Šokující pořadí v bundeslize. Bayern je první, Dortmund poslední

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

SOUHRN 13. KOLA BUNDESLIGY | Tohle je senzace! Fotbalisté Borussie Dortmund prohráli na hřišti Frankfurtu 0:2, již jistí osmifinalisté Ligy mistrů se tak  ocitli po sérii bídných výsledků na posledním místě bundesligy. Neohroženě první je nadále Bayern Mnichov, který vyhrál na půdě Herthy Berlín 1:0. Na druhé místo sedm bodů za vedoucí Bayern se posunul po výhře 1:0 nad Gladbachem Wolfsburg.

Frankfurt se pustil do Borussie opravdu s chutí. Do vedení ho poslal už v 5. minutě Alexander Meier po skvělé akci s Marco Russem. Druhý gól přidal Eintracht po poločasové přestávce. Haris Seferovič využil v 78. minutě zaváhání Gintra při malé domů a zvýšil na 2:0 pro Frankfurt.

Utkání tak skončilo výhrou domácích. Ti se vyhoupli na devátou pozici. Borussia spadla na poslední místo, ze 13 kol nasbírala pouhých 11 bodů.

Bayern vede ligu o 7 bodů

Bayern svého soupeře v prvním poločase přestřílel poměrem 10:0, ale dát gól dokázal pouze v 27. minutě levou nohou Robben. Mnichovský klub si mnoho dalších šancí nevypracoval, těsné vedení ale udržel a v lize zůstává neporažen. Záložník Ribéry nastoupil ke 185. bundesligovému utkání, což se z francouzských fotbalistů povedlo pouze Delpierreovi.

Schalke vedlo nad Mohučí zásluhou Huntelaara po 25 minutách 2:0. Druhá trefa v zápase byla pro nizozemského reprezentanta jubilejní 100. brankou v dresu Schalke. Ve 44. minutě snížil se sedmi góly nejlepší střelec Mohuče Okazaki.

V druhé pětačtyřicetiminutovce nejprve na 3:1 zvýšil střídající Barnetta a o chvíli později Huntelaar zkompletoval čtvrtý hattrick v německé lize. Vyrovnal tím nizozemský rekord v soutěži, který drželi Robben a Makaay.

Darida skóroval, Freiburg utržil debakl

Stuttgart, v jejichž základní sestavě nastoupil také Adam Hloušek, se proti Freiburgu dostal do vedení po půlhodině hry, hlavou se prosadil Rakušan Harnik.

Na Daridovo vyrovnání pak krátce po poločase odpověděl po rychlém brejku Gruezo, třetí stuttgartský gól přidal Werner a čtvrtý znovu Harnik. To už domácí hráli v oslabení, v 70. minutě dostal za faul zezadu červenou kartu srbský stoper Mitrovič.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Wolfsburg - Mönchengladbach 1:0
Branky: 12. Knoche

Hoffenheim - Hannover 4:3
Branky: 19. Schwegler, 37. Volland, 59. Polanski, 63. Süle - 43. a 86. Stindl, 52. Joselu

Leverkusen - Kolín nad Rýnem 5:1
Branky: 26. a 90. Bellarabi, 79. a 88. Drmič, 61. Calhanoglu - 4. Lehmann z pen.

Schalke - Mohuč 4:1
Branky: 9., 25. a 61. Huntelaar, 54. Barnetta - 44. Okazaki

Freiburg - Stuttgart 1:4
Branky: 42. Darida - 31. a 76. Harnik, 52. Gruezo, 68. Werner.

Branka: 12. Knoche

Eintracht Frankfurt - Dortmund 2:0
Branky: 5. Meier, 78. Seferovic

1. Bayern 34 25 4 5 80:18 79