Brémy zvládly bitvu s Frankfurtem a unikly baráži, Stuttgart sestupuje

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

NĚMECKÁ LIGA - 34. KOLO | Fotbalisté Stuttgartu se po Hannoveru stali druhým sestupujícím týmem z první německé fotbalové ligy. Baráž o udržení proti Norimberku bude hrát Frankfurt, který na závěr prohrál v Brémách 0:1.

Stuttgart se po Hannoveru stal druhým sestupujícím týmem z německé fotbalové ligy. Poslední šanci na záchranu promarnil v závěrečném kole ve Wolfsburgu, kde podlehl 1:3. Stuttgart, v jehož kádru figuruje také český útočník Jan Kliment, sestoupil poprvé od sezony 1974/75. Tehdy se mezi elitu dokázal vrátit po dvou letech.

Souboj o setrvání v soutěži svedly Brémy a Frankfurt a úspěšnější byli domácí, o jejichž výhře rozhodl dvě minuty před koncem Papy Djilobodji. Poražený Frankfurt skončil šestnáctý a bude hrát baráž o udržení proti třetímu celku druhé ligy Norimberku. Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě remizovala 0:0 v Mohuči a skončila sedmá, v Evropské lize tedy bude bojovat od třetího předkola.

Wolfsburg od začátku zápasu jasně Stuttgart přehrával a tlak využil ke dvěma brankám v prvním poločase. Nejprve se pro Schäferově centru prosadil Arnold, v 29. minutě pak Caligiuri přeběhl s míčem polovinu hřiště a předložil míč Schürrlemu, jehož střelu za záda gólmana Langeraka tečoval stoper hostů Baumgartl. Snížit mohl těsně před přestávkou Harnik, trefil však břevno.

V 78. minutě snížil z přímého kopu Didavi, který od příští sezony bude nastupovat právě za Wolfsburg. V nastavení ale druhou trefou v zápase definitivně pojistil výhru "Vlků" Schürrle, Stuttgart pošesté v řadě podlehl a v příští sezoně bude hrát druhou ligu.

Do zápasu mezi Brémami a Frankfurtem nastoupili lépe hosté, Werder ale podržel gólman Wiedwald. Po přestávce se Frankfurt snažil spíše o bránění pro něj výhodného remízového stavu, Brémy obléhaly jeho pokutové území a dvě minuty před koncem se dočkaly rozhodující branky. Po Ujahově přihrávce před bránu se prosadil Djilobodji a Brémy s obráncem Theodorem Gebre Selassiem mohly slavit záchranu.

Rozhodovalo se také o pátém až sedmém místě. Nejlépe dopadlo Schalke, které porazilo Hoffenheim na jeho hřišti 4:1. Hosté se rychle dostali do dvougólového vedení, když se trefili Huntelaar a Choupo-Moting. V závěru poločasu snížil Uth a krátce po změně stran mohli domácí vyrovnat, gólman Fährmann ale situaci na brankové čáře zachránil.

Na druhé straně o chvíli později znovu vrátil hostům dvoubrankový náskok Sané a v závěru dokonal domácí porážku vlastním gólem Schär. Celý zápas za Hoffenheim odehrál Pavel Kadeřábek.

Šesté místo obsadila Mohuč, jež remizovala bez branek s Herthou Berlín a na rozdíl od týmu z hlavního města nebude muset o Evropskou ligu bojovat v předkole.

Mistrovský Bayern se rozloučil s koučem Pepem Guardiolou, který bude od příští sezony působit Manchester City, výhrou 3:1 nad posledním Hannoverem. Skóre otevřel polský kanonýr Lewandowski jubilejní 30. trefou v sezoně a stal se šestým bundesligovým hráčem, který tuto metu pokořil. Naposledy se to povedlo Dieteru Müllerovi v dresu Kolína nad Rýnem v ročníku 1976/77.

Další dvě branky přidal Götze, jenž se v lize prosadil poprvé od října. Za hosty dal v 66. minutě minimálně na rok poslední bundesligový gól Sobiech.

Vicemistr Dortmund ani v posledním kole nepřišel o domácí neporazitelnost a s Kolínem nad Rýnem remizoval 2:2. Domácí vedli od 11. minuty po Castrově gólu, ještě v první půli ale stav otočili Modeste a Jojič. Po změně stran ale zařídil dělbu bodů Reus.

Leverkusen sice musel nastoupit bez svého nejlepšího střelce Hernándeze, jenž se potýká se zraněním lýtka, přesto ukončil sezonu výhrou 3:2 nad Ingolstadtem. Přispěl k ní také útočník Kiessling, který oslavil 140. bundesligový zásah. Čtvrtý Mönchengladbach vyhrál 2:0 na půdě Darmstadtu.

Leverkusen - Ingolstadt 3:2
Branky: 31. Aránguiz, 37. Kampl, 61. Kiessling - 16. Leckie, 69. Hartmann z pen.

Mohuč - Hertha Berlín 0:0

Wolfsburg - Stuttgart 3:1
Branky: 29. a 90.+2 Schürrle, 11. Arnold - 78. Didavi.

1. Bayern 34 27 3 4 92:28 84
2. Schalke 34 18 9 7 53:37 63
3. Leverkusen 34 15 10 9 59:44 55
4. Hoffenheim 34 15 10 9 66:48 55
5. Dortmund 34 15 10 9 64:47 55