8. listopadu 2015 • 20:10

Schalke padlo v derby s Dortmundem, Gebreho odvezli do nemocnice

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Bayern Mnichov porazil ve 12. kole německé fotbalové ligy Stuttgart jednoznačně 4:0, vyhrál pojedenácté v sezoně a spolu s jednou remízou vytvořil ziskem 34 bodů nový rekord bundesligy v této fázi soutěže. Naopak překvapivě ztratily body Mönchegladbach, Wolfsburg i Leverkusen. Pěknou asistencí už v pátek pomohl k výhře Herthy Berlín Vladimír Darida. Borussia Dortmund porazila ve vestfálském derby Schalke 3:2 a po čtvrté výhře v řadě ztrácejí na vedoucí Bayern stále pět bodů.

Schalke, s kterým v základní skupině Evropské ligy dvakrát remizovala pražská Sparta, z posledních tří zápasů získalo jediný bod.

Závěr prvního poločasu byl bohatý na góly. Po půlhodině hry otevřel skóre po Ginterově centru domácí záložník Kagawa, o tři minuty později ale vyrovnal nizozemský reprezentant Huntelaar. Přesto hosté šli do šaten s jednogólovým mankem, neboť krátce před přestávkou vrátil Dortmundu vedení Ginter.

Borussia měla v zápase převahu a potvrdila ji i po změně stran. Trefil se Aubameyang, který 14. brankou v sezoně znovu srovnal gólový účet s Lewandowským z Bayernu. Následně vytáhl několik povedených zákroků brankář Schalke Fährmann a v 71. minutě dal hostům naději na bodový zisk druhým zásahem Huntelaar. Vyrovnávací gól ale celek z Gelsenkirchenu nepřidal.

Augsburg od 20. září čeká na bundesligové vítězství a ani po zápase s Brémami se radovat nemohl. Hosté zvítězili 2:1 po gólech Pizarra a Bartelse, v závěru zkorigoval výsledek z penalty Verhaegh.

Obránce Theodor Gebre Selassie nastoupil v základní sestavě Brém, v 81. minutě byl ale po střetu s Wiedwaldem odnesen ze hřiště na nosítkách. Klub uvedl, že český pravý bek byl převezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Za poražený tým odehrál posledních 35 minut záložník Jan Morávek.

Bayern stanovil nový rekord

Bayern utkání ovládl jednoznačně už v první půli. Po jedenácti minutách po úniku Costy otevřel skóre Robben, po chvíli se přesnou střelou z vápna prosadil sám Costa. Stuttgart poté několikrát podržel brankář Tytoň, přesto ale do půle inkasoval ještě dvakrát. Nejprve po zásahu Lewandowského, který dal už čtrnáctý gól v sezoně, a svoji jedenáctou trefu přidal Müller.

O poločasové přestávce se na hřiště dostal Adam Hloušek a pomohl Stuttgartu v druhém poločase hru trochu vyrovnat. Hosté se dokonce dostali i do několika šancí, ale Didaviho a Heiseho vychytal Neuer a Wernerův gól nebyl uznán.

Překvapivě zaváhali všichni tři další účastníci Ligy mistrů. Leverkusen doma podlehl Kolínu nad Rýnem 1:2 a propadl se na osmé místo v tabulce právě za svého přemožitele. O góly hostů se postaral slovinský obránce Dominic Maroh.

Doma ztratil také Mönchengladbach, který remizoval 0:0 s Ingolstadtem. Borussia v lize nevyhrála poprvé po šesti zápasech.

Wolfsburg odjel z Mohuče s prohrou 0:2. Hostům zápas zkomplikoval Julian Draxler, který už po 13 minutách po tvrdém zákroku na Jaru dostal červenou kartu. Draxlerovo vyloučení bylo nejrychlejší v této sezoně bundesligy. Mohuč přesilovku využila zásluhou De Blasise a Malliho.

Darida pomohl Berlínu asistencí

Fotbalisté Herthy Berlín vyhráli v předehrávce 12. bundesligového kola díky hattricku Salomona Kaloua 3:1 v Hannoveru a jsou čtvrtí v tabulce. Na jeden z gólů hvězdě zápasu nahrál český reprezentant Vladimír Darida.

Kalou, bývalý útočník Chelsea a Lille, zahájil cestu za svým prvním bundesligovým hattrickem v 33. minutě. Podruhé se trefil po rychlém brejku po hodině hry, kdy ho do sóla chytrým obloučkem vyslal český záložník Darida.

Domácím svitla naděje po proměněné penaltě Japonce Hirošiho Kijotakeho ze 70. minuty, ale tři minuty před vypršením řádné hrací doby pečetil skóre také ze značky pokutového kopu Kalou. Hannover zůstal v tabulce čtrnáctý.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.