Dortmund rozdrtil Stuttgart, Bayern porazil Daridovu Herthu

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

NĚMECKÁ BUNDESLIGA – SOUHRN 14. KOLA | Fotbalisté Borussie Dortmund potvrdili roli favorita a zdolali v německé lize Stuttgart jasně 4:1. Na druhém místě tabulky udrželi osmibodový odstup za obhájcem titulu Bayernem Mnichov, který proměnil tento ročník neměcké bundesligy ve svou show. Vyhrál totiž už třináctý zápas ze čtrnácti. V sobotu zvítezil 2:0 nad Herthou Berlín, v jejímž dresu většinu zápasu odehrál i český fotbalista Vladimír Darida.

Borussia šla do vedení už ve třetí minutě, když Gonzalo Castro hlavou vrátil pohotově do sítě vyražený míč, ve 20. minutě pak zvýšil Pierre-Emerick Aubameyang. Stuttgart, na jehož lavičce strávil zápas Adam Hloušek, těsně před pauzou snížil zásluhou Daniela Didaviho, ale jeho šanci na překvapivý bodový zisk zhatil vlastním gólem stoper Georg Niedermeier.

Vteřinu před koncem základní hrací doby pak uzavřel skóre Aubameyang a vstřelil sedmnáctou branku v sezoně. Druhý nejlepší střelec ligy Robert Lewandowski na něj nyní ztrácí tři zásahy.

Bayern sice na úvodní trefu čekal více než půl hodiny, ale zápas měl pod kontrolou. Klid mu dal svým třináctým zásahem v sezoně Thomas Müller, chvíli před poločasem pak připojil pojistku Coman a bylo hotovo. Úřadující mistr dosud ztratil v bundeslize pouhé dva body a jen pětkrát inkasoval.

Na domácím hřišti se nevedlo Werderu Brémy. Prohrával s Hamburkem už v poločase 0:2. U prvního gólu neustrážil střelce Iličeviče český obránce Gebre Selassie. Druhý gól pak obstaral Gregoritsch, který vypálil z trestného kopu, který tečovali bránící hráči.

Werder pak sice snížil, jenže netrvalo dlouho a defenziva Brém si vybrala další slabší chvilku. Po úniku se prosadil Nicolai Müller a hosté opět vedli o dvě branky.

Hoffenheim hrál doma s Mönchengladbachem divoké utkání.  Prohrával 0:1, ale pak se spouhráčům českého obránce Pavla Kadeříbka, který jen seděl mezi náhradníky, povedl obrat na 3:1. Gladbach se ale zvedl a ve druhé půli dotáhl duel k remíze 3:3.

Leverkusen zachránil se Schalke alespoň bod

Leverkusen v derby se Schalke zachránil remízu a šesté místo v tabulce až pět minut před koncem, kdy obránce Sascha Riether srazil míč do vlastní sítě a vyrovnal na konečných 1:1. Schalke předtím vedlo po zásahu Maxima Choupo-Motinga z 50. minuty.

Augsburg se střídajícím Janem Morávkem uhrál doma bezbrankovou remízu proti favorizovanému třetímu Wolfsburgu. Díky lepšímu skóre se posunul před Stuttgart na 16. místo. Ztráta "Vlků" na druhý Dortmund se naopak prohloubila na sedm bodů.