Gebre Selassie: spousta šancí, žádný gól! Po zápase vtipně reagoval

Autor: pav
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Werder Brémy nezažívá dobrý vstup do sezony. Klub, v němž působí i tři čeští hráči Theodor Gebre Selassie, Jiří Pavlenka a Jaroslav Drobný, je po předehrávce 5. kola třetí od konce, bez výhry a s pouhými dvěma body na kontě. Zvrátit tuhle nepříjemnou bilanci se nepovedlo ani proti Wolfsburgu (1:1), proti kterému Gebre Selassie spálil několik velkých šancí.

Wolfsburg poprvé vedl nový trenér Martin Schmidt, který po čtyřech kolech nahradil Andriese Jonkera. Ačkoli měl na seznámení s týmem jen den, dokázal jej nabudit k solidnímu výkonu, který vygradoval ve 28. minutě. To si na centr do vápna naběhl Divock Origi, kmenový hráč anglického Liverpoolu, a nedal Pavlenkovi šanci.

Brémy dokázaly srovnat krok a v 56. minutě i skóre, když se hlavou prosadil Fin Bartels. V závěru mohl Werder poprvé v sezoně urvat tři body, jenže v několika obrovských šancích selhal sváteční střelec - český bek Theo Gebre Selassie.

První velkou možnost měl v 72. minutě, kdy se ocitl úplně sám ve vápně. Dělovou ranou orazítkoval tyč, míč se k němu odrazil zpátky, český bek ale dorážku napálil jen do bránících hráčů. Ještě větší šanci nabídla 80. minuta, když Ishak Belfodil našel Gebre Selassieho na malém vápně a ten zakončoval efektní patičkou. Jenže Koen Casteels byl pohotový a tutovku zastavil centimetry před brankovou čárou.

Osmý tým minulé bundesligové sezony tak urval teprve druhý bod z pěti zápasů a zůstává v pásmu sestupu. Gebre Selassie zahozených šancí zalitoval výmluvým příspěvkem na Twitteru - GIFem zklamaného chlapíka chytajícího se za hlavu.

Werderu chybělo několik klíčových hráčů - kapitán a srdce zálohy Zlatko Junuzovič, obránci Niklas Moisander a Lamine Sané, který se trefil minule proti Schalke, i útočník číslo jedna Max Kruse, který si ze stejného mače odnesl zlomeninu klíční kosti. Trenér Alexander Nouri nechal jediného klasického útočníka Ishaka Belfodila na lavičce a na hrotu zkoušel záložníky Floriana Kainze a Fina Bartelse.

Taktika se ale nevyplatila, Brémám chyběl tah na branku a Nouriho původní plán hry byl rychle zatracen. "Chtěli jsme Wolfsburgu nechat kontrolu nad zápasem a být nebezpeční z protiútoků, ale to se nám nepodařilo," posteskl si v rozhovoru pro Sky Sports střelec jediné branky Bartels.

Ani šance, které přišly ve druhém poločase s příchodem hroťáka Belfodila, ale nestačily. "Ve druhém poločase jsme se předvedli v úplně jiném světle," hodnotil Philipp Bargfrede. "Měli jsme dost šancí na to, abychom vyhráli. Jsem z toho frustrovaný, máme o dva body méně, než bychom si zasloužili," dodal.

Brémy čekají na výhru pod 38letým Alexandrem Nourim od dubna, zatím to ale nevypadá, že by mladý trenér seděl na vrtkavé židli. "V prvním poločase jsme nehráli dobře, byli jsme moc pasivní. Ale chyběli nám čtyři důležití hráči, teprve se hledáme," byl schovívavý bývalý záložník Werderu Frank Baumann, momentálně působící v roli sportovního ředitele klubu.

Šanci odrazit se ode dna má tým kolem Thea Gebre Selassieho a Jiřího Pavlenky už v sobotu. Čeká je totiž Freiburg, který se také ještě nedočkal tříbodového zisku a je předposlední. "Jen výhra nám pomůže udělat velký skok kupředu," je si jistý Baumann.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.