Kadeřábek si připsal pěknou asistenci, Bayern prohrál šlágr v Dortmundu

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

V bundeslize se dějí věci. Mistrovský Bayern prohrál ve šlágru 11. kola v Dortmundu 0:1, po jeho zaváhání se dostal na první místo nováček z Lipska. Ten bodoval naplno v Leverkusenu (3:2) a připsal si šestou výhru v řadě. Na třetí místo se v sobotu dostal Kolín nad Rýnem, který otočil zápas v Mönchengladbachu. Vladimír Darida, který už začal trénovat s Herthou, nebyl ještě ani na lavičce při duelu v Augsburgu. To Pavel Kadeřábek v základní sestavě Hoffenheimu nechyběl, jeho tým ale jen remizoval s Hamburkem 2:2.

V 11. minutě šlágru kola mezi Dortmundem a Bayernem domácí Götze přihrál mezi nohama protihráče před branku Aubameyangovi a ten ve skluzu zakončil za Neuerova záda. Gabonský reprezentant je s 12 góly v čele tabulky střelců společně s Modestem z Kolína nad Rýnem.

Zatímco v první části poločasu byli lepší domácí, v druhé polovině začali být dopředu aktivnější hosté. Po změně stran se Borussia více zatáhla a hrozila spíše z protiútoků, Aubameyang ale ani tváří v tvář Neuerovi další gól nepřidal. Za Bayern předvedl dobrý výkon Alonso a španělský záložník byl i blízko vyrovnávací brance, jeho pokus ale skončil na břevnu. Mnichovský celek trefil konstrukci už pojedenácté v sezoně.

Bayernu také nebyl uznán Ribéryho gól kvůli ofsajdu, v závěru zase Lewandowski jen těsně minul Bürkiho branku. Borussia tak v domácím Signal Iduna Parku neprohrála už 27 utkání.

"Utrpěli jsme v zápase dost ran, ale to bylo jasné ještě před začátkem. Pokud jste v ringu s Bayernem, nemůžete očekávat, že se dostanete ven bez monoklu. Důležité je ale zůstat stát," uvedl trenér vítězů Thomas Tuchel. "První poločas byl extrémně intenzivní. Chtěli jsme dnes hrát velmi rychle dopředu, proto jsem zvolil taktiku se třemi ofenzivními hráči," dodal.

"Na začátku jsme měli problémy, byli jsme moc otevření a nebránili jsme důkladně při jejich brance. Poté už jsme hráli dobře, kontrolovali jsme hru, měli jsme šance. Jsem spokojen s naším výkonem proti tak těžkému soupeři, ale ne s výsledkem," konstatoval jeho protějšek Carlo Ancelotti.

Lipsko prvním lídrem z bývalé NDR od roku 1991

Účastník Ligy mistrů Leverkusen vstoupil do utkání s Lipskem ideálně - už v první minutě otevřel skóre Kevin Kampl. Vedení však domácím dlouho nevydrželo, po rohovém kopu vyrovnal vlastním gólem Julian Baumgartlinger. V nastaveném čase se osmý tým tabulky radoval opět z vedení zásluhou Juliana Brandta.

Po přestávce mohl náskok zvýšit Hakan Calhanoglu, ale jeho penaltu zneškodnil brankář Peter Gulacsi. A Lipsko toho dokázalo využít. V 67. minutě vyrovnal nejlepší střelec týmu Emil Forsberg pátým gólem v sezoně, devět minut před koncem pak rozhodl kapitán Willi Orban po centru švédského záložníka.

Lipsko je prvním lídrem bundesligy z bývalé NDR od roku 1991, kdy tabulku vedla Hansa Rostock. Navíc jako první nováček v historii soutěže zůstává i po jedenáctém kole bez porážky.

