Bayern o tři body za Lipskem. Darida byl u vítězství Herthy

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Bayernu Mnichov po třech soutěžních zápasech bez výhry porazili v německé lize Leverkusen 2:1 a na vedoucí Lipsko ztrácejí z druhého místa znovu tři body. Dortmund podlehl na hřišti Frankfurtu 1:2 a jeho série pěti zápasů bez porážky skončila. Eintracht pošesté v řadě bodoval. Derby mezi Hamburkem a Brémami skončilo 2:2, všechny branky padly v prvním poločase. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem remizoval v Mönchengladbachu 1:1 a zůstává neporažen.

Bayern neprožívá příliš úspěšné období, po půlhodině zápasu s Leverkusenem se ale k odraženému míči dostal osamocený Alcantara a hlavou zakončil do odkryté branky. O pět minut později si na druhé straně Calhanoglu narazil míč s Brandtem a překonal Neuera.

Po změně stran šel úřadující mistr znovu do vedení, když se po Kimmichově rohovém kopu hlavou prosadil Hummels a oslavil premiérový ligový gól v dresu Bayernu. Oba týmy se následně dostaly do dalších šancí, skóre se však nezměnilo.

Frankfurt utnul sérii Dortmundu

Frankfurtu se podařil vstup do druhého poločasu zápasu s Dortmundem, když se už po 15 vteřinách radoval z branky. Po Chandlerově přihrávce se prosadil Huszti, který vstřelil svůj pátý gól do sítě Borussie, což se mu proti žádnému jinému bundesligovému týmu nepovedlo.

Kouč hostů Thomas Tuchel zareagoval trojitým střídáním v 58. minutě, na hřiště poslal mimo jiné Marca Reuse, který se do ligy vrátil po 196 dnech. O dvacet minut později jiný střídající hráč Dembélé poslal přesný centr do vápna na Aubameyanga, jenž dal hlavou svůj 13. gól v sezoně a osamostatnil se v čele tabulky střelců.

Dortmundu skončila série pěti zápasů bez porážkyFoto Reuters

Jenže po minutě vrátil domácím vedení po přihrávce Husztiho střídající Seferovič. V závěru mohl bod pro hosty zařídit Dembélé, jeho pokus však skončil na břevnu. Eintracht doma neprohrál už osm ligových utkání.

"Frankfurt zvítězil zaslouženě. S tolika nedostatky v naší hře v bundeslize těžko zvítězíme na hřišti soupeře. Technicky, takticky, psychicky i z hlediska přístupu byl náš výkon nedostatečný, nezasloužili jsme si za něj jediný bod. Celá sezona je nahoru dolů, což je velmi neuspokojivé," konstatoval kriticky trenér poražených Tuchel.

Gebre Selassie po roce chyběl

Český obránce Theodor Gebre Selassie po roce chyběl v základní sestavě Brém v lize. Naopak po téměř dvou měsících nastoupil za Werder brankář Jaroslav Drobný, jenž v letech 2010 až 2016 působil právě v Hamburku.

Už ve třetí minutě Drobný inkasoval, když Holtby nacentroval na Gregoritsche a ten hlavou vstřelil svůj první gól v sezoně. Hamburk podobně rychlou branku vstřelil naposledy téměř před rokem taktéž Brémám. Netrvalo dlouho a hosté vyrovnali gólem Bartelse, v 28. minutě ale Hamburk předvedl pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl znovu Gregoritsch a vrátil domácím vedení.

Obránce Leverkusenu Wendell brání Arjena Robbena z Bayernu

Přesto šly týmy o přestávce do šaten za vyrovnaného stavu, neboť v samém závěru poločasu se křížnou střelou prosadil Gnabry. Jednadvacetiletý záložník skóroval v každém ze svých prvních pěti venkovních bundesligových zápasů, čímž vyrovnal rekord Steffena Baumgarta z Rostocku z ročníku 1995/96.

Další branka už nepadla a poslední Hamburk i po 12. kole čeká na první vítězství v sezoně. Werder uspěl po sérii čtyř prohraných zápasů.

Kadeřábek byl u remízy Hoffenheimu

Mönchengladbach vedl nad Hoffenheimem od 25. minuty, když se poprvé od dubna prosadil Dahoud. Po přestávce vyrovnal na konečných 1:1 střídající Amiri. Mönchengladbach nezískal tři body v posledních sedmi utkáních, což se mu stalo poprvé od sezony 2013/14.

Čtvrté místo patří Kolínu nad Rýnem, který remizoval doma s Augsburgem bez branek. Hosté v posledních šesti zápasech s Kolínem nepoznali hořkost porážky, ve čtyřech navíc neinkasovali.

Nováček z Lipska porazil jednoznačně Freiburg 4:1 a dál prochází soutěží bez porážky. Dva góly dal Timo Werner, který se tak se sedmi zásahy vyrovnal na třetím místě střelecké tabulky věhlasnému Robertovi Lewandowskému z Bayernu.

Čtyři branky padly už v prvním poločase. Stav se změnil hned v druhé minutě, kdy se parádní ránou z 30 metrů trefil do šibenice Keita. Domácí sice po čtvrthodině vyrovnali, ale rychlonohý Werner pak dostal dvakrát přihrávku za obránce a v obou případech si poradil.

VIDEO | Podívejte se na luxusní Keitův gól

V závěru utkání pak ještě zvýraznil sedmé lipské vítězství v řadě Sabitzer. Freiburg prohrál třetí zápas za sebou a dostal v nich celkem 11 gólů.

Hertha si poradila s Mohučí, hrál i Darida

Fotbalisté Herthy Berlín otočili ve 12. kole německé ligy zápas s oslabenou Mohučí a zvítězili 2:1. Výsledek zařídil dvěma brankami nejlepší berlínský střelec Vedad Ibiševič, jenž odpověděl na gól Aarona Seydela. Ve druhém poločase za vítěze nastoupil po zranění Vladimír Darida.

Český reprezentační záložník se v nominaci objevil poprvé od 18. září, kdy si v zápase proti Schalke poranil kotník. Do zápasu zasáhl v 64. minutě krátce poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen Jean-Philippe Gbamin. Sám Darida v závěru zápasu obdržel žlutou kartu, následně jej kouč Pál Dárdai ve druhé minutě nastavení vystřídal.

Ibiševičovy dva přesné zásahy pro bosenského střelce navíc znamenaly zápis do historie bundesligy. Stal se 51. hráčem, kterému se v dějinách soutěže povedlo nastřílet stovku gólů.

Schalke vyhrálo potřetí v řadě

Schalke si poradilo s Darmstadtem 3:1 a díky třetí ligové výhře za sebou prodloužilo neporazitelnost už na 12 zápasů ve všech soutěžích. Pro soupeře naopak výsledek znamenal čtvrtou bundesligovou porážku v řadě.

O záchranu bojující hosté přitom vstoupili do zápasu lépe a v 6. minutě vedli po gólu Marcela Hellera. Překvapení však tým kouče Markuse Weinzierla nepřipustil, v 26. minutě hlavičkou vyrovnal Sead Kolašinac. Vzápětí mohlo Schalke zápas otočit, penaltu Erica Choupo-Motinga ale zlikvidoval brankář Michael Esser.

Vedení se domácí přece jen dočkali, Choupo-Moting po hodině zápasu odčinil neúspěšný pokutový kop zásahem ze hry. V samém závěru potvrdil vítězství Alessandro Schöpf.

Schalke tak i ve dvanáctém soutěžním zápase v řadě bodovalo, z toho pouze dvakrát remizovalo. Zažívá tak nejlepší sérii výsledků od sezony 2006/07.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.