Další trefa pro Vladimíra Daridu! Gólem završil obrat Freiburgu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN 41. KOLA | Záložník Vladimír Darida pomohl v německé lize gólem k výhře Freiburgu 4:2 v domácím utkání s fotbalisty Mönchengladbachu. Jeho tým se  vzdálil sestupovému pásmu, na šestnáctý Hamburk má nyní náskok osmi bodů. První výhry po třech bodových ztrátách se dočkal již jistý mistr Bayern Mnichov, na hřišti nováčka z Braunschweigu zvítězil 2:0.

Freiburg musel dohánět ztrátu, kterou zařídil už po devíti minutách Patrick Herrmann, a podařilo se mu to až po změně stran. Dvakrát se na tom podílel nejlepší střelec klubu Admir Mehmedi, který vylepšil svoji bilanci v sezoně na 12 zásahů.

Rozhodující úder zasadili domácí soupeři v rozmezí 71. a 72. minuty, kdy se nejprve trefil obránce Oliver Sorg a po něm právě Darida. Bývalý plzeňský fotbalista dal třetí gól v ročníku, naposledy skóroval na konci března v remízovém utkání s Hamburkem.

VIDEO | Podívejte se na Daridův gól

Freiburg 3-1 Borussia M'gladbach (Goal Darida... by raghey

Třiadvacetiletý reprezentant využil prostrčení Felixe Klause a z hranice značky pokutového kopu obstřelil gólmana.

Bayern se po remíze s Hoffenheimem a porážkách v Augsburgu a s Dortmundem vrátil na vítěznou vlnu. V generálce na středeční semifinále Ligy mistrů s Realem Madrid si německý šampion odvezl všechny body z hřiště posledního Braunschewigu.

Bavorský klub rozhodl o výhře v závěrečné čtvrthodině, kdy se trefili Claudio Pizarro a střídající Mario Mandžukič, jenž se s osmnácti trefami dělí o čelo tabulky střelců s Robertem Lewandowským z Dortmundu.

Fotbalisté Freiburgu vyhráli v bundeslize nad Mönchengladbachem a získali tři důležité body v boji o záchranu

Tady je DARIDOVO! Podívejte se, kde trénuje český reprezentant

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili v utkání 31. kola německé ligy v Norimberku 4:1 a posunuli se zpět na čtvrté místo, které zajišťuje účast v kvalifikaci Ligy mistrů.

V 16. minutě otevřel skóre obránce Leverkusenu Emir Spahič střelou z dálky. Za německý tým se trefil poprvé. O deset minut později ale z přímého kopu vyrovnal Marvin Plattenhardt, pro kterého to byl také první gól v sezoně.

Na začátku druhého poločasu vstřelil rozhodující branku Sebastian Boenisch, jenž se taktéž zapsal mezi premiérové střelce tohoto ročníku. Pak se trefil znovu Spahič, když mu před branku přihrál Son Hung-min. Spahičovi se tak poprvé v profesionální kariéře povedlo dát dva góly v jednom utkání. Svoji první trefu si na konci zápasu připsal také Roberto Hilbert a upravil na konečných 1:4.

Norimberk tak po čtvrté porážce v řadě zůstává na sestupové 17. pozici. Pouze na lavičce byli pro tento zápas připraveni Tomáš Pekhart a Ondřej Petrák, Adam Hloušek nemohl nastoupit kvůli kartám.

Dortmund - Mainz 4:2
Branky: 6. Jojič, 18. Lewandowski, 56. Piszczek, 79. Reus z pen. - 14. a 53. Okazaki

Freiburg - Mönchengladbach 4:2
Branky: 51. a 87. Mehmedi, 71. Sorg, 72. Darida - 9. Herrmann, 89. Sorg

Hamburk - Wolfsburg 1:3