26. září 2015 • 19:30

Kadeřábek slaví první výhru, Darida zachránil remízu Herthy

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN 8. KOLA BUNDESLIGY | Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v sedmém kole německé ligy na hřišti Mohuče 3:0, stále neztratili ani bod a vyrovnali bundesligový rekord. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě se radoval z první výhry v sezoně, v Augsburgu zvítězil 3:1. Výborný den prožil i Vladimír Darida, který zařídil gólem bod Herthy Berlín z půdy Frankfurtu.

K Daridovi v 82. minutě propadla přihrávka Baumjohana, odchovanec Plzně si míč postrčil do vápna a poslal ho kolem brankáře Hradeckého. Připravil tak Frankfurt o vedení, jehož se ho ujal v 22. minutě, kdy se po rohu prosadil Alexander Meier.

V prvním poločase viděli fanoušci ve Frankfurtu mnoho neproměněných šancí, především hostující Ibiševič byl velmi nebezpečný. Hradecky však jeho velkou šanci chytil a jednou trefil Ibiševič břevno. Na druhé straně se do brankové konstrukce trefil Stendera.

Blízko gólu byl v první půli i Václav Kadlec, který nastoupil v této sezoně poprvé v základní sestavě Eintrachtu. Český útočník ale z malého vápna nehlavičkoval přesně. Na hřišti nakonec vydržel 55 minut.

Bayern dál vládne

Bayern se mohl dostat do vedení v Mohuči v 21. minutě. Po De Blasisově faulu v pokutovém území se penalty ujal Müller, který však podklouzl a Kariusovu branku přestřelil. Brankář Mohuče si poradil i s Costovou střelou a před přestávkou gól nepadl.

V 51. minutě ale vstřelil 100. bundesligový gól Lewandowski a poslal Bayern do vedení. Ani to ale polskému reprezentantovi nestačilo, o dvanáct minut později zdvojnásobil náskok úřadujícího mistra a připsal si desátou trefu v sezoně.

Na 3:0 zvýšil devatenáctiletý útočník Coman, který v mnichovském týmu hostuje z Juventusu Turín. Čestný gól mohl za domácí dát Clemens, trefil ale břevno.

Mönchengladbach navázal na středeční výhru 4:2 nad Augsburgem a ve Stuttgartu zvítězil 3:1. V 16. minutě otevřel skóre po Raffaelově centru hlavou Xhaka, o čtyři minuty později nešťastně navýšil náskok hostů vlastním gólem kapitán Stuttgartu Gentner.

Před přestávkou po faulu Christensena ve vápně z pokutového kopu snížil Ginczek. V 82. minutě se do hry dostal útočník Stuttgartu Jan Kliment a probojoval se i do jedné šance, jeho pokus ale zneškodnil Sommer. V závěru pojistil výhru hostů Raffael.

Wolfsburg nemá formu

Útočník Wolfsburgu Dost potvrdil, že se mu na domácím stadionu daří, a i ve čtvrtém ligovém utkání před vlastními fanoušky skóroval, když v 40. minutě hlavou poslal favorizované "Vlky" do vedení proti Hannoveru. Hosté ale vyrovnali zásluhou Kijotakeho; z posledních osmi vzájemných duelů prohráli jediný.

První poločas střetnutí mezi Hamburkem a Schalke přinesl jedinou výraznější šanci. Už ve druhé minutě se k hlavičce dostal útočník hostů Di Santo, brankář Jaroslav Drobný ale vyrazil míč na břevno. O chvíli později musel hřiště kvůli zranění opustit záložník hostů Höger, kterého nahradil Sané.

A právě devatenáctiletý rodák z Essenu rozhodl o výhře hostů, když po hodině hry překonal Drobného a ukončil neprůstřelnost českého brankáře. Schalke vyhrálo posledních pět soutěžních utkání a v lize se posunulo na třetí pozici.

Trenér Schalke André Breitenreiter poslal do hry sestavu Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Aogo - Geis, Höger (6. Sané) (90. Höwedes) - Goretzka, Meyer (73. Höjbjerg), Choupo-Moting - Di Santo.

Obránce Kadeřábek odehrál za Hoffenheim celé utkání v Augsburgu, které jeho tým zvládl i díky dvěma Vollandovým brankám poměrem 3:1. Opačné pocity prožil Theodor Gebre Selassie, jehož Brémy doma prohrály s Leverkusenem 0:3. Werder navíc za celý zápas ani jednou nevystřelil na bránu.

Dortmund ztratil s nováčkem

Dortmund překvapivě zaváhal proti nováčkovi z Damrstatdu. Už v poločase prohrával, pěkným volejem se trefil Marcel Heller. Po přestávce ale stačilo Borussii osm minut k otočení skóre. Vyrovnal Pierre-Emerick Aubameyang, kterého v malém vápně našel Ginter.

A gabonský útočník přidal i druhý gól, když ho přihrávkou za obranu vyzval Januzaj. Aubameyang se trefil ve všech z dosavadních sedmi zápasů, což se mu povedlo jako prvnímu hráči v historii bundesligy.

Borussia ale vedení neudržela, v posledně minutě se míč ve vápně odrazil k Aytacu Sulemu a ten ho pohotově poslal do sítě. Po 11 výhrách ve všech soutěžích v úvodu sezony favorit remizoval podruhé v řadě.