Dortmund doma po 607 minutách inkasoval a prohrál

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Fotbalisté Dortmundu po dlouhých 607 minutách doma inkasovali a hned podlehli Frankfurtu 2:3. Utrpěli tak druhou porážku po sobě, když předtím 13 zápasů neprohráli.

Dortmund se především v domácím prostředí mohl pyšnit neprostupnou obranou, která v šesti zápasech po sobě udržela čisté konto. Jenže tentokrát již po osmi minutách neuhlídala záložníka Frankfurtu Köhlera a přišla o skvělou sérii.

Poté sice Hummels s kanonýrem Barriosem skóre otočili, jenže Frankfurt i bez zraněného Martina Fenina pokračoval v rozkladu dortmundské obrany a dotáhl zápas k výhře.

Slavila i Mohuč, která doma porazila 1:0 Mönchengladbach. Čeští fotbalisté u toho však nebyli. Filip Trojan zůstal jen na lavičce a Jan Šimák nebyl v nominaci kvůli zranění přitahovače.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:
Mohuč - Mönchengladbach 1:0
(42. Svensson),

Dortmund - Frankfurt 2:3 (17. Hummels, 57. Barrios - 8. Köhler, 65. Jung, 74. Meier).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.