22. listopadu 2015 • 17:35

Bayern slaví další výhru, tentokrát veze tři body z Schalke

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

NĚMECKÁ BUNDESLIGA ONLINE - 13. KOLO | Fotbalisté Bayernu Mnichov dál frčí bundesligou bez porážky. Tentokrát vyhráli v Gelsenkirchenu na půdě Schalke 3:1 a na kontě mají 37 bodů. Druhý Dortmund má momentálně manko osmi bodů. Hertha Berlín zvítězila po vlastní brance Eugena Polanského nad Hoffenheimem 1:0 a vrátila se na čtvrté místo

Na český souboj nedošlo. Zatímco Vladimír Darida odehrál za vítěze celý zápas, Pavel Kadeřábek se nedostal ani na lavičku Hoffenheimu.

První poločas se v Berlíně odehrál za hustého sněžení. A zajímavý fotbal fanoušky rozhodně nezahřál, neboť do přestávky viděli jen tři střely na branku, což bylo nejméně ze všech zápasů v dosavadním průběhu sezony. Padl však rozhodující gól, po půlhodině Plattenhardtův přímý kop tečoval do vlastní branky Polanski.

Daridova Hertha si poradila i s Kadeřábkovým Hoffenheimem

Největší šanci na vyrovnání měl v druhém poločase Bičakčič, ale jeho hlavička šla vedle. Hoffenheim zůstává s osmi body poslední v tabulce.

V souboji dvou celků ze spodku tabulky si doma uřízl ostudu Stuttgart. Ten dostal od Augsburgu čtyři góly, hosté se přitom radovali teprve z druhého vyhraného zápasu v tomto ročníku bundesligy.

Fotbalisté Hamburku zaskočili druhý tým bundesligy Borussii Dortmund výhrou 3:1 v emotivním zápase, jemuž předcházely přísné bezpečnostní kontroly i dvě minuty ticha. Jaroslav Drobný šanci v domácí brance nedostal, z nečekaného výsledku se radoval na lavičce.

Po teroristických útocích v Paříži a dvou zrušených mezistátních zápasech v Belgii a v Hannoveru byly kontroly u vchodů na stadion mnohem přísnější než obvykle. I proto se start utkání posunul o čtvrt hodiny. První minuta ticha byla věnována obětem francouzského masakru, druhá nedávno zesnulému bývalému kancléři Helmutu Schmidtovi, hamburskému rodákovi.

Pořadatel kontroluje prostor střídaček

Hamburk nasměroval za třemi body i posunem na osmé místo tabulky Lasogga gólem z penalty, před poločasovou pauzou zvýšil Holtby a v 55. minutě dorazil Borussii její vlastní obránce Hummels. Hostům v závěru nebyl nic platný ani 15. gól sezony gabonského útočníka Aubameyanga, aktuálně nejlepšího střelce německé ligy.

Tým z Hamburku porazil BVB už popáté z posledních sedmi vzájemných zápasů. Ztráta Dortmundu na lídra tabulky mistrovský Bayern může po víkendu narůst na osm bodů.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Schalke - Bayern 1:3
Branky:
17. Meyer - 9. Alaba, 69. Martinez, 90+1. Müller.

Hamburk - Dortmund 3:1
Branky: 19. Lasogga z pen., 41. Holtby, 55. vlastní Hummels - 86. Aubameyang

Frankfurt - Leverkusen 1:3
Branky: 45. Medojevič - 23. a 39. Chicharito, 72. Cahanoglu.

Wolfsburg - Brémy 6:0
Branky: 44. a 87. Kruse, 11. vlastní Galvez, 56. Vieirinha, 67. Guilavogui, 78. Dost.

Stuttgart - Augsburg 0:4
Branky: 11. Esswein, 17. vlastní Baumgartl, 36. Callsen-Bracker, 54. Ja-Cheol.

Mönchengladbach - Hannover 2:1
Branky: 34. Traoré, 84. Raffael - 65. Sobech.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.