Dortmund doma zase nevyhrál, s Wolfsburgem bral remízu 2:2

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN 16. KOLA BUNDESLIGY | Podzimní mistr německé bundesligy Bayern Mnichov vede po 16. kole nejvyšší německou soutěž o jedenáct bodů před Wolfsburgem. Ten ve středu remizoval na půdě Dortmundu (2:2), který je až na 16. místě tabulky.

Parádní finiš předvedl doma Frankfurt v souboji s berlínskou Herthou. Prohrával 2:4, ale Meier nejprve v 90. minutě snížil, aby v nastavení stejný hráč zajistil Eintrachtu bod za remízu 4:4. Český útočník Václav Kadlec proseděl zápas na lavičce náhradníků domácích.

Bayern předvedl proti Freiburgu jednoznačný zápas na jednu branku a od výraznější porážky zachránil sestupem ohrožené hosty gólman Roman Bürki. Ten nestačil pouze na dvě hlavičky, jež orámovaly poločasovou přestávku. Skóre otevřel ve 41. minutě svým 100. gólem za Bayern Nizozemec Arjen Robben, ve 48. minutě zvýšil mistr světa Thomas Müller.

Hráči mnichovského velkoklubu tak dali nejlepší možný dárek kouči Pepu Guardiolovi v jeho jubilejním 50. bundesligovém zápase - 42. vítězství.

V dresu Freiburgu, jenž klesl v tabulce na předposlední místo, hrál do 72. minuty obránce Pavel Krmaš. Záložník Vladimír Darida nebyl kvůli zranění žeber v nominaci.

V záchranářském souboji vyhrál Stuttgart 1:0 v Hamburku a z posledního místa se posunul na patnácté, přičemž se bodově dotáhl na dnešního soupeře. Třízápasovou domácí vítěznou sérii HSV ukončil brankou ve 42. minutě Florian Klein, jenž překonal českého gólmana Jaroslava Drobného, podle agentury SID nejlepšího hráče Hamburku.

Německá fotbalová liga - 16. kolo

Dortmund - Wolfsburg 2:2
Branky:
8. Aubameyang, 76. Immobile - 29. De Bruyne, 85. Naldo

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlín 4:4
Branky:
90. a 90.+1 Meier, 43. Aigner, 58. Seferovic - 21. Brooks, 33. Ben Hatira, 37. Schieber, 81. Niemeyer

Branky:
31. vlastní Ayhan - 44. Choupo-Moting, 78. Neustädter.

18. Paderborn 34 7 10 17 31:65 31

Fotbalisté Dortmundu v ligové bitvě s Wolfsburgem dvakrát vedli, ale ani jednou náskok neudrželi. Zápas skončil nerozhodně 2:2