SESTŘIHY: Dortmund dal šest gólů a dál vede. Hoffenheim porazil Schalke

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem v sestavě porazili v šestém kole německé ligy Schalke 2:0 a posunuli se na druhé místo tabulky. Mají dvoubodovou ztrátu na Dortmund, který deklasoval i díky hattricku Pierre-Emericka Aubameyanga Mönchengladbach 6:1. Lipsko po dvou ztrátách zvítězilo nad Frankfurtem 2:1, solidní formu potvrdil Augsburg ziskem bodu ve Stuttgartu za remízu 0:0.

Zápas mezi Dortmundem a Mönchengladbachem byl bohatý na šance i góly. Už po prvním poločase vedli domácí o tři branky, když se dvakrát trefil Philipp a těsně před přestávkou přesně zakončil Aubameyang.

Gabonský reprezentant trefami v 49. a 62. minutě zkompletoval hattrick a na kontě má už osm branek. Za Mönchengladbach se následně trefil Stindl, na konečných 6:1 upravil premiérovým bundesligovým zásahem Weigl. Dortmund prodloužil sérii bez porážky na domácím stadionu na 37 ligových utkání a v této sezoně vůbec poprvé dostal gól.

SESTŘIH: Dortmund - Mönchengladbach 6:1. Domácí řádí dál a vedou ligu

MATCH OVERVIEW LEGACY

Bayern, favorit zápasu, dominoval a do náskoku šel v poslední čtvrthodině prvního poločasu zásluhou penalty Roberta Lewandowského, který skóroval posedmé v ročníku a upevnil si pozici nejlepšího střelce soutěže, a tečované střely Arjena Robbena .

Situaci domácím ale zkomplikoval brankář Sven Ulreich. Náhradník za zraněného Manuela Neuera trestuhodně chyboval při přímém kopu Maximiliana Arnolda z velké dálky. A hosté před 75.000 diváky vyválčili bod díky hlavičce náhradníka Daniela Didaviho, který byl za hrdinu deset minut po příchodu na hřiště.

Bayern se přes velkou převahu a řadu dobrých gólových příležitostí víckrát neprosadil a příliš dobře se nenaladil na středeční šlágr Ligy mistrů na hřišti Paris St. Germain. Wolfsburg i ve druhém utkání pod vedením nového trenéra Martina Schmidta remizoval, po bodu z domácího utkání s předposledními Brémami ale tentokrát slaví cennější zisk.

SESTŘIH: Bayern - Wolfsburg 2:2. Favorit ztratil, Neuerův náhradník chyboval

Hoffenheim se dostal do vedení v 13. minutě, když se po Zuberově přihrávce prosadil přízemní střelou k tyči Geiger. Devatenáctiletý záložník oslavil premiérový gól za A-tým. Po změně stran několikrát zazvonila branková konstrukce, blízko gólu byli záložník Schalke Konopljanka i domácí útočník Uth. V třetí minutě nastavení definitivně rozhodl o výhře domácích po hrubce brankáře Fährmanna střídající Rupp.

SESTŘIH: Hoffenheim - Schalke 2:0. Kadeřábkův tým se dotáhl na vedoucí Dortmund

V 28. minutě duelu Lipsko - Frankfurt otevřel skóre domácí útočník Augustin, který měl jednoduchou práci poté, co k němu Wernerovu střelu vyrazil gólman Hrádecký. V 58. minutě mohl vyrovnat Haller, domácí ale zachránila tyč. O chvíli později zvýšil náskok Lipska Werner, který před čtyřmi lety vstřelil první gól v bundeslize v dresu Stuttgartu právě do sítě Frankfurtu. Za hosty pouze zkorigoval stav po Gulácsiho chybě Rebič.

SESTŘIH: Lipsko - Frankfurt 2:1. Rozhodla trefa střelce Wernera

Zrodily se dvě bezbrankové remízy. Brémy s Theodorem Gebre Selassiem a Jiřím Pavlenkou získaly bod s Freiburgem a Augsburg, za který se do hry dostal ve 30. minutě záložník Jan Morávek, prodloužil sérii bez porážky ve Stuttgartu.

SESTŘIH: Brémy - Freiburg 0:0. Pavlenka vytáhl skvělé zákroky

SESTŘIH: Stuttgart - Augsburg 0:0. Hosté opět neprohráli, Morávek hrál hodinu

Hertha Berlín prohrála 0:1 v Mohuči po De Blasisově gólu z penalty, Vladimír Darida za celek z hlavního města odehrál závěrečnou půlhodinu.

SESTŘIH: Mohuč - Hertha Berlín 1:0. Darida hrál půl hodiny, rozhodla penalta

Fotbalisté Kolína nad Rýnem získali první bod v bundesligové sezoně. Bezbrankovou remízu uhráli na hřišti dosud neporaženého Hannoveru.

Hannover po návratu mezi elitu spoléhá především na defenzivu, v šesti zápasech udržel už počtvrté čisté konto. Proti beznadějně poslednímu týmu tabulky se ale nedokázal prosadit střelecky. V největší šanci zápasu hlavičkoval domácí Salif Sané pouze do břevna.

Kolínští "Kozlové" i přes první bodový zisk zůstali na chvostu průběžného pořadí. Hannover je čtvrtý, když poprvé v historii neprohrál ani jeden z úvodních šesti zápasů.

SESTŘIH: Hannover - Kolín nad Rýnem 0:0. Hosté berou bod, ale zůstali poslední

Hamburk prohrál počtvrté v řadě, tentokrát nestačil na Leverkusen. Domácí rozhodli o vítězství v rozmezí tří minut úvodního dějství. Ve 20. minutě nejprve umístil skákavou střelu do brány Kevin Volland a o chvíli později si připsal gól v prvním bundesligovém zápase Argentinec Lucas Alario.

Na konečných 3:0 upravil v 83. minutě druhým gólem v zápase Volland. Leverkusen díky zisku tří bodů soupeře přeskočil a je desátý, Hamburk se propadl na patnáctou příčku.

SESTŘIH: Leverkusen - Hamburk 3:0. Výhru zařídil dvougólový Volland