Nešťastníci z Hoffenheimu. Chybovali v obraně, soupeři pomohl i sudí

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN 20. KOLA BUNDESLIGY | Jestliže fotbalisté Hoffenheimu vzhlíželi k domácí bitvě s Darmstadtem jako k odrazovému můstku na cestě za záchranou bundesligy, mají smůlu. Duel nezvládli, prohráli 0:2 a na barážovou pozici ztrácejí pět bodů. Český obránce Pavel Kadeřábek odehrál za poražené celý zápas.

Darmstadt zahrozil už v páté minutě, kdy po rohovém kopu trefil Rajkovič břevno. Pak sice byl ve velké šanci domácí Kramarič, jenže jeho střela z malého vápna byla zblokována.

Ve 33. minutě se naopak po dalším rohu a následném závaru, kdy propadla defenziva domácích včetně Kadeřábka, dostal k hlavičce Sulu a otevřel skóre - 0:1. Hlavní podíl na gólu má ale chybující gólman, který nedůrazně vyrazil míč a hosté toho pak využili.

I druhá branka padla po rohovém kopu. Hoffenheim sice ubránil první centr, po něm ale míč i s pomocí sudího do vápna vrátil Kempe. Následně byl Rajkovič u míče dřív než dobíhající Kadeřábek a výhru Darmstadtu pojistil.

V prvním poločase souboje třetí Herthy s druhým Dortmundem se oba týmy prezentovaly spíše opatrným fotbalem. Největší šanci měl domácí obránce Brooks, hlavou ale těsně minul branku.

Po změně stran začala Borussia více kontrolovat hru, chyběl jí ale větší tah na branku. Do velké příležitosti se na druhé straně dostal z protiútoku útočník Herthy Kalou, svůj pokus ale nesměroval vedle tyče Bürkiho brány. Zápas na tribuně sledoval také bývalý trenér Chelsea José Mourinho.

První vážnější šanci duelu Leverkusen - Bayern viděli fanoušci v BayAreně až v 53. minutě, domácí útočník Hernández ale minul branku. Poté začali tlačit hosté, šest minut před koncem ale dostal Alonso druhou žlutou kartu a Bayern nedokázal zápas rozhodnout. Oba týmy popáté v řadě bodovaly.

Wolfsburg se v 23. minutě duelu na půdě Schalke dostal do velké šance, Vierinha ale trefil pouze břevno a od té doby úřadovali domácí. Hned vzápětí se trefil Huntelaar a se 74 góly se osamostatnil na druhém místě klubové tabulky bundesligových střelců. Před ním je pouze Klaus Fischer se 182 zásahy.

Na 2:0 zvýšil ještě v prvním poločase z přímého kopu Geis. Definitivní pojistku pro domácí přidal v závěru utkání Schöpf, který vstřelil svůj první bundesligový gól. Wolfsburg posedmé za sebou nedosáhl na výhru a z deseti venkovních zápasů získal pouhých šest bodů.

Augsburg poprvé po sedmi duelech prohrál, když ztratil vedení v Ingolstadtu a podlehl 1:2. Záložník hostů Jan Morávek odehrál posledních 29 minut.

Fotbalisté Borussie Mönchengladbach porazili v páteční předehrávce Brémy 5:1. Hosté, v jejichž dresu odehrál nepovedený zápas český obránce Theodor Gebre Selassie, naopak nevyužili možnost opustit barážovou 16. příčku.

Český fotbalista Vladimír Darida odehrál proti Dortmundu celý zápas a jeho Hertha brala bod po remíze 0:0. Dortmund tak má před berlínským týmem v tabulce dál desetibodový náskok. Schalke se po výhře 3:0 nad Wolfsburgem posunulo na čtvrté místo. Vedoucí Bayern Mnichov nevyužil zaváhání Dortmundu a v Leverkusenu také remizoval 0:0.

Domácí vstoupili do utkání lépe a ve 12. minutě se díky trefě Larse Stindla ujali vedení. Po půlhodině zvýšil na 2:0 Dán Andreas Christensen, jenž zaznamenal premiérovou branku v bundeslize. Když tentýž hráč přidal ve druhé půli třetí gól Borussie, zdálo se být rozhodnuto.

V 56. minutě ale snížil z penalty Claudio Pizzaro, který v jubilejním 400. bundesligovém utkání zaznamenal už 182. gól, a Werder ožil. Jeho naděje však utnul z penalty na druhé straně Raffael a debakl zpečetil povedenou dalekonosnou střelou Nor Haavard Nordtveit.

Eintracht Frankfurt - Stuttgart 2:4
Branky: 52. Meier, 90. Huszti - 27. Gentner, 45.+1 Didavi, 65. Niedermeier, 76. Kostič z pen.)

Mönchengladbach - Brémy 5:1
Branky: 31. a 50. Christensen, 12. Stindl, 70. Raffael z pen., 87. Nordtveit - 56. Pizarro z pen.

Leverkusen - Bayern Mnichov 0:0