12. září 2015 • 20:52

PODVOD, zuří Augsburg. O bod na Bayernu přišel trapnou penaltou

Fotbalisté Augsburgu se po prohře 1:2 na Bayernu hněvali na rozhodčí
Unikátní záběry ze šlágru Sparta - Plzeň: Rosický v obleku i trable kapitána Unikátní záběry ze šlágru Sparta - Plzeň: Rosický v obleku i trable kapitána
Jak si vedly hvězdy La Ligy: Nezastavitelný Messi, Ronaldo bez gólu Jak si vedly hvězdy La Ligy: Nezastavitelný Messi, Ronaldo bez gólu

Už sahali po senzačním bodu, který by jistě dali do pomyslné vitríny. Fotbalisté Augsburgu drželi ve 4. kole bundesligy remízu 1:1 na hřišti Bayernu Mnichov až do poslední minuty. Pak ale přišel šok. Domácí Douglas Costa spadl ve vápně a sudí nařídil penaltu. Z té Thomas Müller rozhodl a odstartoval tak velké (a oprávněné) stížnosti.

Augsburg na půdě vysoce favorizovaného Bayernu dokonce vedl, útočník Robert Lewandowski ale srovnal. Přestože byli hosté pod obrovským tlakem, domácí hvězdy nemohly jejich obranu v závěru překonat.

Nakonec se to Bayernu podařilo. Ale za pořádných emocí. „Prohráli jsme podvodem,“ mají jasno fanoušci skromného Augsburgu. A mají pravdu. Rozhodující penalta totiž byla více než sporná.

Douglas Costa si hodil ve vápně soupeře míč a do bránícího hráče narazil. Obránce Augsburgu nemohl v tu chvíli nic dělat, musel by se jedině někam s nadsázkou teleportovat. Neudělal pohyb do strany, jen dal ruce reflexivně před sebe.

VIDEO | Neoprávněná penalta pro Bayern proti Augsburgu

Přesto hlavní sudí s pomocí asistenta nařídil pokutový kop a Thomas Müller ho proměnil. Bayern tak doma vyhrál 2:1 a zůstal v bundeslize stoprocentní stejně jako Dortmund. Nutno dodat, že tentokrát ale uspěl velmi neférově. Augsburg navíc přišel o senzační bod.

„Jako trenér nevíte, jestli se máte smát, nebo brečet. Myslím, že jsme 90 minut předváděli dobrý fotbal. Pak ale do hry vstoupí asistent rozhodčího a chce být také důležitý. Kluci jinak předvedli opravdu dobrý výkon a takový výsledek je pro nás trpký,“ okomentoval rozhodující moment naštvaný kouč Augsburgu Markus Weinzierl.

1.  Bayern 30 21 7 2 73:17 70
2.  Lipsko 30 19 5 6 56:31 62
3.  Dortmund 30 16 8 6 65:35 56
4.  Hoffenheim 30 14 13 3 57:32 55
5.  Hertha Berlin 30 14 4 12 38:35 46
6.  Freiburg 30 13 5 12 38:52 44
7.  Werder 30 12 6 12 50:51 42
8.  Köln 30 10 11 9 43:37 41