Darida ještě ani na lavičce

Fotbalisté Herthy Berlín remizovali v Augsburgu 0:0, když Vladimír Darida, který se v týdnu po téměř dvou měsících vrátil k tréninku po zranění kotníku, ještě nebyl v nominaci na zápas. Hertha v šesti z posledních sedmi vzájemných střetnutí s Augsburgem udržela čisté konto. Nepodařilo se jí však ani skórovat a na hřištích soupeřů tak zvítězila pouze v jediném z posledních jedenácti bundesligových duelů.

Kadeřábek měl asistenci

Fotbalisté Hoffenheimu pouze remizovali 2:2 s posledním Hamburkem. Pro hosty výsledek znamenal zisk teprve třetího bodu v sezoně, domácí naopak nevyužili šanci dostat se na třetí místo o bod za druhý Bayern Mnichov. Udrželi ale neporazitelnost v ročníku, celý zápas za Hoffenheim odehrál Pavel Kadeřábek.

Český reprezentant byl v utkání velice aktivní, na konci prvního poločasu připravil dobrou šanci Sandru Wagnerovi. Nejlepší střelec týmu ale ze dvou metrů trefil pouze gólmana.

První příležitost na vyrovnání po úvodní trefě hostujícího Filipa Kostiče ze 28. minuty tak Wagner nevyužil. Tu druhou hned vzápětí však už ano, v nastavení úvodního dějství vyrovnal po rohovém kopu.

Kadeřábek se pak asistencí podepsal pod druhý gól svého týmu. Ve 49. minutě zaútočil po pravém křídle a odcentroval na Stevena Zubera, jenž z voleje vystřelil Hoffenheimu vedení.

To však domácím vydrželo pouze do 61. minuty, kdy se trefil nejlepší střelec Hamburku z minulé i aktuální sezony Nicolai Müller. Díky jeho zásahu hosté potřetí v sezoně vybojovali bod, stále však zůstávají na úplném konci bundesligové tabulky a navzdory dvěma vstřeleným brankám mají i nadále nejhorší skóre (6:25).

Brémy prohrály počtvrté v řadě

Další český reprezentant Theodor Gebre Selassie byl u porážky 1:2 svého Werderu Brémy s Frankfurtem. Se spoluhráči musel skousnout už čtvrtou ligovou prohru v řadě a Brémy zůstávají na šestnáctém, barážovém místě.

Brémy přitom vstoupily do zápasu dobře, v 38. minutě vstřelil svou první branku v sezoně Florian Grillitsch. Jenže krátce po přestávce se prosadil střídající Alex Meier. Ten mohl následně přidat druhou branku, ale dobře proti němu zasáhl Gebre Selassie. Český bek se rychle vrátil a odkopl míč metr před brankovou čarou a dotírajícím soupeřem.

V 90. minutě však přišly jeho defenzivní snahy vniveč. Při bundesligovém debutu napřáhl z dvaceti metrů osmnáctiletý záložník Aymen Barkok a vystřelil Frankfurtu vítězství. Jeho klub se tak s 21 body vyrovnal třetímu Dortmundu, v průběžné tabulce je ale sedmý.

Leverkusen - Lipsko 2:3
Branky: 1. Kampl, 45.+2 Brandt - 4. vlastní Baumgartlinger, 67. Forsberg, 81. Orban

Augsburg - Hertha Berlín 0:0

Darmstadt - Ingolstadt 0:1
Branka: 68. Hartmann

Mohuč - Freiburg 4:2
Branka: 15. Bungert, 20. Malli z pen., 82. Bell, 90.+5 Onisiwo - 67. Grifo, 85. Petersen

Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:2
Branky: 32. Stindl - 59. Modeste, 90.+1 Risse

Wolfsburg - Schalke 0:1
Branka: 82. Goretzka

1. Bayern 34 25 7 2 89:22 82
2. Lipsko 34 20 7 7 66:39 67
3. Dortmund 34 18 10 6 72:40 64
4. Hoffenheim 34 16 14 4 64:37 62