Lipsko vyhrálo i díky penaltě z 1. minuty, Hoffenheim dál bez porážky

0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalisté Lipska vyhráli 2:1 nad Schalke a i po 13. kole vládnou tabulce německé bundesligy. K prodloužení série neporazitelnosti a k udržení tříbodového náskoku na Bayern Mnichov, který již v pátek porazil Mohuč 3:1, jim v domácím utkání pomohla penalta už v první minutě utkání.

Uběhlo jen 16 vteřin od úvodního hvizdu, když Werner utekl obraně a při kontaktu s brankářem upadl. Sudí odpískal pokutový kop a ten Werner proměnil. Po půlhodině hry sice Kolašinac srovnal, jenže tentýž hráč po změně stran tečoval přímý kop domácích do vlastní sítě a zařídil Lipsku těsnou výhru.

Neporazitelnost v sezoně nadále drží i Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem , který porazil Kolín nad Rýnem 4:0. S šesti výhrami a sedmi remízami mu patří čtvrtá příčka.

Dařilo se i dalším českým reprezentantům. Vladimír Darida pomohl Hertě Berlín otočit zápas ve Wolfsburgu a vyhrát 3:2. Wolfsburg dvakrát vedl, ale v 59. minutě přišel do hry Darida, záhy hosté srovnali a v poslední minutě vybojovali pokutový kop. Ten proměnil Kalou a zařídil vítězství, znamenající třetí místo v tabulce.

Výhru slaví i Brémy, které se po výsledku 2:1 nad Ingolstadtem dostaly z pásma sestupu. Přispěl k tomu i brankář Jaroslav Drobný, který ve dvou zápasech po zranění vychytal Werderu čtyři body. Jeho spoluhráč Theodor Gebre Selassie nastoupil až na závěrečné minuty.

Dortmund doma porazil Mönchengladbach 4:1 zejména zásluhou Aubameyanga a Reuse. Aubameyang si dvěma góly upevnil pozici v čele tabulky střelců, když ve 13 kolech nastřílel už 15 branek. Reus pak na tři góly nahrál a ve třech zápasech po návratu z dlouhodobého zranění se podílel už na šesti zásazích Dortmundu.

Páteční vítězství Bayernu v Mohuči se  nerodilo lehce. Svěřenci italského trenéra Carla Ancelottiho prohrávali už po čtyřech minutách poté, co domácí poslal po vydařené individuální akci do vedení Kolumbijec Jhon Córdoba.

Poté však začal úřadovat Nizozemec Arjen Robben . Ten nejprve přihrál na vyrovnávací gól polskému kanonýrovi Robertu Lewandowskému, druhý vstřelil hlavičkou sám z bezprostřední blízkosti. Výhru Bayernu zpečetil v nastaveném čase z přímého kopu devátým gólem sezony Lewandowski.

Fotbalisté Frankfurtu remizovali ve 13. kole německé ligy v Augsburgu 1:1 a posunuli se na pátou příčku o bod před Borussii Dortmund.

Hosty poslal do vedení v prvním poločase Branimir Hrgota, po přestávce srovnal Či Tong-won. Eintracht, který natáhl sérii bez porážky na sedm zápasů, má stejně bodů jako čtvrtý Hoffenheim, na třetí Herthu Berlín ztrácí dva body, na druhý Bayern Mnichov pět a na první Lipsko osm. Remizoval potřetí za sebou a ukončil dva zápasy trvající střelecký půst.