Kadeřábek byl u senzačního vyrovnání, Lipsko skolilo BVB, Darida slaví

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Mohuče promarnili v zápase druhého kola německé ligy s Hoffenheimem třígólový náskok z prvního poločasu. Divoká přestřelka skončila remízou 4:4. Nováček z Lipska gólem z 89. minuty porazil Dortmund 1:0. Hertha Berlín se záložníkem Vladimírem Daridou v sestavě vyhrála 2:0 v Ingolstadtu a je bodově stoprocentní. Brémy s českým obráncem Theodorem Gebre Selassiem v sestavě neudržely vedení a podlehly Augsburgu 1:2. Augsburgu se poprvé od postupu do bundesligy v roce 2011 povedlo zvítězit alespoň v jednom z úvodních dvou zápasů sezony.

Pro Mohuč začal duel s Hoffenheimem výborně. Už ve třetí minutě hlavou skóroval 165 centimetrů vysoký De Blasis a o dvacet minut později přidal druhou trefu. Chvíli nato na něj navázal Córdoba.

V 39. minutě snížil na 1:3 Wagner, jenž se za Hoffenheim prosadil poprvé po příchodu z Darmstadtu. Za domácí se ale ještě do konce poločasu prosadil Öztunali a Mohuč poprvé v bundesligové historii vstřelila čtyři branky během první pětačtyřicetiminutovky.

Do druhého dějství nastoupil za hosty také český obránce Pavel Kadeřábek a byl u nečekaného vzepětí Hoffenheimu. V 57. minutě šla Mohuč do deseti po Bussmannově vyloučení a hosté využili přesilovku k vyrovnání. Dva slepené góly vstřelil střídající Uth a na konečných 4:4 upravil šest minut před koncem Szalai.

Brémy se dostaly do vedení v závěru prvního dějství. Hinteregger fauloval ve vápně Junuzoviče, nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jóhannsson a oslavil první ligovou trefu po 355 dnech. Krátce po přestávce ale zaváhala domácí defenziva a nehlídanému Gouweleeuwovi nikdo nezabránil ve vstřelení premiérového bundesligového gólu.

Rozhodující branku dal v 73. minutě z přímého kopu Stafylidis. V závěru měl šanci Gebre Selassie, vyrovnat se mu však nepodařilo a Brémy doma podlehly poprvé od 9. dubna, kdy stejným výsledkem prohrály právě s Augsburgem.

Nováček z Lipska skolil obra

První poločas mezi Lipskem a Dortmundem nebyl příliš bohatý na šance, jedinou střelu na bránu si připsali domácí. Po změně stran byl v Red Bull Areně k vidění ofenzivnější fotbal, pouze domácí ale mířili přesně. Zatímco dortmundský Schürrle v 83. minutě trefil břevno, minutu před koncem na druhé straně rozhodl o třech bodech pro Lipsko tvrdou střelou zblízka Keita.

Utkání nováčka německé bundesligy Lipska a favorizovaného Dortmundu

Hertha se v Ingolstadtu dostala do vedení v osmé minutě, když Haragučiho vydařený pas za obranu zužitkoval bosenský reprezentační útočník Ibiševič. Domácí měli možnost ještě v prvním dějství vyrovnat, proti Lezcanovi ale reflexivně zasáhl gólman Jarstein.

V 52. minutě mohl zvýšit Darida, jeho hlavičku ale vyrazil Nyland. Hertha přesto v závěru vstřelila druhou branku a znovu u toho byl Haraguči, jenž si připsal druhou gólovou přihrávku po přesném centru na Schiebera.

Smolný duel rekordmana z Leverkusenu

Smolný zápas prožil záložník Leverkusenu Karim Bellarabi. Střelec nejrychlejšího bundesligového gólu (devět sekund po začátku zápasu) si poranil stehenní sval už po několika vteřinách utkání s Hamburkem a ve třetí minutě opustil hřiště. Šlo o nejrychlejší střídání od roku 1999, kdy musel po několika desítkách sekund odejít z trávníku Thomas Riedl v dresu Mnichova 1860.

Radost ale Bellarabimu udělali spoluhráči, zejména pak finský útočník Pohjanpalo. Bayer sice prohrával od 58. minuty po Woodově trefě, v 72. minutě ale přišel do hry jedenadvacetiletý Pohjanpalo a během krátkého pobytu na hřišti stihl vstřelit tři branky.

Nováček Freiburg byl od začátku zápasu proti Mönchengladbachu překvapivě aktivnějším týmem, jako první se ale přesto prosadila Borussia, když se v 35. minutě povedenou střelou ze střední vzdálenosti prezentoval Hazard. Po přestávce ale dalším zdařilým projektilem zpoza vápna vyrovnal Philipp a nastartoval domácí tým k obratu.

Pět minut před koncem tentýž hráč vstřelil druhý gól Freiburgu a o chvíli později bylo pro účastníka Ligy mistrů ještě hůř: z penalty definitivně rozhodl o vítězství domácích Petersen.

Mohuč - Hoffenheim 4:4
Branky: 3. a 23. De Blasis, 27. Córdoba, 43. Öztunali - 71. a 72. Uth, 39. Wagner, 84. Szalai

1. Bayern 34 25 7 2 89:22 82
2. Lipsko 34 20 7 7 66:39 67
3. Dortmund 34 18 10 6 72:40 64
4. Hoffenheim 34 16 14 4 64:37 62
5. Hertha Berlin 34 15 4 15 43:47 49
6. Köln 34 12 13 9 51:42 49
7. Freiburg 34 14 6 14 42:60 48
8. Mgladbach 34 12 9 13 45:49 45