Kolaps Schalke. Za dvanáct minut dal Dortmund tři branky

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 23. KOLA | Fotbalisté Dortmundu zvítězili ve šlágru bundesligy nad Schalke 3:0. Hosté z Gelsenkirchenu drželi dlouho remízu, jenže dvanáct minut před koncem dostali gól a pak se sesypali. Borussia zvítězila v německé nejvyšší soutěži počtvrté za sebou.

Dortmund doma svého rivala od začátku přehrával, ale výraznou střeleckou převahu dlouho nedokázal přeměnit v góly. Skóre otevřel až v 78. minutě Pierre-Emerick Aubameyang, kterého záhy napodobil Henrik Mchitarjan a třetí branku Borussie přidal čtyři minuty před koncem Marco Reus. Páté Schalke, které bylo v útoku neškodné, vyhrálo jediný z posledních pěti ligových duelů.
Freiburg s českými hráči Vladimírem Daridou a Pavlem Krmašem v sestavě prohrál 0:1 v Leverkusenu a propadl se na předposlední místo. Utkání rozhodl ve 33. minutě kapitán Bayeru Simon Rolfes. Domácí navázali na středeční výhru 1:0 nad Atléticem Madrid v úvodním osmifinále Ligy mistrů.
Hertha díky gólu Salomona Kaloua z 88. minuty zdolala v Berlíně Augsburg 1:0 a posunula se z předposlední na čtrnáctou pozici. Poslední Stuttgart zůstal po remíze 1:1 v Hannoveru na dně tabulky. Adam Hloušek za hostující tým nastoupil až na závěr nastaveného času.

Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavili 115. výročí založení klubu vítězstvím 4:1 nad Kolínem nad Rýnem a čtvrtou výhrou v řadě si upevnili vedení v bundeslize. Před víkendovým programem vedou tabulku před Wolfsburgem o jedenáct bodů.

Bayern, který v předchozích dvou zápasech nastřílel soupeřům celkFotbalisté em 14 gólů, začal i tentokrát aktivně. Ve třetí minutě poslal domácí do vedení Bastian Schweinsteiger , který si naskočil na rohový kop Arjena Robbena . O sedm minut později už vedl bavorský tým 2:0 poté, co Franck Ribéry prokličkoval mezi soupeři a ze zhruba 20 metrů se trefil k tyči.

Poté se ale střelecké představení dočasně zadrhlo a hráči Bayernu další šance neproměnili. V nastavení prvního poločasu se naopak prosadili hosté, hlavou se trefil Anthony Ujah.

Těsný náskok zvýraznil dvacet minut po přestávce nizozemský kanonýr Robben. Nejlepší střelec německé ligy si naskočil na centr Ribéryho a připsal si už 17. gól v sezoně. O necelých deset minut později přidal čtvrtou branku Bayernu Robert Lewandowski.

18. Paderborn 34 7 10 17 31:65 31

Fanoušci Dortmundu si vítězství nad velkým rivalem užili.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.