Bayern znovu rozstřílel Brémy, Dortmund nečekaně padl v Kolíně

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v duelu prvního s posledním Brémy jasně 6:0 a dále si drží čtyřbodový náskok v čele bundesligy. Na druhou příčku se dostal Mönchengladbach díky vítězství 3:0 v Hannoveru. Fotbalisté Hamburku s Jaroslavem Drobným v brance remizovali v německé lize s Hoffenheimem 1:1. Za domácí nastoupil poprvé od 30. srpna nizozemský záložník Rafael van der Vaart a odehrál 66 minut. Petr Jiráček do utkání nezasáhl.

Bayern pokořil nejhorší obranu soutěže čtyřmi brankami už během prvního poločasu, kdy se postupně trefili Philipp Lahm, Xabi Alonso, Thomas Müller z penalty a Mario Götze. Po přestávce obhájce titulu polevil v produktivitě a přidal zásluhou Lahma a Götzeho dvě trefy. Bavorský tým vyhrál počtvrté za sebou.

Werder od Bayernu schytává výrazné porážky v posledních dvou letech pravidelně, dnes nechtěně navázal na debakly 1:6, 0:7 a 2:5 z posledních tří vzájemných duelů.

V nevýrazných výkonech pokračuje Dortmund, který prohrál 1:2 v Kolíně nad Rýnem. Borussia sice začátkem druhé půle srovnala zásluhou Cira Immobileho na 1:1, čtvrt hodiny před koncem ale podruhé inkasovala a v tabulce jí tak patří 14. příčka s třináctibodovým odstupem na Bayern.

Ve Stuttgartu se během utkání spustil zavlažovací systém.

Jen na lavičce strávil duel stoper vítězů Tomáš Kalas. V dresu soupeře zhořkl návrat do sestavy po čtrnáctiměsíčních potížích se zraněními německému reprezentantovi Ilkanu Gündoganovi.

Čtyři body za lídrem soutěže se drží Mönchengladbach, který zdolal díky dvěma brankám Maxe Kruseho a trefě Granita Xhaky Hannover a vybojoval druhé venkovní vítězství za sebou.

O další bod zpět mohl být Leverkusen, jenže ve Stuttgartu promrhal tříbrankové poločasové vedení a remizoval 3:3. Ke zlepšeném výkonu pomohl v druhém poločase Stuttgartu záložník Adam Hloušek, který si za VfB v lize zahrál poprvé.

Freiburg s obráncem Pavlem Krmašem a záložníkem Vladimírem Daridou po sérii čtyřech remíz tentokrát prohrál 1:2 doma s Wolfsburgem a vedle Brém je jediným týmem, který dál čeká v této sezoně na vítězství. Díky pěti nerozhodným výsledkům mu patří alespoň 15. příčka.

Ani bývalý hráč Realu Madrid či Tottenhamu Van der Vaart nepomohl svému týmu k druhé výhře v sezoně. Už po čtvrthodině hry se do vedení dostali hosté. Holtby ztratil míč na polovině Hoffenheimu a Firmino vyslal přesnou přihrávkou Modesteho, který nikým neatakovaný zakončil protiútok mezi nohy gólmana Drobného.

Hamburk však alespoň částečně navázal na úspěch z minulého kola, kdy zvítězil zásluhou Lasoggy 1:0 v Dortmundu. Právě dvaadvacetiletý útočník zařídil po Arslanově pasu bod pro svůj tým. Hamburk se přesto nachází na barážovém 16. místě o skóre za Stuttgartem.

Ligový nováček Paderborn otočil zápas s Frankfurtem a zvítězil 3:1. V 57. minutě sice poslal hosty do vedení Meier, jenž se s pěti trefami dělí o druhou příčku tabulky střelců s mohučským Okazakim a Krusem z Mönchengladbachu, pak už ale úřadovali domácí.

V 66. minutě vyrovnal Marvin Ducksch, kterému ke vstřelení gólu stačilo 135 sekund na hřišti a stal se druhým nejrychlejším skórujícím střídajícím hráčem po frankfurtském Václavu Kadlecovi, jenž do dnešního duelu nezasáhl. Do střeleckých statistik se poté zapsali také Hünemeier a Kutschke.

Paderborn se v tabulce zařadil na sedmé místo právě před Frankfurt a na šestý Leverkusen ztrácí jediný bod.

Stuttgart - Leverkusen 3:3
Branky: 57. Timo Werner, 67. Klein, 76. Harnik - 4. a 9. Son Hung-min, 41. Bellarabi.

Schalke - Hertha Berlín 2:0
Branky: 19. Huntelaar, 65. Draxler.

Hamburk - Hoffenheim 1:1
Branky: 34. Lasogga - 15. Modeste

Paderborn - Eintracht Frankfurt 3:1
Branky: 66. Ducksch, 79. Hünemeier, 85. Kutschke - 57. Meier

1. Bayern 34 25 4 5 80:18 79
2. Wolfsburg 34 20 9 5 72:38 69