Dortmund urval výhru v závěru, Bayern i Lipsko v boji o titul ztratily

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Bayernu Mnichov v německé lize podruhé za sebou pouze remizovali. S Mohučí zachránili remízu 2:2. V čele tabulky ale neztratili náskok, neboť druhé Lipsko remizovalo na hřišti Schalke 1:1 . Dortmund zvítězili v Mönchengladbachu 3:2 a vrátil se na třetí místo. Zápas rozhodl v 87. minutě Guerreiro. Útočník Brém Max Kruse dal čtyři góly a zařídil vítězství 4:2 v Ingolstadtu.

V mnichovské Allianz Areně padla úvodní branka už ve třetí minutě, Bojan Krkic využil zmatků v domácí rozehrávce a poslal Mohuč do vedení. Španělský útočník se stal sedmým hráčem, který skóroval v nejvyšších soutěžích ve Španělsku, Anglii, Itálii a Německu. Před ním to dokázali Obafemi Martins a Kevin-Prince Boateng.

Po čtvrthodině hry vyrovnal přesnou střelou na zadní tyč Arjen Robben . Nizozemský křídelník vstřelil už pošesté v dresu Bayernu přes deset ligových gólů v sezoně. Hosté však ještě do přestávky zvrátili stav skóre znovu ve svůj prospěch - střídající Kimmich podkopl ve vápně Mutóa a nařízený pokutový kop se štěstím proměnil Daniel Brosinski. Bayern se ve druhé půli zmohl už jen na vyrovnání, které zařídil v 73. minutě přízemní střelou Thiago Alcantara.

Zaváhání svých konkurentův boji o udržení nedokázal využít předposlední Ingolstadt, jenž nedotáhl do konce nadějně rozehrané utkání proti Brémám. Ještě deset minut před koncem vedl 2:1, pak ale svým druhým gólem v zápase vyrovnal Kruse, v 87. minutě dokonal obrat i svůj hattrick a v nastavení přidal dokonce čtvrtou branku. I díky gólům německého útočníka drží Brémy neporazitelnost už deset zápasů a posunuly se už na šesté místo. Theodor Gebre Selassie odehrál za Werder celý zápas.

O další překvapení se postaral poslední Darmstadt, jenž vyhrál v Hamburku 2:1. Hosté rozhodli v průběhu tří minut na začátku druhého poločasu, když se trefil po rohovém kopu Aytac Sulu a vzápětí zakončil rychlý brejk Felix Platte. Darmstadt si připsal poprvé v sezoně dvě vítězství za sebou, před týdnem překvapivě porazil Schalke. Hamburk zůstává na šestnácté příčce, která by pro něj znamenala baráž.

Nedařilo se ani dalšímu týmu se sestupovými starostmi. Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě porazila zásluhou Ibiševičovy hlavičky z 59. minuty Wolfsburg 1:0 a upevnila si pátou pozici. Wolfsburg je patnáctý.

Dortmund úžasně otočil

Dortmund otevřel skóre v regionálním derby v Mönchengladbachu po deseti minutách. Dahoud podrazil na hranici velkého vápna pronikajícího Pulisice a rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil Marco Reus. Německý reprezentant má v osmi zápasech proti svému bývalému zaměstnavateli bilanci pěti gólů a pěti asistencí.

Krátce před přestávkou srovnal Lars Stindl, jenž využil nepřesné rozehrávky hostující obrany. Domácí kapitán se poprvé od svého příchodu do Mönchengladbachu trefil ve třech ligových utkáních po sobě.

Mönchengladbach šel v 48. minutě dokonce do vedení po vlastním gólu Schmelzera, ale Dortmund dokázal zápas otočit. Nejprve vyrovnal krátce po svém příchodu na hřiště svým 27. bundesligovým gólem Pierre-Emerick Aubameyang, kterému už podeváté v sezóně asistoval Dembélé. Podobně produktivní souhru předvedli naposledy v ročníku 2005/06 útočníci Werderu Brémy Micoud a Klose. V 87. minutě pak hlavou rozhodl Raphael Guerreiro.

Lipskou nevyužilo ztráty Bayernu

Fotbalisté Lipska nevyužili sobotního zaváhání Bayernu Mnichov ke stažení jeho náskoku v čele německé ligy. V 30. kole remizovali na hřišti Schalke 1:1 a na bavorský velkoklub ztrácejí z druhého místa znovu osm bodů.

Ve 14. minutě otevřel skóre hlavou Werner, který prožívá svoji nejlepší sezonu. Přímo se podílel už na 22 gólech Lipska: 17 jich dal a u pěti asistoval. Vzápětí mohl zvýšit Forsberg, Fährmannovu branku však těsně minul. Ihned po přestávce vyrovnal po Caligiuriho centru Huntelaar.

V druhém dnešním zápase Freiburg porazil 2:1 Leverkusen, o čemž rozhodl dvě minuty před koncem střídající Stenzel. Leverkusen potřetí v řadě nezvítězil a je až dvanáctý, Freiburg se posunul na pohárovou šestou pozici.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 1:1
Branky: 58. Bittencourt - 90.+3 Demirbay

Bayern Mnichov - Mohuč 2:2
Branky: 16. Robben, 73. Alcantara - 3. Krkic, 40. Brosinski z pen.

Mönchengladbach - Dortmund 2:3
Branky: 43. Stindl, 48. vlastní Schmelzer - 10. Reus z pen., 59. Aubameyang, 87. Guerreiro

Freiburg - Leverkusen 2:1
Branky: 11. Petersen, 88. Stenzel - 60. Volland z pen.

Schalke - Lipsko 1:1
Branky: 46. Huntelaar - 14. Werner

1. Bayern 34 25 7 2 89:22 82
2. Lipsko 34 20 7 7 66:39 67
3. Dortmund 34 18 10 6 72:40 64
4. Hoffenheim 34 16 14 4 64:37 62