Autor: rjm, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

NĚMECKÁ LIGA - SOUHRN 30. KOLA | Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví čtyři kola před koncem německé ligy třetí mistrovský titul v řadě. Rozhodla o tom dnešní prohra druhého Wolfsburgu 0:1 na hřišti Mönchengladbachu, po které "Vlci" ztrácejí na Bayern nedostižných patnáct bodů. Bavorský celek získal 25. mistrovskou trofej.

Bayern se ale proti Herthě dlouho trápil, sice držel častěji míč, ale šance nepřicházely. Hertha výborně bránila a dokonce mohla jít chvíli po poločasové přestávce do vedení, jenže Nica Schulze ve velké šanci vychytal Manuel Neuer. Domácí tým nakonec deset minut před koncem vysvobodil Bastian Schweinsteiger, který nádherně zakončil zpětnou přihrávku Weisera.

Fotbalisté Freiburgu se rvou ze všech sil o záchranu v nejvyšší německé soutěži. V souboji dvou ohrožených týmů remizovali ve Stuttgartu 2:2, i když prohrávali už 0:2. Situaci na konci tabulky zdramatizoval i Hamburk, který v domácím prostředí vedl nad Augsburgem už 2:0, aby nakonec vyhrál těsně 3:2.

Hamburk prohrál pět posledních bundesligových utkání a nutně potřeboval naplno zabrat. Zdálo se, že se mu to může podařit, protože nad Augsburgem vedl po necelých dvaceti minutách 2:0. Jenže pak hosté snížili a po přestávce dokonce vyrovnali.

To už s HSV nevypadalo zrovna dobře. Z nerozhodného stavu se ale hosté těšili jen dvě minuty, pak podruhé v utkání udeřil gólově Lasogga a vystřelil pro HSV důležité tři body. Posledních patnáct minut odehrál za HSV i Petr Jiráček.

Stuttgart v bitvě dvou namočených týmů udeřil dvakrát v rozmezí 24. a 27. minuty, jenomže pak mu v bitvě s Freiburgem zavařil český fotbalista Adam Hloušek. Ten nejprve vyrobil penaltu, z níž hosté snížili. Hloušek navíc viděl žlutou kartu, kterou o pár minut později za faul ve středu hřiště proměnil v kartu červenou a musel ze hřiště. A chvíli před koncem pak hosté srovnali na 2:2.

Jiné starosti má Dortmund. Tým, který po podzimu jen se štěstím unikl poslední příčce, je po výhře nad Frankfurtem sedmý a od pohárové Evropy ho dějí jen tři body. Borussii poslal do vedení z penalty Aubameyang, aby o chvíli později přidal druhou trefu žlutočerných Kagawa.

18. Paderborn 34 7 10 17 31:65 31

Hrdina Bayernu je Bastian Schweinsteiger. Jeho gól rozhodl o výhře nad Herthou Berlín 1:0