Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

NĚMECKÁ LIGA - 17. KOLO | Český záložník Jan Morávek gólem rozhodl o výhře fotbalistů Augsburgu 1:0 v německé lize na hřišti Hamburku. Stačilo mu k tomu šest minut na hřišti. V základní sestavě Frankfurtu nastoupil Václav Kadlec, ale už po 36 minutách byl střídán. Vladimír Darida vítězným gólem pomohl Hertě Berlín k vítězství 2:0. Berlíňané se díky výhře dostali na třetí místo německé Bundesligy.

Český záložník Jan Morávek gólem rozhodl o výhře fotbalistů Augsburgu v zápase 17. kola německé ligy 1:0 na hřišti Hamburku. Stačilo mu k tomu šest minut na hřišti. Bayern Mnichov má před zimní přestávkou v čele tabulky po výhře 1:0 v Hannoveru osmibodový náskok na Dortmund, který prohrál 1:2 v Kolíně nad Rýnem.

Dlouho to vypadalo, že duel mezi Hamburkem a Augsburgem skončí bezbrankovou remízou. V 70. minutě ale nahradil Caiubyho na trávníku Morávek a o chvíli později skóroval poté, co k němu brankář Adler vyrazil Bobadillovu střelu. Bývalý hráč Schalke či Bohemians 1905 oslavil bundesligový gól poprvé od února 2013.

Bayern mohl v šesté minutě poslat do vedení v Hannoveru Alcantara, jeho pokus ale zneškodnil gólman Zieler. O dvě minuty později na druhé straně Andreasenovu hlavičku vytěsnil na břevno Neuer, který nastoupil k jubilejnímu 300. bundesligovému utkání. Pak se znovu několikrát zaskvěl Zieler, na Müllerovu penaltu ze čtyřicáté minuty už ale nestačil. Šestadvacetiletý útočník vstřelil 14. branku v sezoně a překonal osobní rekord.

Dortmundu se vydařila v 18. minutě zápasu v Kolíně nad Rýnem standardní situace, od rohového praporku poslal Mchitarjan přesný centr na Papastathopulose a ten hlavou překonal gólmana Horna. Aktivnější byli následně domácí a tlak využili k otočení skóre. Nejprve Bürkiho překonal Zoller, v poslední minutě pak dokonal obrat sedmým gólem v sezoně Modeste a Kolín ukončil čtyřzápasové čekání na výhru.

Poprvé od 27. září se v základní sestavě Frankfurtu objevil útočník Václav Kadlec, jenž v lednu přestoupí do dánského Midtjyllandu. Už v 36. minutě jej ale trenér Veh stáhl ze hřiště. Mezitím padl gól na obou stranách. Skóre otevřel brémský útočník Pizarro, dvě minuty nato ale srovnal nejlepší střelec minulé bundesligové sezony Meier.

Důležitý souboj týmů nacházejících se poblíž sestupových příček nakonec dopadl lépe pro Frankfurt, krátce po změně stran rozhodl o výhře domácích Aigner. Frankfurt po šesti kolech poprvé naplno bodoval, Brémy z posledních pěti zápasů získaly pouze dva body.

Výbornou formu potvrdil útočník Leverkusenu Hernández, který rozhodl o výhře Bayeru v Ingolstadtu 1:0. Mexický reprezentant v posledních osmi ligových zápasech skóroval desetkrát.

Wolfsburg nevyužil šanci poskočit ze šestého místa na vyšší pozice, ve Stuttgartu prohrál 1:3. K prvnímu stoprocentnímu bodovému zisku po pěti kolech posunul domácí zejména Didavi, který vstřelil dvě branky. "Vlci" prohráli se Stuttgartem poprvé od května 2012. Adam Hloušek ani Jan Kliment za tým, který se posunul ze sestupových příček na 15. místo, nenastoupili.

Smolný zápas prožil už v pátek obránce Pavel Kadeřábek se svým Hoffenheimem na Schalke. Předposlední tým bundesligy totiž prohrál na půdě favorita těsně 0:1, když nevyužil několik zajímavých příležitostí. A rozhodující gól padl přes českého beka, kterého v souboji přetlačil Maxim Choupo-Moting a vyrovnaný duel rozhodl.

Bývalý obránce Sparty Kadeřábek se v minulém ligovém kole vrátil do základní sestavy a důvěru dostal i dnes. Na rozdíl od nedělní výhry nad Hannoverem však dnes k bodům nepomohl a navíc nezabránil jedinému gólu večera. Na dlouhý Geisův centr si naskočil Choupo-Moting a kolem Kadeřábka i gólmana Baumanna poslal míč přesně k tyči.

Kouči Hoffenheimu Huubu Stevensovi se tak nepovedl návrat na stadion, na němž prožil se Schalke úspěšnou éru včetně zisku Poháru UEFA.

Darida otevřel skóre zápasu proti Mohuči ve 34. minutě, kdy po přihrávce Ibiševiče obešel obránce a levou nohou zamířil přesně k levé tyči. Celkem dal český záložník v této sezoně třetí bundesligový gól.

Vedení Herthy po přestávce potvrdil Salomon Kalou, po jeho brance berlínský tým zvítězil 2:0. Hertha vyhrála v lize pátý z posledních šesti zápasů a před zimní přestávkou si upevnila třetí místo. Více bodů než letos měla v bundeslize pouze v roce 2008, kdy ze 17 zápasů získala 33 bodů; letos má 32. Mohuč stráví Vánoce na osmé příčce.

VIDEO | Gól Vladimíra Daridy do sítě Mohuče

Čtvrtá je Borussia Mönchengladbach, která v deseti hráčích dokázala otočit domácí utkání s Darmstadtem a vyhrála 3:2. Darmstadt vedl po brance Hellera, v 38. minutě navíc dostal červenou kartu domácí Xhaka. Ten se stal v 23 letech nejmladší hráčem v historii bundesligy, který dokázal nasbírat během svého působení v německé nejvyšší soutěži pět červených karet.

Jeho spoluhráči ale dokázali zápas dramatický zápas otočit. Po brankách Stindla a Nordtveita sice na 2:2 vyrovnal Wagner, Gladbach však nakonec měl poslední slovo zásluhou Wendtovy branky z 86. minuty.