Bayern penalty nezvládl. Do finále poháru postupuje Dortmund

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Bayernu Mnichov letos k zisku bundesligového titulu nepřidají pohárový triumf. V dnešním semifinále proti Dortmundu naprosto propadli na vyprodaném domácím stadionu při penaltovém rozstřelu, v němž neproměnili žádný ze čtyř pokusů

Zápas skončil i po prodloužení 1:1, Borussia zvítězila na penalty 2:0 a stejně jako před rokem postoupila do finále. Po hrubě nevydařeném podzimu tak může tým loučícího se trenéra Jürgena Kloppa přece jen v této sezoně pomýšlet na zisk trofeje.

Bayern dva dny po zisku mistrovského titulu mířil do pohárového finále a od 30. minuty vedl po gólu bývalého dortmundského hráče Roberta Lewandowského. Jenže Pierre-Emerick Aubameyang čtvrt hodiny před koncem vyrovnal a hosté se udrželi ve hře i v prodloužení, v jehož druhé polovině byl vyloučen za druhou žlutou kartu Kevin Kampl.

Bayern pak při penaltách vyhořel. Philipp Lahm přestřelil, Xabi Alonso poslal míč mimo, Maria Götzeho vychytal Mitchell Langerak a brankář Manuel Neuer, který předtím oživil šanci Bayernu zákrokem proti penaltě Matse Hummelse, jako čtvrtý domácí střelec trefil jen břevno.

Dortmund dosud vyhrál domácí pohár třikrát, o čtvrtý zisk se pokusí 30. května v Berlíně proti vítězi středečního duelu mezi třetiligovým Bielefeldem a druhým týmem bundesligy Wolfsburgem.

Hosté: 75. Aubameyang

Domácí: Neuer – Rafinha, Boateng, Benatia, Bernat – Lahm, Xabi Alonso, Thiago Alcântara (68. Robben, 84. Götze) – Müller (76. Schweinsteiger), Lewandowski, Weiser

Hosté: Langerak – Durm, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer – Bender (91. Kehl), Gündogan – Błaszczykowski (83. Kampl), Kagawa (70. Mchitarjan), Reus – Aubameyang

Domácí: Rafinha, Alonso, Benatia

Hosté: Kampl, Papastathopoulos, Kampl (č)