Gebre Selassie pomohl zničit Lipsko, Daridova Hertha prohrála důležitý duel

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Lipska ztrácejí v bundeslize dech. V 25. kole prohráli 0:3 na půdě Brém, za který odehrál celý zápas i český obránce Theodor Gebre Selassie. Jen o tři body za ním je Dortmund, který porazil Ingolstadt 1:0. Fotbalisté Kolína nad Rýnem porazili v zápase dvou týmů bojujících o účast v evropských pohárech Herthu Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě 4:2 a na šesté příčce německé ligy se přiblížili svému soupeři na rozdíl tří bodů.

Kolín o vítězství rozhodl už v průběhu prvního poločasu, jenž ovládl 3:0. První gól vsítil v 6. minutě japonský útočník Juja Osako, v závěru úvodního dějství pak v krátkém sledu dvakrát skóroval Modeste.

Hertha sice na začátku druhé půle snížila zásluhou pokutového kopu Vedada Ibiševiče, v 63. minutě se ale po rychlém brejku opět prosadil francouzský střelec. Byl to už jeho 22. gól sezony a ztrácí tak pouze jednu branku na nejlepšího střelce bundesligy Pierra-Emericka Aubameyanga z Dortmundu. Na konečných 4:2 upravil v 69. minutě John Brooks.

Fotbalisté Lipska potřetí za sebou nevyhráli a dál ztrácejí z druhého místa na vedoucí Bayern Mnichov deset bodů. Na hřišti Werderu Brémy prohráli 0:3, domácím pomohl už v pátém zápase v řadě gól ze standardní situace.

Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka porazil na svém hřišti 1:0 Leverkusen a udržel domácí neporazitelnost. Upevnil si tak čtvrtou pozici, zajišťující účast v předkole Ligy mistrů.

Jan Morávek se vrátil po zranění do sestavy Augsburgu, při remíze 1:1 s Freiburgem odehrál 64 minut.

O výhře Dortmundu rozhodl Aubameyang, který si v závěru úvodní čtvrthodiny naběhl na Schmelzerův přízemní centr z levé strany a překonal brankáře Hansena. Hosté rozhodně nehodlali na stadionu čtvrtfinalisty Ligy mistrů jen bránit, měli několik šancí na vyrovnání, jenže Leckie ani Morales neuspěli a další šance hráčům Ingolstadtu pochytal domácí gólman Bürki.

Ingolstadt tak z posledních čtyř bundesligových kol vytěžil jediný bod a za nesestupovými pozicemi zaostává o sedm bodů. Domácí neporazitelnost Borussie Dortmund se naproti tomu blíží už dvěma rokům.

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili na hřišti Mönchengladbachu 1:0 a v čele tabulky mají po sobotním zaváhání Lipska už třináctibodový náskok. Jediný gól zápasu vstřelil Thomas Müller. Bayern v posledních 14 bundesligových střetnutích nenašel přemožitele.

Od začátku měli více ze hry hosté, brankáře Sommera ale dlouho nemohli překonat. Švýcarský gólman si dvakrát poradil se střelou Lewandowského, který se proti Borussii ještě nikdy v dresu Bayernu neprosadil. Mönchengladbachu pomohla i branková konstrukce po klasické Robbenově střele levou nohou.

V druhé půli už se hosté dočkali. Po povedené Alcantarově přihrávce se trefil Müller a stylově oslavil jubilejní 250. bundesligový duel za bavorský velkoklub. Sedmadvacetiletý záložník či útočník skóroval po více než třech měsících.

Trenérovi hostů Carlu Ancelottimu se vyplatila sázka na zkušenost. Do zápasu poslal základní sestavu s průměrným věkem 30 let a deseti dnů, což byla nejstarší startovní jedenáctka od března 2006. Za Mönchengladbach nastoupil na posledních devět minut devatenáctiletý slovenský záložník Bénes a zažil první okamžiky v bundeslize.

Výsledky 25. kole německé bundesligy:

Augsburg - Freiburg 1:1
Branky: 38. Stafylidis - 30. Niederlechner z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.