Kadeřábek nastoupil v základu, Kliment a Hloušek byli u výhry

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

SOUHRN 11. KOLA | Český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek naskočil zpátky do základní sestavy Hoffenhemu a jeho tým remizoval 0:0 v Kolíně nad Rýnem. Werder Brémy prohrál na domácím hřišti s Dortmundem 1:3

Fotbalisté Schalke 04 před čtvrtečním zápasem Evropské ligy proti Spartě pouze remizovali v 11. kole německé ligy s nováčkem z Ingolstadtu 1:1. Druhý Dortmund zvítězil 3:1 v Brémách a snížil ztrátu na vedoucí Bayern na pět bodů, pošesté za sebou uspěl Mönchengladbach.

Schalke alespoň bod s Ingolstadtem vybojovalo až zásluhou vyrovnávacího gólu Saného ze 77. minuty. Devatenáctiletý mladík se v této sezoně podílel už na šesti gólech svého mužstva ze 14, nikdo jiný z týmu přitom nepřispěl na více než tři branky.

Schalke hrálo v sestavě: Fährmann - Caicara, Höwedes, Matip, Aogo - Sané, Goretzka (68. Höjbjerg), Kolašinac (46. Chuopo-Moting), Meyer - Di Santo, Huntelaar.

Wolfsburg si poradil s Leverkusenem

O třetí místo Schalke připravil Wolfsburg, který doma dokázal v důležitém zápase porazit Bayer Leverkusen 2:1. Po prvním poločase se hrálo nerozhodně, za domácí se trefil Nicklas Bendtner, jen o pět minut později se ale podařilo srovnat Javieru Hernándezovi. Mexický útočník se prosadil už pošesté v posledních čtyřech zápasech.

O vítězství Wolfsburgu rozhodl v 77. minutě Julian Draxler, který na hřiště přišel jen čtyři minuty před svou trefou. Tou svému týmu zajistil třetí výhru v řadě.

Dortmund vládl v Brémách

Dortmundu v Brémách vyšel úvod zápasu, v deváté minutě poslal Mchitarjanův centr do sítě Reus. Werder se ale nepoložil a po půlhodině dotlačil míč do sítě Ujah. Vedení Dortmundu vrátil těsně před poločasem Mchitarjan, kterého přesným centrem našel Hummels.

Po přestávce mohl dvakrát zvýšit z obrovských šancí Aubameyang, jenže poprvé přestřelil z malého vápna a podruhé mu míč z brankové čáry vykopl český obránce Gebre Selassie. Třetí gól tak přidal opět Reus, který proměnil Mchitarjanovu přihrávku.

Mönchengladbach řádil i na hřišti Herthy

Skvělou formu potvrdila také Borussia Mönchengladbach, která zvítězila na hřišti Herthy Berlín 4:1. Mönchengladbach vyhrál i šesté ligové utkání pod dočasným trenérem Schubertem a po špatném úvodu sezony se dostal už na čtvrté místo.

Velké drama viděli fanoušci v Augsburgu, odkud si nakonec bod za remízu 3:3 odvezla Mohuč. Hosté sice po půlhodině po Mutových trefách vedli už o dvě branky, jenže Augsburg dokázal vyrovnat a po brance Bobadilly z 81. minuty dokonce sám převzal vedení. V nastaveném čase se ale opět trefil Muto a zajistil svému týmu remízu.

Bayern jen remizoval

Fotbalisté Bayernu Mnichov poprvé v aktuální sezoně bundesligy ztratili. Na hřišti Eintrachtu Frankfurt remizovali 0:0 a dokonce ani neměli tradičně velkou převahu. Za domácí, kterým patří jedenáctá příčka, nebyl ani na lavičce český útočník Václav Kadlec. Hosté i přes ztrátu vedou ligu se značným náskokem.

Svěřencům trenéra Pepa Guardioly se tak nepovedlo alespoň vyrovnat letitý rekord Tottenhamu z ročníku 1960/61. Londýnský tým jako jediný v historii velkých evropských lig zahájil sezonu jedenácti výhrami.

Hloušek a Kliment přišli k výhře

Stuttgart se střídajícími českými fotbalisty Janem Klimentem a Adamem Hlouškem zdolal v 11. kole německé ligy Darmstadt 2:0 a díky třetímu vítězství v sezoně se posunul mimo sestupové příčky.

Dlouho bezbrankový duel rozhodl v 68. minutě Christian Gentner krátce po příchodu Klimenta na trávník. Jeho centr se nečekaně stočil do branky, kde ho usměrnil do sítě při obranném zákroku bek Darmstadtu György Garics. Univerzál Hloušek se dostal na hřiště v 87. minutě, jeho tým pak ubránil náskok a v nastavení ho navíc navýšil Timo Werner.

Nováček Darmstadt přišel o neporazitelnost na hřištích soupeřů, kde v předchozích čtyřech duelech dvakrát vyhrál a dvakrát remizoval. Bez prohry z venkovních hřišť tak už zůstává jen obhájce titulu Bayern Mnichov.

Hamburk bez brankáře Jaroslava Drobného ztratil slibně rozehraný zápas s Hannoverem, nad kterým vedl po brance Michaela Gregoritsche od šesté minuty. Soupeř ale zásluhou penalty Hirošiho Kijotakeho a trefy Salifa Saného po přestávce skóre během osmi minut otočil na konečných 2:1.

Branky:
80. Baumjohann z pen. - 26. Wendt, 28. Raffael, 54. Xhaka z pen., 90.+1 Nordtveit

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.