Derby BVB a Schalke bez vítěze, Darida poprvé seděl, Kadeřábek slavil výhru

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

SOUHRN 29. KOLA | Fotbalisté Dortmundu remizovali v 29. kole německé ligy v derby na hřišti Schalke 2:2 a na vedoucí Bayern Mnichov ztrácejí z druhého místa už sedm bodů. Borussia, která k utkání nastoupila s výrazně obměněnou sestavou oproti čtvrtečnímu duelu ve čtvrtfinále Evropské ligy s Liverpoolem (1:1), bodovala v dvanáctém zápase za sebou. Leverkusen zvítězil v Kolíně nad Rýnem 2:0 a posunul se na čtvrté místo před Mönchengladbach.

V prvním poločase bylo k vidění několik šancí, velmi aktivní byl sedmnáctiletý záložník Dortmundu Pulisic, s jeho pokusy si ale poradil domácí gólman Fährmann.

Góly začaly padat po změně stran. V 49. minutě Pulisic patou přihrál Kagawovi a ten technickou střelou poslal Dortmund do vedení. Jen dvě minuty poté ale domácí srovnali, z dorážky se prosadil Sané, jenž skóroval poprvé od 30. ledna.

Hosté si brzy vzali vedení zpět. Z přímého kopu nasměroval centr do vápna střídající Mchitarjan a nehlídaný Ginter hlavou přesně zakončil. Sedmý tým tabulky však dokázal i podruhé srovnat krok. Papastathopulos fauloval ve vápně Huntelaara a nizozemský kanonýr sám s přehledem proměnil penaltu.

Leverkusen rozhodl o výhře v Kolíně nad Rýnem v závěru prvního poločasu. U obou branek byl záložník Bellarabi, který si připsal dvě asistence. Nejprve poslal přihrávku obloukem do vápna a Brandt z voleje přesně zakončil, o chvíli později po zemi předložil míč Hernándezovi. Mexický reprezentant vstřelil v 24 bundesligových zápasech 16 gólů, což se naposledy povedlo Robbenovi z Bayernu v sezoně 2009/10.

Bayern vede o sedm bodů

Bayern šel do vedení po půl hodině hry díky vlastní brance Niedermeiera. Hráči Stuttgartu překonali svého brankáře už pošesté v sezoně, což se žádnému jinému týmu z elitních pěti evropských lig nestalo. Druhou trefu přidal v 52. minutě Alaba. Za domácí sice chvíli poté snížil Didavi, ale Douglas Costa v předposlední minutě pojistil triumf bavorského favorita. Na lavičce Stuttgartu zůstal český útočník Jan Kliment.

Čtrnáctý Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě zvítězil ve Frankfurtu 2:0 a prodloužil sérii bez porážky na čtyři zápasy. Hosté se na půdě Eintrachtu prosadili ve druhém poločase. Po hodině hry skóroval krátce po příchodu na hřiště Amiri a v poslední minutě přidal druhý gól další náhradník Uth.

Další reprezentační obránce Theo Gebre Selassie s Brémami doma podlehl v záchranářském souboji 1:2 Augsburgu. Werder sice po poločase zásluhou Grillitsche vedl, ale Finnbogason a Hong Čong-ho po změně stran skóre otočili. Ani na lavičce Augsburgu nebyl záložník Jan Morávek. Brémy se v tabulce propadly na barážovou šestnáctou příčku.

Hertha s Hannoverem jen remizovala

Fotbalisté posledního Hannoveru při debutu nového kouče Daniela Stendela uhráli v německé lize cennou remízu 2:2 na hřišti třetí Herthy Berlín. Domácí favorit zachránil bod až dvacet minut před koncem. Reprezentační záložník Vladimír Darida hrál za Herthu od 57. minuty.

Více než 45 tisíc diváků na Olympijském stadionu rozjásal už ve 3. minutě Vedad Ibiševič, jenže pak Hertha dvakrát inkasovala a remízu jí zachránil nejlepší střelec týmu Salomon Kalou. I přes ztrátu berlínský klub udrží třetí příčku i po víkendu.

Hannover se dočkal bodu po pěti prohrách v řadě, jenže dál míří do druhé ligy. Pět kol před koncem sezony ztrácí na záchranu deset bodů.