Německý Superpohár získaly Brémy

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Werderu Brémy získali německý Superpohár. Vítězové národního poháru dnes ve Wolfsburgu zdolali 2:1 bundesligového šampiona, v jehož dresu nastoupil český obránce Jan Šimůnek na poslední čtyři minuty.

Skóre utkání otevřel ve 20. minutě hostující Per Mertesacker, za Wolfsburg ve druhé půli vyrovnal nejlepší střelec uplynulého ligového ročníku Grafite. O vítězství Werderu rozhodl devět minut před koncem Clemens Fritz. Brémy mohly v závěru vedení zvýšit, když Daniel Baier zahrál na brankové čáře rukou, dostal červenou a rozhodčí nařídil penaltu. Torstena Fringse ale vychytal brankář Marwin Hitz.

Brémy získaly Superpohár počtvrté v historii. Trofej získaly ještě v letech 1988, 1993, 1994 a stejný počet má na kontě už jen Borussia Dortmund.

Německý fotbalový Superpohár:

Wolfsburg - Brémy 1:2 (0:1)

Branky: 67. Grafite - 20. Mertesacker, 81. Fritz. ČK: 90.+1 Baier (Wolfsburg). Diváci: 18.205.