Bayern dál vládne Německu, Dortmund ztratil náskok dvou gólů

Autor: rjm, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN 12. KOLA NĚMECKÉ LIGY | Fotbalisté Bayernu zvítězili ve 12. kole německé ligy 4:0 nad Hoffenheimem a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na sedm bodů. Druhý Wolfsburg přišel o šestizápasovou sérii výher, když podlehl Schalke 2:3. Fotbalisté Hamburku s Jaroslavem Drobným v brance zvítězili v utkání 12. kola německé ligy nad Brémami 2:0. V tabulce se posunuli na patnáctou pozici, Werder klesl na sestupové sedmnácté místo. Drobný udržel čisté konto počtvrté v sezoně, jeho spoluhráč Petr Jiráček se do hry nedostal.

Suverénní Bayern si udržel stoprocentní domácí bilanci díky dvěma gólům z obou poločasů. Jako první skóroval zpoza pokutového území Mario Götze, druhou branku přidal po nahrávce Arjena Robbena hlavou zblízka Robert Lewandowski. Ve druhém poločase navýšili skóre Robben a Sebastian Rode.

Nahrávkou na poslední gól ozdobil svůj první start od vítězného finále mistrovství světa záložník Bayernu Basian Schweinsteiger, který se zotavil po zranění levého kolena.

Wolfsburg celkově ve všech soutěžích osmkrát v řadě zvítězil, ale po reprezentační pauze o svou sérii přišel. Dosud třetí nejlepší obrana v lize zaváhala na hřišti Schalke třikrát už během úvodní půlhodiny, kdy se dvakrát trefil Maxim Choupo-Moting a jednu branku přidal Christian Fuchs.

Těsně před pauzou sice snížil Ivica Olič a čtvrt hodiny před koncem stáhl rozdíl na jediný gól Nicklas Bendtner, ale srovnat se již "Vlkům" nepodařilo.

Své bundesligové trápení znovu prodloužil Dortmund. Na hřišti Paderbornu vedl už 2:0 díky Pierru-Emericku Aubameyangovi, který nejprve otevřel skóre a poté připravil druhý gól pro Marca Reuse. Po přestávce však nováček díky trefám Lukase Ruppa a Mahira Saglika srovnal na konečných 2:2. Borussia má v tabulce jen dva body k dobru na poslední Stuttgart.

Fotbalisté Bayernu vyhráli doma v bundesligovém utkání nad Hoffenheimem

Záložník Reus vrátil po zranění kotníku, ale zápas kvůli zdravotním problémům nedohrál. Trávník opustil s nateklým chodidlem a podle kouče Jürgena Kloppa není prognóza optimistická. "Je to velmi těžké zpracovat, že by zase mohl chybět. Je to horší než ta remíza," řekl kouč na adresu hráče, který v létě kvůli zranění přišel i o zlato z MS.

Freiburg se záložníkem Vladimírem Daridou se udržel o bod před Dortmundem díky remíze 2:2 v Mohuči. Na hřišti soupeře sice prohrával po brance Júniora Díaze, na tu ale už za tři minuty odpověděl Jonathan Schmid a po přestávce otočil skóre Admir Mehmedi. V předposlední minutě vyrovnal Stefan Bell.

O vedení přišel rovněž Mönchengladbach, který navzdory náskoku prohrál s Frankfurtem 1:3. Útočník Eintrachtu Václav Kadlec do utkání nezasáhl. Tři body za vítězství 3:1 si připsal Leverkusen v boji o čtvrtou příčku s Hannoverem.

Rozhodující momenty utkání přišly až v závěru. Götz hodil dlouhý aut do vápna, brémský obránce míč pouze prodloužil na střídajícího lotyšského reprezentanta Artjomse Rudnevse a ten se poprvé v sezoně prosadil.

Brémy i s Theodorem Gebre Selassiem dohrávaly zápas od 89. minuty v deseti poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Fritz. V nastavení šli hned čtyři hráči Hamburku na brankáře, Arslanova střela mířila pouze do tyče, gólman Brém Wolf si ji však srazil do branky.

Stuttgart prohrál s Augsburgem 0:1. V 72. minutě zahrál český záložník Adam Hloušek ve vlastním vápně rukou a Paul Verhaegh se z penalty nemýlil. Domácí, kteří hráli od 27. minuty oslabeni o vyloučeného Schwaaba, nedokázali zareagovat a s devíti body zůstali na dně tabulky. Stuttgart nebodoval s Augsburgem počtvrté za sebou, vítězný tým se posunul na pohárové šesté místo.

Kolín nad Rýnem - Hertha Berlín 1:2
Branky: 58. Ujah - 28. Beerens, 86. N'Djeng.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.