6. března 2016 • 19:35

Dortmund hrál ve šlágru s Bayernem 0:0, Gebre Selassie dal gól

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

NĚMECKÁ LIGA - SOUHRN 25. KOLA | Fotbalisté Werderu Brímy vyhráli v sobotu na domácí půdě nad Hannoverem vysoko 4:1 a jednou brankou se na tom podílel český reprezentant Theodor Gebre Selassie. Připsal si pak i jednu asistenci. V horší náladě opouště hřiště jeho konkurent z národního týmu Pavel Kadeřábek, jeho Hoffenheim totiž prohrál 1:5 ve Stuttgartu. Ve večerním šlágru hrál Bayern na půdě Dortmundu 0:0.

Gebre Selassie se prosadil v 56. minutě, kdy zvýšil na 3:1. Bývalý obránce Liberce, Slavie nebo Jihlavy si ve vápně narazil s Pizarrem a poslal míč krásně do horního rohu branky. Český reprezentant se prosadil poprvé v sezoně, naposledy skóroval v posledním kole loňského ročníku.

Gebre Selassie se podílel i na čtvrtém gólu Werderu, po jeho centru se trefil Zlatko Junuzovic. Brémy se díky výhře nad posledním Hannoverem odpoutaly od sestupových míst, na šestnáctý Frankfurt mají na 13. pozici náskok tří bodů. Souboj druhého a třetího týmu z loňské sezony zvládl lépe Wolfsburg, který porazil Mönchengladbach 2:1 a přiblížil se pohárovým příčkám.

Prohru Borussie využilo Schalke a po výhře 3:1 v Kolíně nad Rýnem ho vystřídalo na čtvrtém místě. O první hattrick hráče Augsburgu v historii bundesligy se postaral korejský útočník Ku Ča-čchol. Po jeho třech gólech bavorský celek vedl nad Leverkusenem už 3:0, jenže hosté nakonec po penaltě Hakana Calhanoglua z nastaveného času vyrovnali na 3:3.

Hertha padla v Hamburku

Fotbalisté Herthy Berlín podlehli v 25. kole německé ligy v Hamburku 0:2. Oba góly vstřelil Nicolai Müller. Reprezentační záložník Vladimír Darida odehrál za Herthu 67 minut. Berlínský celek nenavázal na předchozí dvě vítězství a v tabulce zůstal na třetím místě už pouze o bod před Schalke.

Jedinou střelu na branku si Hertha připsala v desáté minutě, kdy Ibiševičovu hlavičku zneškodnil gólman Adler. Pak už úřadovali domácí, šestou a sedmou branku v sezoně ale Müller mohl oslavit až v druhém poločase.

V 58. minutě otevřel skóre levou nohou z hranice pokutového území. O chvíli později se k zakončení dostal Darida, jeho pokus ale zblokovala domácí obrana a následně bývalého záložníka Plzně a Freiburgu na hřišti nahradil Haraguči.

Definitivní pojistku pro Hamburk přidal Müller čtvrt hodiny před koncem, tentokrát skóroval pravačkou. Osmadvacetiletý záložník dal dva góly poprvé od srpna 2013, kdy ještě hrál za Mohuč.

V dalším zápase Mohuč remizovala s Darmstadtem bez branek a posunula se na páté místo, zaručující účast v základní skupině Evropské ligy.

Německá liga, 25. kolo:

Augsburg - Leverkusen 3:3
Branky: 5., 44. a 58. Ku Ča-čchol - 61. Bellarabi, 80. vlastní Verhaegh, 90.+2 Calhanoglu

Brémy - Hannover 4:1
Branky: 18. Bartels, 26. Pizarro, 56. Gebre Selassie, 67. Junuzovic - 45. Karaman

Eintracht Frankfurt - Ingolstadt 1:1
Branky: 69. Russ - 8. Hartmann z pen.

Kolín nad Rýnem - Schalke 1:3
Branky: 33. Bittencourt - 2. Huntelaar, 23. Meyer, 76. Di Santo

Stuttgart - Hoffenheim 5:1
Branky: 5. a 51. Niedermeier, 42. Rupp, 78. Kostič, 83. Werner - 73. Kramarič

Wolfsburg - Mönchengladbach 2:1
Branky: 15. Draxler, 17. Kruse - 23. Raffael