bayern 34 27 3 4 92:28 84
2. Schalke 34 18 9 7 53:37 63
3. Leverkusen 34 15 10 9 59:44 55
4. Hoffenheim 34 15 10 9 66:48 55
5. Dortmund 34 15 10 9 64:47 55
6. Lipsko 34 15 8 11 57:53 53