Kadeřábka stáhl kouč ve 22. minutě, bída Hoffenheimu trvá

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN 9. KOLA | To je ale bída. Českým fotbalistům se v bundeslize nedaří. Obránce Hoffenheimu Pavel Kadeřábek musel ze hry už ve 22. minutě. Jeho tým v tu chvíli prohrával na hřišti Wolfsburgu 0:2. Pak sice manko stáhl, ale nakonec i bez českého reprezentanta inkasoval další dvě branky a prohrál 2:4. Obránce Gebre Selassie také na body nedosáhl, protože Werder Brémy doma prohrál s Bayernem Mnichov 0:1.

Neuspěla ani Hertha Berlín, prohrála 1:2 na hřišti Schalke. Vladimír Darida se v dresu poražených zapsal do statistik jen žlutou kartou.

Nejspokojenější mohl být na první pohled gólman Hamburku Jaroslav Drobný, HSV bral totiž doma bod s Leverkusenem za bezbrankovou remízu. Drobný se ale mezi tyče nedostal.

Fotbalisté Dortmundu se po třech zápasech dočkali v německé bundeslize vítězství, když tři body brali v Mainzu díky gólům Marca Reuse a Henrika Mchitarjana 2:0.

Svěřenci trenéra Thomase Tuchela, který v minulosti vedl právě Mohuč, před reprezentační pauzou utrpěli debakl 1:5 na hřišti mistrovského Bayernu a dnes chtěli vše odčinit. V 18. minutě poslal hosty do vedení třetí trefou v sezoně Reus a krátce po přestávce mohl náskok zvýraznit, neproměnil ale přísně nařízenou penaltu.

Uklidňující druhý gól tak přidal až osm minut před koncem hrací doby arménský reprezentant Mchitarjan, který se trefil počtvrté v tomto ročníku a Tuchel mohl slavit vítězný návrat do svého bývalého působiště.

Stuttgart poprvé bodoval doma

Fotbalisté Stuttgartu porazili v německé lize Ingolstadt 1:0 a z posledního místa tabulky se posunuli na nesestupovou patnáctou pozici. Stuttgart vůbec poprvé v sezoně bodoval na svém stadionu, Ingolstadt přišel o venkovní neporazitelnost.

Hosté přitom už ve čtvrté minutě měli k dispozici penaltu po Harnikově faulu, Leckie ji ale nekopl dobře a Tytoň ji zneškodnil. V 59. minutě rozhodl o vítězství Stuttgartu Didavi, který tečoval Kleinovu střelu. Gól ale neměl být uznán pro ofsajd.

Domácí šli v 86. minutě po vyloučení Dieho do deseti, hubený náskok ale udrželi. Posledních pět minut za Stuttgart odehrál český útočník Jan Kliment, jeho spoluhráč Adam Hloušek do zápasu nezasáhl.

Branky:
1., 62. a 83. Kruse, 7. Dost - 29. Toljan, 54. Schmid.

Mainz - Dortmund 0:2
Branky:
 18. Reus, 82. Mchitarjan.

Eintracht Frankfurt - Mönchengladbach 1:5
Branky: 29. Meier z pen. - 16. a 57. Raffael, 82. z pen. a 90.+1 Hahn, 51. Dahúd).

Kolín nad Rýnem - Hannover 0:1
Branka: 38. Andreasen

Stuttgart - Ingolstadt 1:0
Branka: 59. Didavi.

1. Bayern 34 27 3 4 92:28 84
2. Schalke 34 18 9 7 53:37 63
3. Leverkusen 34 15 10 9 59:44 55
4. Hoffenheim 34 15 10 9 66:48 55