10. srpna 2015 • 21:55

Divoká premiéra Daridy: Stříleli na týmový autobus, pak skóroval

Jarolím chce dvě, tři změny v sestavě: Jankto si řekl o místo Jarolím chce dvě, tři změny v sestavě: Jankto si řekl o místo
Darida v Overtimu: Na EURO nám chyběla lehkost, Jarolím dal nový impulz Darida v Overtimu: Na EURO nám chyběla lehkost, Jarolím dal nový impulz

Ani nepříjemnost v podobě střelby na týmový autobus nepokazila fotbalovému reprezentantovi Vladimíru Daridovi soutěžní premiéru v dresu Herthy Berlín. V Německém poháru přispěl gólem k výhře 2:0 na hřišti Bielefeldu.

Fotbalisté Herthy přijeli do Bielefeldu už v neděli. Když pak řidič autobusu jel pro hráče, předjel ho motocyklista, hrozil pěstí a následně na autobus minimálně jednou vystřelil. Vše se obešlo bez zranění i díky tomu, že v autobuse kromě řidiče nikdo jiný nebyl. Případ řeší policie.

"Řidič jel na nádraží pro tým, který přicestoval vlakem. Neznámý pachatel na motorce na něj vystřelil," řekl sportovní ředitel Herthy Michael Preetz. "Je to neuvěřitelné šílenství," dodal.

Hráči se incidentem nenechali rozhodit a v Bielefeldu vyhráli 2:0. V 73. minutě se prosadil Salomon Kalou, dvě minuty před koncem pak zazářil Darida a pojistil vítězství.

Problémy přinesl i jiný zápas Německého poháru mezi třetiligovým Osnabrückem a druholigovým Lipskem, který se nedohrál poté, co byl v 71. minutě zasažen zapalovačem do hlavy hlavní rozhodčí Martin Petersen a nemohl pokračovat ve hře. Osnabrück vedl od 23. vteřiny po gólu Halila Savrana.

Střelba se obešla bez zranění i díky tomu, že v autobuse kromě řidiče nikdo jiný nebyl

Témata:  HerthaDaridapohárNěmeckoSportfotbal

1.  Bayern 25 19 5 1 61:13 62
2.  Lipsko 25 15 4 6 43:28 49
3.  Dortmund 25 13 7 5 54:27 46
4.  Hoffenheim 25 11 12 2 46:25 45
5.  Hertha Berlin 25 12 4 9 34:30 40
6.  Köln 25 9 10 6 37:29 37
7.  Frankfurt 25 10 6 9 25:27 36