20. září 2015 • 17:40

Bayern vyškolil nováčka, Stuttgart hrál bez Hlouška a padl se Schalke

Kingsley Coman se raduje ze svého gólu do sítě Bayernu, úřadující mistr vyhrál 3:0
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

SOUHRN 5. KOLA BUNDESLIGY Bayern Mnichov vyhrál v 5. kole německé fotbalové ligy na hřišti nováčka Darmstadtu 3:0 a zůstal v čele tabulky bez ztráty jediného bodu. Fotbalisté Hoffenheimu s českým obráncem Pavlem Kadeřábkem prohráli v předehrávce 1:3 v Mohuči. Na kontě tak mají stále jen bod a v tabulce jsou třetí od konce. Bundeslize i nadále kraluje Dortmund.

Hoffenheimu nebylo nic platné, že šel ve 13. minutě díky trefě Jonathana Schmida do vedení. Domácí obrat řídil Yunus Malli, jenž skóroval v 18., 61. a 68. minutě a prvním bundesligovým hattrickem v kariéře dovedl Mohuč k třetímu vítězství v sezoně.

Bundeslize nadále kraluje Dortmund, který ve šlágru pátého kola německé nejvyšší soutěže zdolali Leverkusen 3:0 a se stoprocentní bilancí vedou tabulku o skóre před Bayernem Mnichov. Schalke, jeden ze soupeřů pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, vyhrálo ve Stuttgartu 1:0.

Borussii nasměroval za výhrou v 19. minutě Jonas Hofmann, který dostal míč za obranu, prohodil si brankáře a přesně zakončil. Pojistku zařídil v 58. minutě Šindži Kagawa a o poslední gól se postaral čtvrt hodiny před koncem Pierre-Emerick Aubameyang, který skóroval v každém z úvodních pěti kol. Dortmund má 15 bodů a skóre 18:3.

Stuttgart v úvodních čtyřech kolech nezískal ani bod a v dnešním domácím duelu vyzkoušel poprvé v sezoně stoperskou dvojici bez Adama Hlouška. VfB měl především v prvním poločase řadu jasných šancí, žádnou ale neproměnil, naopak po změně stran překonal jeho obranu Leroy Sané.

Trenér Schalke André Breitenreiter nasadil sestavu: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Aogo - Geis - Sané (62. Höjbjerg), Goretzka, Meyer (88. Höwedes) - Di Santo, Huntelaar (71. Choupo-Moting).