Zkáza Dortmundu. Bayern rivala potupil pěti góly a uniká v tabulce

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

SOUHRN 8. KOLA | Zápas hrůzy prožili v Allianz Areně fotbalisté Dortmundu, od domácího Bayernu schytali krutou porážku 1:5. Robert Lewandovski a Thomas Müller vstřelili oba po dvou gólech, Bayern vede tabulku už o sedm bodů. A další utkání? Jan Kliment zaznamenal premiérový gól v bundeslize. Jeho branka přispěla Stuttgartu k remíze 2:2 na hřišti Hoffenheimu, navzdory které však VfB klesl na poslední místo tabulky.

První dvě vážnější příležitosti Bayernu si vypracoval Costa, gólman Bürki byl však pozorný. Nestačil ale ve 26. minutě na Müllerův pokus a o devět minut později navíc čelil pokutovému kopu, po němž znovu Müller zvýšil. Naději pro hosty vykřesal o minutu později Aubameyang, který se stal prvním hráčem v historii bundesligy, jenž se trefil v každém z prvních osmi kol.

Druhý poločas se ale vydařil mistrovskému Bayernu. Obrovskou formu z posledních zápasů potvrdil i proti svému bývalému týmu Lewandowski, který se prosadil hned dvakrát. Polský reprezentant vyrovnal rekord Christiana i Gerda Müllera, když vstřelil v prvních osmi zápasech sezony 12 branek. V posledních třech kolech navíc Lewandowski dal devět gólů, což se před ním nikomu v bundeslize nepovedlo.

Na konečných 5:1 upravil další bývalý hráč Dortmundu Götze a Borussia musela strávit první porážku v sezoně.

Kliment z náhradníka hrdinou

Kliment začal duel s Hoffenheimem na lavičce vedle krajana Adama Hlouška, ale v 63. minutě se v rámci trojího střídání dostal na hřiště, aby se pokusil zareagovat na vedoucí gól domácího Kevina Vollanda z penalty.

Mládežnický reprezentant, který do Německa přestoupil v létě po vydařeném domácím mistrovství Evropy hráčů do 21 let z Jihlavy, se trefil už v následující minutě, kdy usměrnil na vzdálenější tyč centr z rohového kopu Daniela Didaviho.

Vedení vrátil Hoffenheimu druhým gólem Volland, jenže v poslední minutě zařídil Stuttgartu čtvrtý bod v sezoně Timo Werner. Za Hoffenheim odehrál celý zápas bek Pavel Kadeřábek.

Mönchengladbach a Wolfsburg ve středu shodně prohrály v Lize mistrů s manchesterskými týmy 1:2 a ve vzájemném duelu to dlouho vypadalo na remízu, než v poslední čtvrthodině rozhodli Havard Nordtveit a Ibrahima Traoré. Nový kouč André Schubert zaznamenal ve třetím bundesligovém utkání na lavičce Borussie třetí výhru.

Drobný porážce nezabránil

Brankář Hamburku Jaroslav Drobný, který nastoupil popáté za sebou v základní sestavě, nezabránil porážce 0:3 s berlínskou Herthou v sestavě s Vladímírem Daridou. Poprvé ho z hranice pokutového území překonal Salomon Kalou, ve druhé půli krátce po sobě skóroval ještě dvakrát Vedad Ibiševič.

Ingolstadt zdolal doma Frankfurt 2:0, útočník domácích Tomáš Pekhart do hry z lavičky nezasáhl stejně jako forvard hostů Václav Kadlec. Brémy s obráncem Theodorem Gebre Selassiem prohrály v Hannoveru 0:1 a soupeř díky tomu opustil poslední příčku tabulky.

Schalke schytalo nářez od Kolína

otbalisté Schalke, kteří se v základní skupině Evropské ligy utkají s pražskou Spartou, prohráli v německé lize s Kolínem nad Rýnem 0:3. Skončila jim tak série šesti soutěžních vítězství v řadě.

Schalke sice bylo střelecky mírně aktivnější než soupeř, své pokusy ale na rozdíl od hostů zužitkovat nedokázalo. Skóre otevřel v závěru poločasu Modeste, který do Kolína před sezonou přestoupil z Hoffenheimu.

V 80. minutě si Gerhardt pohrál s obranou Schalke a zvýšil, o čtyři minuty později zpečetil stav Zoller, který se prosadil po minutě na hřišti. Kolín potvrdil, že se mu v poslední době na Schalke daří: už potřetí za sebou ve vzájemných zápasech naplno bodoval.

Trenér Schalke André Breitenreiter poslal do hry sestavu Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter (78. Höjbjerg), Aogo - Sané (87. Höwedes), Geis, Goretzka (66. Choupo-Moting), Meyer - Di Santo, Huntelaar.

Thomas Müeller přibalil Dortmundu na cestu domů dva góly

Německá fotbalová liga - 8. kolo:

Schalke - Kolín nad Rýnem 0:3
Branky: 45. Modeste, 80. Gerhardt, 84. Zoller

Bayern Mnichov - Dortmund 5:1
Branky: 26. a 35. z pen. Müller, 46. a 58. Lewandowski, 66. Götze - 36. Aubameyang)

Leverkusen - Augsburg 1:1
Branky: 39. Bellarabi - 12. vlastní Leno

Hannover - Brémy 1:0
Branka: 55. Sané

Hertha Berlín - Hamburk 3:0
Branky: 76. a 78. Ibiševič, 17. Kalou

Hoffenheim - Stuttgart 2:2
Branky: 33. z pen. a 77. Volland - 64. Kliment, 90. Werner