Bayern vyhrál a odskočil. Dortmund dal šest gólů, Daridova Hertha padla

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

V úvodním nedělním utkání německé bundesligy prohloubil Freiburg trápení Frankfurtu, když u něj zvítězil 2:1 a uštědřil mu čtvrtou porážku za sebou. Lipsko už v sobotu remizovalo na hřišti Augsburgu 2:2. Bayern Mnichov jim díky hladké výhře nad Kolínem nad Rýnem odskočil v čele tabulky už na sedm bodů. Tři body si připsal i Dortmund, který porazil Leverkusen vysoko 6:2. Český reprezentant Theo Gebre Selassie odehrál celý zápas v dresu Werderu Brémy, který v záchranářském souboji porazil Darmstadt 2:0. Porážku 0:1 v Hamburku musel pro změnu skousnout Vladimír Darida, jenž odehrál za Herthu celé utkání.

Augsburg s Janem Morávkem v záloze šel v 19. minutě do vedení po krásné střele Konstantinose Stafylidise z téměř 30 metrů. Hostům se však povedlo záhy vyrovnat díky Timu Wernerovi.

Nejlepší střelec bundesligového nováčka dal už čtrnáctou branku v sezoně. Brzy po přestávce navíc otočil skóre ve prospěch Lipska hlavičkou po rohovém kopu Marvin Compper. O dělbu bodů se postaral další obránce Martin Hinteregger. Augsburg se po předchozí výhře v Darmstadtu opět o něco vzdálil hrozbě baráže.

Fotbalisté Bayernu Mnichov využili pátečního zaváhání druhého Lipska a po výhře 3:0 v Kolíně nad Rýnem mají v čele tabulky německé ligy už sedmibodový náskok. Třetí Dortmund doma deklasoval 6:2 Leverkusen, čtvrtý Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka porazil rovněž před vlastními diváky Ingolstadt 5:2.

Bayern poslal do vedení ve 25. minutě Javi Martínez, krátce po přestávce přidal tečovanou střelou druhý gól Juan Bernat a v úplném závěru pojistil výsledek Franck Ribéry. Kolín doma prohrál poprvé v sezoně.

Dortmund smetl Leverkusen šesti góly

Dva góly Borussie vsítil Pierre-Emerick Aubameyang, gabonský útočník se tak znovu odpoutal s 21 góly v čele tabulky střelců od Roberta Lewandowského z Bayernu. Po Lionelu Messim z Barcelony a Alexandru Lacazettem z Lyonu je teprve třetím hráčem, který dal přes 20 gólů v této i minulé sezoně.

"Pro nás je to brutální výsledek. Přitom jsme nehráli špatně, ale Dortmund měl v útoku brutální kvalitu," komentoval prohru 2:6 trenér Leverkusenu Roger Schmidt.

Hoffenheim dlouho nemohl zlomit odpor předposledního Ingolstadtu a nakonec rozhodl až třemi góly v závěrečné čtvrthodině. V dresu Werderu Brémy odehrál celé utkání Theodor Gebre Selassie a přispěl k výhře 2:0 v záchranářském duelu s Darmstadtem.

Javi Martinez a David Alaba slaví první ze šesti branek Bayernu do sítě Leverkusenu

Boj o Evropskou ligu se vyrovnává

Mönchengladbach vybojoval pátou výhru z posledních šesti zápasů, když doma porazil Schalke 4:2. V tabulce poskočil na osmou příčku a už ztrácí jen tři body na postup do Evropské ligy.

Ta se vzdaluje Frankfurtu, který na domácí půdě nestačil na Freiburg a po prohře 1:2 si připsal čtvrtý nezdar za sebou. Frankfurt v nedělním duelu sice protrhl třízápasový střelecký půst, ale doma s Freiburgem nakonec prohráli 1:2 a utrpěli čtvrtou porážku za sebou.

Skóre zápasu otevřel ve 12. minutě Hrgota, který se postaral o první gól Eintrachtu po 289 minutách. Z vedení se domácí ale dlouho neradovali. Ještě v prvním poločase vyrovnal Niederlechner, který navíc po hodině hry rozhodl o vítězství Freiburgu.

Frankfurt má na šestém místě, které jako poslední zaručuje účast v pohárech, dvoubodový náskok před sedmým Kolínem nad Rýnem a osmým Freiburgem. Devátý Mönchengladbach má jen o bod méně.

Hertha ztrácí kontakt se čtyřkou

Zatímco Hertha přijela do Hamburku po dvou zápasech bez porážky, když mimo jiné dokázala remizovat 1:1 s prvním Bayernem, domácí byli ve zcela odlišné situaci. Před vlastními fanoušky nastoupili poprvé od ostudného výprasku 0:8 v Mnichově, kterým vyrovnali nejvyšší porážku v historii klubu.

Hamburk ale potvrdil, že i v nepovedené sezoně se mu doma daří a díky brance Ekdala ze 77. minuty si prodloužil sérii neporazitelnosti na šest zápasů (4 výhry, 2 remízy). V tabulce sice stále zůstal v sestupovém pásmu, bodově se však dotáhl na patnáctý Wolfsburg, kterému patří poslední místo zajišťující záchranu.

Hertha naopak promarnila možnost stáhnout náskok na čtvrtou příčku, která znamená start v předkole Ligy mistrů. Za Hoffenheimem berlínský celek zaostává o čtyři body.

Dortmund - Leverkusen 6:2
Branky: 27. a 69. Aubameyang, 6. Dembélé, 77. Pulisic, 85. Schürrle, 90.+2 Guerreiro - 48. Volland, 74. Wendell

Hoffenheim - Ingolstadt 5:2
Branky: 62. a 79. Szalai, 17. Rudy, 77. Kramarič, 88. Hübner - 38. Cohen, 60. vlastní Süle

Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 0:3
Branky: 25. Martínez, 48. Bernat, 90. Ribéry

Mohuč - Wolfsburg 1:1
Branky: 24. Córdoba - 20. Gómez

Mönchengladbach - Schalke 4:2
Branky: 28. a 64. Johnson, 67. Wendt, 76. Raffael - 38. Bentaleb z pen., 82. Goretzka

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.