Leverkusen si smlsnul na Bayernu, Hamburk je mimo pásmu sestupu

Autor: rjm, ČTK
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

NĚMECKÁ LIGA – SOUHRN 31. KOLA | Fotbalisté Schalke se drží naděje na postup do evropských pohárů. Na domácí půdě vydřeli výhru nad zachraňujícím se Stuttgartem 3:2 a z páté příčky by nyní šli přímo do Evropské ligy. Šestý je Augsburg, který remizoval doma s Kolínem nad Rýnem 0:0. Na něj by čekala kvalifikace o Evropskou ligu, bodové rozdíly jsou ale minimální. Fotbalisté Leverkusenu porazili Bayern Mnichov 2:0, ale na třetím místě je opět předstihl Mönchengladbach, který zvítězil na půdě Herthy.

Bayern Mnichov si už v předchozím kole zajistil mistrovský titul, pro Leverkusen šlo ale o důležité utkání a už v 11. minutě jeho útočník Kiessling dostal míč do sítě Bayernu, v době finální přihrávky však stál v ofsajdu.

Hosté mohli otevřít skóre o čtvrt hodiny později, kdy Götze už překonal gólmana Lena, gólu však zabránil skluzem obránce Jedvaj. Leno podržel Leverkusen na začátku druhé půle při pokusu Pizarra a pak už úřadovali domácí.

Nejprve v 55. minutě Calhanoglu překonal Neuera z přímého kopu, v závěru pak Bellarabi vybojoval míč a poslal jej Brandtovi, který pojistil náskok domácích a stylově oslavil devatenácté narozeniny. Leverkusen prodloužil sérii bez porážky na deset utkání.

O bod za poháry je Werder Brémy s českým obráncem Gebre Selassiem, který vyhrál doma nad Frankfurtem 1:0. V závěsu jsou ještě Hoffenheim s Dortmundem, jejich vzájemný souboj skončil nerozhodně 1:1.

Vyhráno v boji o záchranu nemá Freiburg. V sestavě s Čechy Daridou a Krmašem, doma totiž prohrál 1:2 s Paderbornem a s třiceti body je jen o skóre před Hannoverem. Ten získal hodně cenný bodík na hřišti Wolfsburgu, jenž na jaře neúspěšně proháněl mistrovský Bayern.

Blízko důležitých bodů byl i Stuttgart, jenž vedl na hřišti Schalke 2:1, ale nakonec prohrál i díky vlastnímu gólu v úplném závěru 2:3 a v tabulce je poslední.

Hamburk si připsal důležitou výhru

Hamburk zvítězil v 31. kole německé fotbalové ligy na půdě Mohuče 2:1 a ze sedmnáctého místa poskočil na nesestupovou čtrnáctou pozici. Pět týmů na konci tabulky bundesligy nyní dělí jen čtyři body.

Hamburk vyhrál už v minulém kole nad Augsburgem a vzestup formy potvrdil i na půdě desáté Mohuče. Byl sice na začátku utkání pod velkým tlakem a dvakrát ho podržel brankář Adler, ale po nešťastné hlavičce domácího Baumgartlingera do vlastní brány se ujal vedení.

Ačkoliv hru tvořila především Mohuč, měli hosté také řadu šancí na zvýšení skóre. Jenže to se jim nepodařilo a v 76. minutě po povedené akci srovnal Malli. Hosté dokonce mohli přijít o všechny body, jenže je opět podržel Adler, který znovu dostal přednost před Drobným.

Hamburk ovšem nakonec přece jen slavil důležité vítězství, tři minuty před koncem se po odraženém míči z vápna trefil přesně k tyči srbský záložník Kačar.

Tři body si ze soupeřova hřiště odvezla také Borussia Mönchengladbach, která zvítězila 2:1 na hřišti Herthy Berlín. Hosté rychle vedli po brance Kruseho, jen o dvě minuty později ale vyrovnal domácí Stocker.

Dlouho to poté vypadalo na remízu, pět minut před koncem se ale prosadil střídající Traoré. Kromě výhry zajistil Borussii také posun na třetí místo, které znamená přímý postup do Ligy mistrů.