Drobný zářil v brance Hamburku, Bayern mu nedal gól

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

SOUHRN 4. KOLA | Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali 0:0 v zápase čtvrtého kola německé ligy na hřišti Hamburku, v jehož brance se na zisku bodu podílel český gólman Jaroslav Drobný. Domácí k utkání s úřadujícím mistrem nastoupili poprvé pod novým koučem Josefem Zinnbauerem, jenž nahradil odvolaného Mirka Slomku. Bayernu se při předzápasové rozcvičce zranil Arjen Robben a na poslední chvíli jej v sestavě nahradil Thomas Müller. Poprvé v novém ročníku nebodoval Leverkusen, ve Wolfsburgu prohrál 1:4. Hosté hráli od sedmé minuty v deseti.

Bayern přijel do Hamburku v pozici jasného favorita, v první polovině ale domácí soupeře zaskočili presinkem i snahou o útočné výpady. První šanci druhé půle si vypracovali též Hamburští, Nicolai Müller přeloboval brankáře Neuera, jeho pokus ale mířil těsně vedle branky.

Poté sice mnichovský celek měl optickou převahu, do vyložené šance se však dostal až na konci zápasu po chybě obránce Djouroua. Střelu Thomase Müllera ale tentýž hráč stihl zblokovat. Od 67. minuty hrál v hamburském dresu také záložník Petr Jiráček.

Snový start do sezony prožívá Paderborn, který hraje bundesligu poprvé v historii. Po vítězství 2:0 nad Hannoverem má osm bodů stejně jako Hoffenheim a Bayern a vede neúplnou tabulku.

Schalke se po nepovedeném startu v bundeslize, kde ze tří zápasů získalo pouhý bod, sympaticky představilo v Lize mistrů na hřišti Chelsea (1:1), v utkání s Frankfurtem ale od 15. minuty ztrácelo. Tečovaný centr Hasebeho gólman Fährmann pouze vyrazil a na následnou dorážku Alexandera Meiera už nedosáhl. Schalke se jen ztěžka dostávalo do šancí, hosté měli více ze hry a tlak přetavili ve 24. minutě ve druhý gól. Marco Russ se elegantně protáhl obranou Schalke a vyslal tvrdou střelu ke vzdálenější tyči.

O čtvrt hodiny později domácí záložník Draxler nacentroval do pokutového území Frankfurtu a trefil Medojevičovu ruku, Maxim Choupo-Moting nařízenou penaltu proměnil v druhý gól v sezoně. Stejný hráč vyslal na začátku druhého dějství centr do šestnáctky, kam si naběhl Julian Draxler a vyrovnávacím gólem oslavil dnešní 21. narozeniny.

Schalke se ale dostalo do problémů vinou dvou vyloučení. Nejprve po druhé žluté kartě skončil Boateng, o něco později jej následoval střelec druhé branky Draxler. Ani Frankfurt však nedohrál utkání v kompletní sestavě, v 85. minutě obdržel druhou žlutou kartu Medojevič. Útočník Václav Kadlec zápas sledoval pouze z lavičky.

Freiburg s Čechy Vladimírem Daridou a Pavlem Krmašem přišli v bundeslize v šesté nastavené minutě o vítězství nad Herthou Berlín. Předehrávka 4. kola skončila remízou 2:2 a oba týmy tak stále čekají na první výhru v sezoně. Freiburg na vlastním stadionu dvakrát vedl, ale hosté dokázali pokaždé zareagovat díky gólům Ronnyho z trestných kopů.

Fotbalisté Leverkusenu poprvé v novém ročníku německé ligy nebodovali, ve Wolfsburgu prohráli 1:4. Hosté museli již od sedmé minuty hrát bez vyloučeného Giulia Donatiho. Domácí "Vlci" se dočkali první výhry, díky které se posunuli na desáté místo.

Skóre otevřel v osmé minutě Ricardo Rodríguez, jenž z pokutového kopu potrestal faul Donatiho, navíc oceněný červenou kartou. Právě Rodríguez však po půlhodině hry propadl v osobním souboji s kolegou ze švýcarské reprezentace Josipem Drmicem a ten přesnou střelou vyrovnal. Ještě do přestávky se však znovu radovali domácí, které poslal do vedení Portugalec Vieirinha.

Po změně stran přidal svou druhou branku Rodríguez a pečeť na premiérové vítězství Wolfsburgu dal volejem k levé tyči Aaron Hunt.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Augsburg - Brémy 4:2
Branky:
14. Baier, 45.+3 Verhaegh z pen., 77. Werner, 90.+3 Matavž - 3. Selke, 56. Di Santo z pen.

Freiburg - Hertha Berlín 2:2
Branky: 30. Kempf, 79. Klaus - 35. a 90.+6 Ronny.

Mainz - Dortmund 2:0
Branky: 66. Okazaki, 74. vlastní Ginter.

18. Paderborn 34 7 10 17 31:65 31

Thomas Müller, jedna z hvězd Bayernu Mnichov ve vzdušném souboji s Matthiasem Ostrzolekem z Hamburku v utkání bundesligy.