25. října 2015 • 17:34

Dortmund zničil Augsburg, po roce a půl si zahrál Morávek

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Dortmundu porazili v desátém kole německé ligy i díky Aubameyangově hattricku Augsburg 5:1 a zůstali na druhém místě tabulky sedm bodů za Bayernem Mnichov. Augsburg je s pěti body na dně tabulky. Druhý poločas za poražený tým odehrál český záložník Jan Morávek, jenž zasáhl po vleklém zranění do bundesligového utkání poprvé od března 2014.

Dortmund vstoupil do duelu aktivně a hned v prvních minutách si vypracoval několik šancí, obrana Augsburgu ale pomáhala gólmanovi Hitzovi blokováním střel. V 18. minutě už ale po Gündoganově přihrávce otevřel skóre Aubameyang. Další dvě trefy domácích přidal do konce poločasu Reus, na obě nahrál Kagawa.

Po přestávce Augsburg nastoupil se dvěma změnami v sestavě, jedním z nově příchozích byl Morávek. Čtyři minuty poté snížil hlavou po Wernerově přímém kopu Bobadilla. Jakékoliv naděje bavorského celku na bodový zisk ale utnul dalšími dvěma trefami Aubameyang. Gabonský reprezentant vstřelil ve všech soutěžích v této sezoně už 20 branek, což se nikomu v pěti největších evropských ligách zatím nepovedlo. Zároveň se s 13 góly dělí o první místo v tabulce bundesligových střelců s Lewandowským z Bayernu.

Bayern oslavil rekordní výhru

Bayern nastartoval za třemi body ve 35. minutě Arjen Robben, který se vrátil do sestavy poprvé od zranění třísel z kvalifikačního utkání Nizozemska s Islandem ze začátku září. Hned za pět minut se trefil Arturo Vidal, po přestávce zvýšil třináctým gólem v ročníku nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski a skóre uzavřel z penalty Thomas Müller.

Obhájce titulu Bayern přišel v Lize mistrů v úterý proti Arsenalu o sérii dvanácti výher v řadě, ale v domácí soutěži dnes devítizápasovou šňůru natáhl. Díky stoprocentní bilanci vede před druhým Dortmundem, který má nedělní utkání s Augsburgem k dobru, o deset bodů.

Leverkusen navázal na přestřelku 4:4 z úterního duelu Ligy mistrů s AS Řím a zbavil se nálepky třetího nejhoršího útoku bundesligy. Čtyři góly mu navíc tentokrát stačily na tři body. Bayer sice doma pustil Stuttgart dvakrát do dvougólového náskoku, ale dvěma slepenými brankami v 70. a 71. minutě srovnal na 3:3 a minutu před koncem rozhodl o triumfu 4:3.

V té době už byl několik minut na hřišti útočník hostů Jan Kliment, naopak Adam Hloušek strávil celé utkání na lavičce.

Brémy i s obráncem Theodorem Gebre Selassiem triumfovaly v Mohuči 3:0 a přerušily sérii pěti bundesligových porážek. Díky třetímu vítězství v sezoně se Werder posunul mimo sestupové příčky, kam klesl Stuttgart.

Jen tři body za druhou Borussií Dortmund je po vítězství 1:0 nad nováčkem z Ingolstadtu Hertha Berlín. Celý zápas za vítěze odehrál záložník Vladimír Darida.

Kadeřábek se nevešel ani na lavičku

Český obránce Pavel Kadeřábek, jenž v minulém utkání při porážce 2:4 ve Wolfsburgu střídal už ve 22. minutě, poprvé v tomto ročníku chyběl v sestavě Hoffenheimu. Nebyl dokonce ani v nominaci na zápas. V brance Hamburku udržel čisté konto René Adler, Jaroslav Drobný zůstal na lavičce.

Hoffenheim má po deseti zápasech na kontě jen šest bodů a má jednobodový náskok před posledním Augsburgem, který hraje v neděli v Dortmundu. Špatné výsledky Hoffenheimu by podle německých médií mohl odnést vyhazovem trenér Markus Gisdol.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 4:0
Branky: 35. Robben, 40. Vidal, 62. Lewandowski, 76. Müller z pen.

Darmstadt - Wolfsburg 0:1
Branka: 78. Caligiuri

Hannover - Eintracht Frankfurt 1:2
Branky: 51. Klaus - 57. a 66. Stendera

Leverkusen - Stuttgart 4:3
Branky: 58. Bellarabi, 70. Boenisch, 71. Hernández, 89. Mehmedi - 50. Harnik, 54. Didavi, 60. Rupp

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.