Dortmund měl kliku a unikl ostudě. Poslední přezimuje Freiburg

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 17. KOLA BUNDESLIGY | Útočník Joselu je hrdinou Dortmundu, i když hraje za Hannover. Jak je to možné? Joselu totiž v nastaveném čase zápasu ve Freiburgu vyrovnal na 2:2, což rozhodlo o tom, že tým BVB unikne ostudě. Poprvé v historii totiž hrozilo, že Dortmund přezimuje na poslední příčce. Tahle trefa ale srazila na dno právě Freiburg. Oba týmy mají shodně 15 bodů.

V dresu Freiburgu nastoupil v základní sestavě i český reprezentant Vladimír Darida a byl vidět. Třeba v patnácté minutě jeho dělovka proletěla jen pár centimetrů těsně nad břevnem. V poslední minutě první půle pak byl právě Darida na začátku gólové akce. Přihrál Günterovi, po jehož příhře Frantz skóroval 1:0.

Domácí měli raketový start i do druhého poločasu. Snad po osmi sekundách zvonila tyč branky Hannoveru, míč se odrazil k Daridovi, jenž pohotově pálil. Radost mu ale pokazil parádní zákrok gólmana hostů.

Deset minut před koncem pak Darida střídal a na place už v dresu domácích vydržel jen obránce Pavel Krmaš. Ten slavil druhý gól Freiburgu, který obstaral v 81. Kempf. V tu chvíli to vypadalo, že Dortmund zůstane přikovaný na poslední příčce. Jenže nakonec se senzace nekonala.

Hannover rychle snížil a pak v úplném závěru vyrovnal na 2:2. Freiburg tak popáté v sezoně inkasoval branku v posledních třech minutách a stála ho další body a srazila ho i na poslední místo. Bundesliga má nyní na šest týdnů zimní přestávku.

Hertha Berlín utrpěla v neděli doma pořádný debakl, když prohrála s Hoffenheimem vysoko 0:5. Už v poločase vedli hosté o tři branky a měli zápas pod kontrolou.

Hertha nezvládla středeční duel ve Frankfurtu, kde dostala v poslední minutě dvě branky a získala jen bod za remízu 4:4. Doma, při loučení s rokem 2014, ale dopadla daleko hůř.

Hoffenheim šel do vedení ve 23. minutě, když si míč do vlastní sítě usměrnil Brooks. Pak se ještě před poločasem prosadil dvakrát z pokutového kopu Salihovič. Kdo čekal, že po pauze Hertha zabere, byl zklamán. Hoffenheim naopak ještě dalšími dvěma trefami navýšil náskok na konečných 5:0 pro hosty.

Hoffenheim tak oslavil druhou výhru venku v této sezoně, do duelu v Berlíně dal na hřištích soupeřů jen pět branek, nyní tedy své střelecké konto navýšil o 100 procent. Herta přezimuje třináctá, ale s malým bodovým náskokem na sestupové příčky.

Fotbalisté Bayernu Mnichov zakončili letošní rok v německé lize vítězstvím 2:1 v Mohuči. Osmé vítězství v řadě jim gólem v poslední minutě zařídil Arjen Robben a bavorský velkoklub tak před víkendovým programem vede tabulku o 14 bodů před Wolfsburgem. Vicemistr Dortmund stráví zimní přestávku v německé fotbalové lize na sestupové příčce. Odsoudila ho tam dnešní prohra 1:2 v Brémách.

Podzimní šampion, který v bundeslize už více než osm měsíců neprohrál a posledních sedm zápasů vyhrál se skóre 18:1, dnes překvapivě ztrácel od 21. minuty po trefě Elkina Sota. Mistr světa Bastian Schweinsteiger sice vzápětí přesnou střelou z přímého kopu vyrovnal, favorizovaní hosté se pak ale dlouho nemohli prosadit.

Mohuč, která na vítězství čeká už devět utkání, ale nakonec třetí remízu v řadě neuhájila. Nejlepší střelec Bayernu Robben využil v 90. minutě v pokutovém území přesný centr Thomase Müllera a desátým gólem v sezoně poslední zápas před zimní přestávkou rozhodl.

Vicemistr z Dortmundu stráví zimní přestávku německé fotbalové ligy na sestupové příčce. Odsoudila ho tam dnešní prohra 1:2 v Brémách. A to Borussia ještě může klesnout na úplné dno, pokud v neděli Freiburg doma porazí Hannover.

Vítězný Werder se na poslední chvíli vydrápal z posledního místa. Dortmund zchladil už po třech minutách Davie Selke. Hrdina zápasu si po hodině hry pohrál s kapitánem Borussie a oporou obrany německých mistrů světa Matsem Hummelsem a vybídl k druhému gólu Fina Bartelse.

Hummels si sice za chvíli spravil chuť, když vyhrál hlavičkový souboj s českým obráncem Theem Gebre Selassiem a míč skončil v síti, ovšem na vyrovnání už loňský finalista Ligy mistrů nedosáhl. I když střídající Šindži Kagawa k tomu měl velmi blízko, jenže v pokutovém území při střele netrefil dobře míč.

Důležitý bod v boji o záchranu získal Hamburk na hřišti Schalke, které naopak usiluje o účast v Lize mistrů. Před zápasem domácí klub zveřejnil zprávu, že prodloužil s Klaasem-Janem Huntelaarem smlouvu o dvě sezony do roku 2017 a nizozemský kanonýr hned mohl ukázat, že to byl dobrý krok. Jenže proti bylo štěstí i český gólman Jaroslav Drobný.

Huntelaar po 75 vteřinách nastřelil míč do břevna a Drobnému pak branková konstrukce pomohla ještě jednou. Vedle toho předvedl řadu těžkých zákroků a v 15. zápase v sezoně vychytal pošesté čisté konto. Podruhé v ročníku se objevil v základní sestavě Hamburku Petr Jiráček, měl i velkou šanci, jenže ve skluzu míč do odkryté branky nedopravil.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Mohuč - Bayern 1:2
Branky: 21. Soto - 24. Schweinsteiger, 90. Robben

Augsburg - Mönchengladbach 2:1
Branky: 20. Feulner, 51. Bobadilla - 3. Kruse z pen.

Brémy - Dortmund 2:1
Branky: 3. Selke, 62. Bartels - 69. Hummels

Leverkusen - Eintracht Frankfurt 1:1
Branky: 83. Bellarabi - 36. Meier z pen.

Schalke - Hamburk 0:0

Stuttgart - Paderborn 0:0

Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 2:1
Branky:
16. Dost, 78. Naldo - 11. Maroh.

Hertha - Hoffenheim 0:5
Branky: 26 a 39. obě z pen. Salihovič, 23. vlastní Brooks, 74. Schipplock, 84. Rudy.

Freiburg - Hannover 2:2
Branky: 45. Frantz, 81. Kempf - 83. Bittencourt, 90+3. Joselu.

1. Bayern 34 25 4 5 80:18 79
2. Wolfsburg 34 20 9 5 72:38 69
3. Mönchengladbach 34 19 9 6 53:26 66
4. Leverkusen 34 17 10 7 62:37 61
5. Augsburg 34 15 4 15 43:43 49
6. Schalke 34 13 9 12 42:40 48